Šibenik 1983 preokretom u završnici savladao Brod 035!

U susretu 4. kola “Lige za popunu 1.HMNL” Šibenik 1983 je preokretom u završnici susreta slavio protiv gostiju iz Slavonskog Broda, čime su “Funcuti” došli na korak do plasmana u prvoligaško društvo. Šibenčani su rano poveli, no gosti su u nastavku s dva gola Ivanagića preokrenuli rezultat. Imali su gosti 1:2 sve do 37. minute kada Šibenčani igrom s golmanom-igračem dolaze do izjednačenja, a nedugo kasnije i do potpunog preokreta i velike pobjede.

Delegat: Igor Vojković

ŠIBENIK 1983: Marko Mihaljević, Franko Knez, Nenad Knežić, Zvonimir Šućur, Mario Žumberac, Ivan Škugor, Danijel Knežević, Ante Kosor, Frane Batinica, Ante Palavra, Vinko Jurković, Antonio Milanović, Alen Protega, Alen Milišić, trener: Andrija Bakula

BROD 035: Željko Konrad, Mario Ćubel, Domagoj Đurković, Nikola Cindrić, Matej Gačić, Danijel Nikolić, Mirko Kruljac, Ivan Ivanagić, Luka Đerek, trener: Ivica Ćorluka

STRIJELCI: 1:0 Škugor (2′), 1:1 Ivanagić (24′), 1:2 Ivanagić (25′), 2:2 Knežević (37′), 3:2 Škugor (38′), 4:2 Šućur (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Šibenik 1983  4(3+1), Brod 035  3(1+2)

ŽUTI KARTONI: Jurković (17′) – ŠIBENIK 1983

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Škugor (ŠIBENIK 1983)

Šibenik je poveo iz prve prave prilike na utakmici. Škugor je najprije lijepo prošao po lijevoj strani, a potom iz neposredne blizine rutinski svladao nemoćnog Konrada. Dvije minute kasnije vidjeli smo i prvu konkretniju akciju Broda. Đurković je krenuo u solo-prodor po desnoj strani, nakon čega je uputio snažan udarac, koji Mihaljević teškom mukom brani. U nastavku napada Đerek je iz teške pozicije pokušao iznenaditi Mihaljevića, no ovaj još jednom odlično brani. Lopta se potom odbila do Ćubela, čiji udarac iz neposredne blizine ponovno zaustavlja raspoloženi vratar domaćih. Nakon toga igra se preselila na polovicu gostiju, no unatoč dominaciji, Šibenčani su teško dolazili do izglednijih prilika. Narančasti su imali više od igre i lijepo kombinirali pred vratima Brođana, no nedostajala je adekvatna završnica. U 12. minuti gosti prelaze na igru s golmanom-igračem, međutim unatoč brojčanoj prednosti nisu uspjeli konkretnije zaprijetiti golu Mihaljevića. Četiri minute kasnije, bilježimo još jednu izglednu priliku Slavonaca. Cindrić je lijepo prošao kroz obranu Šibenika, nakon čega je ostao sam pred Mihaljevićem, no pucao je prilično traljavo. Samo minutu kasnije, Brod je imao novu priliku za izjednačenje, ovaj put iz prekida. Domaćini su napravili prekršaj u opasnoj zoni na 7-8 metara od vlastitog gola, a izvođač slobodnog udarca bio je Đerek. Uputio je snažan, prizemni udarac, ali Mihaljević je bio spremna na to. U 19. minuti gosti ponovno prelaze na igru bez vratara. Nakon svega nekoliko sekundi, Đerek je uputi snažan, dalekometni udarac, koji krajnjim naporom zaustavlja Mihaljević. U prvom sljedećem napadu Šibenčani su mogli do povećanja vodstva, međutim prizemni pokušaj Šućura sjajno brani Konrad. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Prvu priliku u nastavku vidjeli smo nakon samo 15 sekundi. Kosor je uputio snažan udarac iskosa, no Konrad je to odlično obranio. Pola minute kasnije, Škugor se zatekao sam ispred Konrada, međutim pogodio je vratnicu. U 22. minuti Ćubel je iskoristio veliku rupu u domaćoj obrani, no u njegovom udracu nije dovoljno snage, pa ga je bez većih problema ukrotio Mihaljević. Dvije minute kasnije, Brođani dolaze do izjednačenja. Ivanagić je sjajno presjekao jedno dodavanje, nakon čega se sjurio prema golu Šibenika. Premda se očekivalo da će sam završiti akciju, odlučio se uposliti Ćubela, koji mu uzvraća istom mjerom, te Ivanagić zabija za 1:1. Niti minutu kasnije, gosti rade potpuni preokret. Ivanagić je ponovno iskoristio nesmotrenost domaće obrane, te krenuo sam prema vratima Mihaljevića, kojeg je potom rutinski “probio” za 1:2. Bio je sjajan pogodak u lijeve rašlje. U 26. minuti bilježimo dvije izgledne prilike domaćih. Najprije je Knežević uputio oštar udarac s lijeve strane, no Konrad je bio spreman na to. Lopta se potom odbila do Jurkovića, koji iz neposredne blizine ne uspijeva savladati raspoloženog vratara gostiju. Tri minute kasnije, Šibenik je mogao do poravnanja. Protega je fenomenalnim dodavanjem pronašao slobodnog Škugora, čiji pokušaj još jednom brani Konrad. U 34. minuti vidjeli smo novu prijetnju “narančastih”. Šućur je ostao potpuno sam na desnoj strani, ali njegov udarac još jednom čita večeras vrlo raspoloženi Konrad. Četiri minute prije kraja svoj udarac ponovno je okušao Šućur, ali Konrad to odlično brani. Samo nekoliko sekundi kasnije, Šibenik dolazi do izjednačenja. Domaćini su u tom periodu igrali s golmanom-igračem, a to im se vrlo isplatilo kada Knežević udarcem iskosa s desne strane zabija za 2:2. U 38. minuti Šibenčani preko Škugora dolaze do potpunog preokreta. Nakon toga Brođani ponovno kreću u rizik igrajući bez vratara, a to im se vrlo brzo moglo isplatiti. Niame, Ivanagić je prvo lijepo probio desni bok, potom sjajno uposlio Konrada, koji u padu puca malo pored desne vratnice. U posljednjoj minuti utakmice Šibenik dolazi do četvrtog pogotka i rješava pitanje pobjednika. Brođani su neoprezno izgubili jednu loptu, koju je Šućur rutinski pospremio u prazna gostujuća vrata. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020. godine. 26-godišnja Makaranka je magistra novinarstva.

FIFA WC 2021. | Poznati svi sudionici osmine finala!

Okončano je natjecanje po skupinama na Svjetskom prvenstvu, te su poznati svi sudionici osmine finala! …

Josip Jurić novo pojačanje Šibenika 1983!

Josip Jurić je novo pojačanje MNK Šibenika 1983! U redove “Funcuta” dolazi iz doprvaka Slovenije, …