spot_img
spot_img

Torcida uvjerljiva protiv Nove Gradiške za preuzimanje prvog mjesta!

Objavljeno:

U prvoj utakmici 4. kola Lige za popunu 1. HMNL Torcida je sjajno otvorila susret i pogocima Repića i Duje Marića već u petoj minuti vodili s dva pogotka razlike. Uslijedio je period nešto izjednačenije igre, ali su u posljednjih pet minuta prvog poluvremena domaćini zabili nova dva pogotka. Za velikih +4 s kojima se otišlo na predah pogađali su Trivković i drugi put večeras Dujo Marić. Od 27. do 30. minute utakmice vidjeli smo i najuzbudljiviji dio utakmice. Prvo su u razmaku od 90-ak sekundi gosti autogolom Trivkovića i pogotkom Marjanovića došli na -2, ali je pola minute kasnije Mišerda vratio na +3. U 30. minuti je isključen domaći golman Rozga, a gosti su se novim pogotkom Marjanovića nakon akcije koja je počela indirektom još jednom vratili na dva pogotka zaostatka. Konačan rezultat, 6:3, je pet minuta prije kraja susreta trećim pogotkom na susretu postavio Dujo Marić te je Torcida preuzela prvo mjesto na tablici.

Kontrolor suđenja: Danijel Janošević

TORCIDA: Franko Bilić, Antonio Repić, Mijo Mišerda, Milan Družijanić, Alen Marić, Vinko Rozga, Duje Kulušić, Jure Trivković, Ivan Leko, Luka Mijoč, Dujo Marić, Denis Kuzmanić, Tonino Zorotović, Mateo Poljarić, trener: Petar Matenda

NOVA GRADIŠKA: Stjepan Zeba, Kristijan Jakić, Nikola Eller, Tomislav Marjanović, Filip Bungić, Marko Maričević, Alen Grafina, Jakov Medvedović, Dario Batalo, Filip Matijašević, Stjepan Petrović, trener: Goran Pribanić

STRIJELCI: 1:0 Repić (1′), 2:0 D. Marić (5′), 3:0 Trivković (15′), 4:0 D. Marić (17′), 4:1 ag-Trivković (27′), 4:2 Marjanović (28′), 5:2 Mišerda (29′), 5:3 Marjanović (30′), 6:3 D. Marić (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Torcida 4 (3+1); Nova Gradiška 4 (1+3)

Zorotović (17′) – TORCIDA
Matijašević (30′) – NOVA GRADIŠKA

CRVENI KARTON:
Rozga (30′) – TORCIDA

IGRAČ UTAKMICE: Dujo Marić (TORCIDA)

Od prve sekunde susreta domaćini su krenuli vrlo ofanzivno. Prvo je početkom minute Družijaniću obranio Zeba, no krajem minute Torcida dolazi do početnog vodstva. Slijeva je pucao Repić, a lopta se od nogu protivničkog golmana izmigoljila u gol. Dvije minute kasnije je Dujo Marić lijepo pronašao Repića koji fintom “izbaciva” protivničkog igrača, ali gostujući golman izlazi na vrijeme s gola i brani njegov udarac. Brzo su uzvratili i gosti udarcem Matijaševića, ali prvu obranu večeras je upisao Bilić. Sredinom pete minute Torcida je došla do novog pogotka. Dujo Marić je sjajno pogodio gornji suprotni kut protivničkog gola. Nešto manje od minute kasnije lijepo je s nekih desetak metara pucao Batalo, ali je to golman splitske momčadi obranio. Tijekom idućih par minuta vidjeli smo udarce na obje strane, ali su golmani bili na razini zadatka. Sredinom poluvremena gosti su imali najbolju priliku u dotadašnjem dijelu susreta. Bungić je izašao sam pred golmana, ali je na vrijeme izašao i obranio udarac. Prošlo je nešto više od pola minute kada su domaćini uzvratili udarcem Repića, ali je obranio gostujući golman. Nakon nešto manje od četiri minute igre bez udarca u okvir gola zaprijetili su domaćini udarcem Trivkovića iz slobodnog udarca, ali je Zeba obranio. Pola minute kasnije isti igrač je udarcem slijeva svladao protivničkog golmana. Minutu kasnije domaćini su mogli otići i na +4, ali je Družijanićev pokušaj loba golmana na gol crti zaustavio Eller. Tri ipo minute prije odlaska na predah domaćini su zabili novi pogodak, a drugi put večeras strijelac je bio Dujo Marić koji je lijepo pogodio donju desnu stranu protivničkog gola. Posljednje minute poluvremena nisu donijele puno uzbuđenja te su golmani bili besposleni.

Na početku drugog poluvremena je došlo do promjene golmana u redovima Torcide. Umjesto Bilića je na gol stao Rozga. Početkom 22. minute Družijanić je iskoristio gužvu u protivničkom kaznenom prostoru i pucao, ali je lopta otišla kraj gola. Sredinom 24. minute ponovno su zaprijetili domaćini preko Mišerde, ali je loptu u korner odbio Zeba. Pola minute kasnije novu dobru priliku su domaćini imali nakon dodavanja Duje Marića za Repića koji puca iz poluvoleja, ali mu je gostujući golman obranio. Početkom 27. minute gosti su došli do svog prvog pogotka. Eller i Batalo su odigrali dupli pas, posljednji je pucao, a loptu je nes(p)retno u vlastitu mrežu poslao Trivković. Sredinom 28. minute Družijanić je izigrao protivničku momčad, no novi pokušaj loba mu je blokirao Medvedović. Krajem iste minute gosti su došli i do drugog pogotka. Zaigrali su domaćini s Rozgom kao golmanom-igračem, no rade pogrešku što iskorištava Marjanović i zabija za smanjenje zaostatka. Ekspresno su odgovorili domaćini nakon sjajnog dalekometnog udarca Mišerde za nova tri pogotka prednosti. Uzbuđenja su se nastavila i u sljedećoj minuti kada je prvo domaći golman zaradio crveni karton zbog “sprečavanja izgledne prilike za gol” kada je u svom kaznenom prostoru nakon “namjernog dodavanja” suigrača zaustavio loptu na putu u gol. Na gol se potom vratio Bilić. Indirekt su na najbolji način iskoristili gosti novim pogotkom Marjanovića. Krajem 32. minute su lijepu akciju “od gola do gola” odigrali domaćini, a na kraju iste je udarac Repića obranio golman Nove Gradiške. Točno pet minuta prije kraja susreta Dujo Marić je postigao treći pogodak na susretu za nova tri pogotka prednosti. Poslije primljenog pogotka gosti su zaigrali sa Zebom kao golmanom-igračem. Dvije ipo minute prije kraja susreta slijeva je pucao Batalo, ali je to Bilić obranio. S iste strane je pola minute kasnije odlično iz voleja pucao Zeba, ali mu je kolega na drugoj strani obranio. U kratkom razmaku vidjeli smo prvo Mišerdino pogađanje stative nakon pucanja na prazan gol, a potom i gredu nakon što je Bilić obranio udarac Batala. Do kraja susreta više nije bilo promjene rezultata te je Torcida ovom pobjedom preuzela prvo mjesta u Ligi za popunu.