spot_img
spot_img

Uspinjača Gimka se vraća u elitno društvo hrvatskog futsala

Objavljeno:

U susretu posljednjeg 6. kola “Lige za popunu 1.HMNL” u kultnoj “Kutiji Šibica” Uspinjača Gimka je  s rezultatom 3:1 svladala Novu Gradišku. U čvrstom i uzbudljivom susretu, Zagrepčani su predvođeni sjajni Tothom nadigrali Slavonce koji su dobili čak 2 crvena kartona. Ovom pobjedom Uspinjača Gimka je izborila povratak u prvoligaško društvo nakon dvije godine.

Vrsta utakmice: Liga za popunu 1.HMNL
Kolo: 6. kolo
Datum: 27.05.2023.
Vrijeme: 19:30
Dvorana: SD Trešnjevka, Zagreb
Gledatelja: 250

USPINJAČA GIMKA – NOVA GRADIŠKA  3:1 (2:0)

Prvi sudac: Edo Vulić
Drugi sudac: Goran Duvnjak
Treći sudac: Stjepan Harastija
Četvrti sudac: Ante Soldo
Delegat: Ivan Župan
Kontrolor suđenja: Ivica Blažević

USPINJAČA GIMKA: Mario Herceg, Filip Kosor, Bepo Paus, Mislav Banek, Mario Crnčević, Kristijan Kapural, Branko Artić, Silvio Toth, Lovro Cigler, Luka Davidoović, Kristijan Grbeša, trener: Dino Kovač

NOVA GRADIŠKA: Marko Maričević, Filip Matijašević, Nikola Eller, Tomislav Marjanović, Stjepan Petrović, Stjepan Zeba, Kristijan Jakić, Alen Grafina, Jakov Medvedović, Dario Batalo, Dorian Trčić, Filip Bungić, trener: Gordan Pribanić

STRIJELCI: 1:0 Toth (12′), 2:0 Toth (19′), 3:0 Cigler (25′), 3:1 Marjanović (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača Gimka 9 (6+3); Nova Gradiška 6 (3+3)

Grbeša (14′), Banek (19′) – USPINJAČA GIMKA
Eller (14′) – NOVA GRADIŠKA

CRVENI KARTONI:
Eller (29′), Batalo (37′) – NOVA GRADIŠKA

IGRAČ UTAKMICE: Silvio Toth (USPINJAČA GIMKA)

Susret je započeo furiozno od strane domaćina. Već nakon nekoliko sekundi sjajnu je dugu loptu bacio Herceg, a Crnčević pokušao glavom, međutim, uz malu poteškoću pokušaj je zaustavio vratar Maričević koji je već u drugoj minuti morao napustiti teren zbog ozljede. Na vratima ga je zamjenio Zeba koji je u prvi pet minuta skupio vrijedne 3 obrane kada je u dva navrata zaustavio snažne udarce Totha i Ciglera. Gosti iz Nove Gradiške su prvo zaprijetili u 8. minuti kada je neprecizan bio Petrović. Ujedno je taj pokušaj najavio period igre kada su na terenu bolja momčad bili Slavonci. Pokušavali su u nekoliko navrata preko Bungića i Jakića, međutim svi ti pokušaji su bili neprecizni. Kazna za to stigla je u 12. minuti kada je danas sjajni Toth odlično u duelu okrenuo Ellera i zabio za vodstvo Uspinjače. Od tog trenutka pratimo vrlo furiozan susret s obje strane. Zanimljiv je podatak da je u 15. minuti konto na broju udaraca Uspinjače iznosio 21 udarac, a za goste iz Zapadne Slavonije 16. Iz tog perioda posebno ističemo pokušaj Totha koji je snažno pucao iz slobodnog udarca, ali je vratar Zeba odlično reagirao. Za Novu Gradišku je u 18. minuti pokušao iz okreta Matijašević, ali je vratar Herceg siguran na vratnicama Zagrepčana. Sve je to bila uvertira za 19. minuti i još jednom odličnog Totha. Gotovo na identičan način kao i kod prvog zgoditka ponovo je nadmurio Ellera i hladnokrvno zabio za 2:0 Uspinjače. Do kraja prvog dijela ističemo i 6. akumulirani prekršaj domaćina, ali snažni Matijašević nije baš bio precizan.

Drugi dio susreta u prvih 5 minuta pratimo dosta izjednačenu igru u kojem nešto više entuzijazma preuzima Uspinjača. Takav pristup domaćinu omogućuje da u 25. minuti povisi vodstvo na 3:0. Sjajno je Davidović proigrao Ciglera koji hladnokrvno povisuje prednost. Domaćini su nastavili s dobrom igrom te su samo minutu poslije pokušali iz prekida preko Crnčevića i Baneka. Slavonci su prvi put zaprijetili također 8 minuta nakon što je period započeo: Petrović je odlično pucao nakon slobodnog udarca, a Herceg fenomenalno obranio. Gosti dolaze u dodatne probleme kada njihov ponajbolji igrač, Eller, u 29. minuti dobija drugi žuti karton. Prednost igrača više domaći nisu uspjeli iskoristiti. Bilježimo tek pokušaj Grbeše koji je pucao iz velike udaljenosti, ali je pričuvni vratar gostiju danas na visini zadatka. Od 35. minute Slavonci uvode i golmana igrača. U istoj minuti je sjajno pucao Batalo, ali Herceg je opet siguran. Samo dvije minute kasnije spomenuti Batalo radi grubi prekršaj te dobiva izravni crveni karton. Unatoč takvom psihološkom raspletu, gosti se nisu predavali, a Uspinjača ni drugi puta nije naplatila igrača više. Novog Gradiški je pak u zadnjoj minuti utakmice stigao pogodak utjehe; nakon što je blokiran pokušaj Petrovića, sjajan je nakon odbijanca Marjanović koji smanjuje na konačnih 3:1. Tom pobjedom, Uspinjača Gimka se vratila u elitno društvo hrvatskog futsala.