Prvi sudac: Fernando Gutiérrez Lumbreras (ESP)
Delegat: Avi Levi (ISR)
Kontrolor suđenja: Massimo Cumbo (ITA)

PORTUGAL: Vítor Hugo, Paulinho, Bruno Coelho, Pedro Cary, Fábio Cecílio, Arnaldo Pereira, Djô, João Matos, Ricardinho, Anilton, Tiago Brito, Fábio Lima, Bebe, trener: Jorge Braz

SRBIJA: Miodrag Aksentijević, Marko Perić (kap.), Aleksandar Živanović, Stefan Rakić, Marko Radovanović, Dušan Milojević, Slobodan Janjić, Marko Pršić, Mladen Kocić, Vladimir Lazić, Miloš Simić, Miloš Stojković, Nemanja Momčilović, trener: Aca Kovačević

STRIJELCI: 0:1 Kocić (8′), 1:1 Ricardinho (15′), 1:2 Rajčević (37′), 1:3 Simić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Portugal 3 (1+2); Srbija 5 (2+3)

ŽUTI KARTONI: Stojković (27′)

IGRAČ UTAKMICE: Marko Perić (SRBIJA)

U fantastičnoj atmosferi pred nešto više od 11 000 gledatelja Srbija je slavila protiv Portugala rezultatom 3:1, te je kao pobjednik grupe izborila plasman u četvrtfinale.
Na krilima publike Srbija je krenula furiozno i u dva navrata zaprijetila preko Kocića. U 3.minuti Portugal je uzvratio preko Ricardinha koji je sjajno prošao kroz obranu domaćina, no njegov udarac sa 7-8 metara brani Aksentijević. Veliku priliku propustila je Srbija u 4.minuti kada Rajčević izlazi sam pred vratara Huga koji brani njegov udarac, no lopta se odbija do Rajčevića koji iz drugog pokušaja puca pored gola. U 8.minuti Portugal je zaprijetio preko Tiaga Brita, no Srbiju spašava vratnica! Već u slijedećem napadu Srbija je uzvratila brzo i efikasno. Kocić je sjajnim driblingom “slomio” svog čuvara i sa 8 metara s desne strane lijepo zabio za 0:1 i delirij u prepunoj Kombank Areni! U 13.minuti Portugal je opasno zaprijetio, povratna lopta dolazi do Bruna Coelha čiji udarac sa 8 metara Aksentijević fantastično brani! Nakon kornera lopta još jednom dolazi do Coelha, no Aksentijević još jednom brani. U 15.minuti Ricardinho fantastičnim potezom donosi Portugalu izjednačenje, natjeravši 11 000 gledatelja da mu zapliješće! Po mnogima najbolji igrač današnjice maestralno je prebacio loptu preko svog čuvara i iz voleja zabio za 1:1! Do kraja poluvremena nismo više vidjeli izglednijih prilika, te se na odmor otišlo s neodlučenim ishodom, 1:1!
Prvo veliko uzbuđenje u nastavku bilježimo u 25.minuti kada nakon prodora Perića po desnoj strani, njegov oštar ubačaj na drugoj vratnici ne uspijeva u gol ubaciti Stojković. U 27.minuti Perić se oslobodio za udarac izvana, a vratar Hugo uz podosta problema brani njegov udarac. U 32.minuti najprije je sudac Lemal oprostio drugi žuti karton Stojkoviću zbog prekršaja na Ricardinhu, da bi nekoliko sekundi kasnije Ricardinho atraktivno škaricama pucao pored gola, za što je nagrađen pljeskom od strane publike. Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez izglednijih prilika, a onda u 37.minuti Srbija dolazi do vodstva! Perić je na sebe navukao trojicu protivničkih igrača i sjajno proigrao Rajčevića koji lijepim potezom vara vratara Huga za 1:2! Nakon toga Portugal prelazi na igru s golmanom-igračem (Pedro Cary), no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol Srbije. Štoviše, Aksentijević je nakon jedne obrane zapucao prema praznom golu Portugala, no goste spašava greda! U poslijednjoj minuti Srbija je novi golom zapečatila pobjedu. Kocić je iz auta ubacio u sredinu, gdje Simić neshvatljivo ostaje sam i sa 2-3 metra zabija za 1:3 i erupciju oduševljenja prepune dvorane. Publika je na nogama dočekala kraj susreta, te je uslijedilo veliko slavlje.
Srbija će kao pobjednik grupe u četvrtfinalu igrati protiv Ukrajine, dok Portugal očekuje težak ispit protiv Španjolske.

Srbija123Win

SLOVENIJA | Dobovec “trokorakom” do finala!

PredpregledJučer je treću utakmicu polufinalne serije odigrao Dobovec naših reprezentativaca Vedrana Matoševića, Luke Perića i …

ITALIJA | Avellino i Catania izborili majstoricu!

PredpregledSinoć su se odigrale utakmice druge četvrtfinalne serije u talijanskom prvenstvu. Nakon što je u …