logo 1. HMNL
1. HMNL

1.HMNL | Četvrtfinale | Murter – Osijek

U prvom susretu četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske, Murter je uvjerljivo slavio protiv gostiju iz Osijeka stekavši tako prednost u borbi za polufinale! Susret je odlučen već u 1.poluvremenu, gdje je domaćin došao do 3:0, a gosti ostali bez “pocrvenjelog” Kajfeša i ozlijeđenog Čavara.

Mjeritelj vremena: Toni Juraga

MURTER: Marin Stojkić (kap.), Luka Jurlina, Renato Kožulić, Karlo Klarin, Hrvoje Ajduković, Stjepan Perišić, Augusto Celso De Fereira, Marko Troskot, Nikola Pavić, Šimun Popov, trener: Mladen Perica Štrla

OSIJEK: Kristijan Lukenda, Andrej Pandurević, Armando Kajfeš, Zvonimir Horvat, Matej Govorko, Dražen Čavar, Goran Dakić, Gordan Duvančić (kap.), trener: Marin Smoje

STRIJELCI: 1:0 Perišić (10.min.), 2:0 Perišić (12.min.), 3:0 Jurlina (15.min.)-6m, 4:0 Celsinho (28.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Murter 0 (0+0); Osijek 8 (6+2)

ŽUTI KARTONI: Govorko (9.min.), Pandurević (12.min.), Lukenda (15.min.)

CRVENI KARTONI: Kajfeš (12.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Stjepan Perišić (MURTER)

U prvom susretu četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske, Murter je upisao uvjerljivu pobjedu protiv Osijeka došavši tako na korak do polufinala. Gosti su nastupili bez kapetana i prvog vratara Mladine koji je imao 3 žuta kartona, a izostali su još Mlinarević i Barišić. Kod domaćina nije bilo Vedrića, Jušića, Bajamića i Vukića. U momčad Mladena Perice Štrle su se pak nakon ozljeda vratili Ajduković i Celsinho.
U uvodnim minutama bilježimo nekoliko vrlo dobrih prilika na obe strane, sve dok sredinom 1.poluvremena domaćin nije prelomio susret u svoju korist. Igrala se 10.minuta kada Perišić iz kontre dovodi Murter u vodstvo, 1:0! Nedugo zatim, Pavić je jednim startom odnio loptu i Čavara koji je pritom zadobio ozbiljniju ozljedu. Bez Čavara se igra Osijeka raspala, a 2 minute kasnije gosti ostaju i bez Kajfeša, te je susret definitivno odlučen! Loptu koja je iz slobodnog udarca išla prema golu Kajfeš zaustavlja rukom, te je dosuđen penal i isključen igrač gostiju. Udarac Perišića iz penala brani Lukenda, no lopta se odbija do Perišića koji zabija za 2:0! U 15.minuti dosuđen je još jedan penal za domaćina. Lukenda je neopreznim startom srušio Pavića i uz penal zaradio i žuti karton, a iz penala je siguran Jurlina za velikih 3:0! Rezultatska izvjesnost dovela je do toga da domaći nisu više forsirali napade, dok su desetkovani gosti bili nemoćni u pokušaju da se vrate u utakmicu. Murter je pametnom igrom sačuvao prednost koju su do konca i povećali pogotkom Celsinha nakon lijepe asistencije Ajdukovića. Murter je tako na koncu bez većeg napora došao do vrijedne pobjede koja ih dovodi na prag polufinala, pogotovo imajući u vidu da će gosti u uzvratu nastupiti bez Kajfeša i Čavara, no zasigurno će Osijek učiniti sve da se pobjedom oprosti od svojih navijača koji su mu tijekom čitave sezone bili velika podrška u pohodu na povijesni uspjeh, plasman u doigravanje.
Uzvratni susret na rasporedu je slijedećeg tjedna u osječkoj dvorani Zrinjevac.

murter

VIDEO | Najava finala kroz video-prilog HNTV-a

Večerašnjim dvobojem u pulskom Sportskom centru “Mate Parlov” započinje finalna serija doigravanja za prvaka Hrvatske. …

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje službenih osoba 5. kola

Vikend pred nama donosi utakmice 5. kola Lige za popunu 1.HMNL. Uoči posljednja dva kola …