1. HMNL | Uvjerljivo izdanje Uspinjače na početku sezone

Prvo kolo donijelo je sraz zagrebačke Uspinjače i Vrgorca. Kako su mnogi klubovi dosta mijenjali tokom ljetnog prijelaznog roka teško je bilo znati kako će izgledati koja momčad iako je Uspinjača i prije utakmice bila papirnati favorit. Pred oko 50-ak gledatelja u Kutiji šibica na kraju smo gledali dvoboj koji je imao sve ono zbog čega dolazimo na utakmice. Čak 7 golova uz mnoge grede i stative, par izvrsnih obrana vratara i pregršt akcija teško da je nekog ostavilo uskraćenim iako će momčad iz Vrgorca željeti što prije zaboraviti ovo gostovanje.

Delegat: Ivan Župan

USPINJAČA: Ante Piplica, Silvio Toth, Tvrtko Ivan Pajalić, Renato Koturović, Ivan Matan, Antonio Gracin, Ante Matan, Matija Uremović, Ivan Obšivač, Josip Brkić, Bruno Jakovljević, Lovro Cigler, trener: Krešimir Ćosić

VRGORAC: Vjeko Raos, Nikola Gudasić, Marko Gašpar, Mateo Roskam, Duško Martinac, Marko Vučić, Ante Kraljević, Duje Dragičević, Mateo Kozarić, Josip Govorko, Alen Vuković, Mate Marinović, Zdravko Turić, Ivan Grbavac, trener: Krešimir Čubelić

STRIJELCI: 1:0 Pajalić (5′), 2:0 Toth (8′) , 3:0 Toth (9′), 4:0 Toth (23′), 5:0 Uremović (32′), 5:1 Martinac (33′), 6:1 I. Matan (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača 13 (6+7); Vrgorac 10 (6+4)

ŽUTI KARTONI: I. Matan (7′), Brkić (9′) – USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: Silvio Toth (USPINJAČA GIMKA)

Uspinjača je odmah od starta krenula dominatno pa smo tako već na polovini prvog poluvremena imali 3:0 vodstvo domaćina. Golovima Pajalića i dva puta Totha domaća momčad se brzo dovela u položaj koji su mogli samo priželjkivati. Ta prva polovica obilježena je i vrlo brzim dolaskom na 5 akumuliranih prekršaja obje momčadi no to je možda utakmicu učinilo još dinamičnijom pošto su obje momčadi pazile na grubu igru. Dapače, do kraja prvog poluvremena i dalje smo gledali brze akcije i pregršt prilika sa jedne i druge strane. Vrgorčani nisu niti u jednom trenutku pokazali pad u želji da se rezultat preokrene što je gledateljima dalo puno toga za vidjeti. Vrgorac je imao priliku sa 10 metara smanjiti vodstvo no pogađaju vratnicu.

U drugom poluvremenu ponovno nastavljamo gledati izrazito otvorenu igru u kojoj se niti jedna momčad nije željela zatvoriti te i dalje gledamo akcije na jednom i na drugom dijelu igrališta. Ipak, novi gol ponovno ide u gol gostiju nakon kornera, a strijelac je bio Toth koji tako postiže hattrick. Do 32. minute gledamo nešto manje dinamični dio utakmice koji ponovno prekidaju domaćini golom. Ovaj put nakon pritiska gostiju Uspinjača krade loptu i odlično izlazi iz svoje polovice i Uremović daje gol skroz iskosa za 5:0. Samo minutu nakon igrači Uspinjače neoprezno rade prekršaj na 7 metara. Nakon dugog namještanja 3 igrača u živom zidu gotovo na liniji gola Martinac postiže gol direktnim udarcem. Ukoliko su postojale bilo kakve nade da rezultat učini manje bolan za goste one su splasnule nakon kontre iz koje Ivan Matan pogađa za konačnih 6:1. I u drugom poluvremenu Vrgorac je imao dvije prilike za postići pogodak sa 10 metara no Piplica je večeras bio siguran na golu domaćina.

Vidjeli smo tako uvjerljivu predstavu Uspinjače s jedne i Vrgorac koji, unatoč visokom porazu, ima pravo računati na bolje utakmice u budućnosti s druge strane.

O nama Ivica Ojvan

Osnivač CROfutsal online futsal magazina. Na portalu radi kao tehnički administrator i novinar.

Vrgorac trijumfalno prohujao kroz Vinkovce!

U dvoboju osmine finala kupa Hrvatske, Vrgorac je uvjerljivo slavio na gostovanju kod Aurelie, osiguravši …

Olmissum trijumfom u Gospinom polju do četvrtfinala kupa!

Omiški Olmissum slavio je u Gospinom polju protiv Squarea u dvoboju osmine-finala kupa Hrvatske! Omišani …