spot_img
spot_img

1.HMNLŽ | Olmissum ponovno slavio, Alumnus bolji u derbiju kola

Objavljeno:

Jučer su odigrane posljednja utakmica petog te utakmica sedmog kola kola 1.HMNLŽ. Alumnus je u derbiju kola slavio na gostovanju kod Olimpijca za kraj petog kola, dok su igračice Viktorije nakon poraza na gostovanju kod Chicksica u subotu i jučer poražene, ovaj put od Olmissuma čije su igračice slavile dva puta u dva dana. U nastavku opširnije o jučer odigranim dvobojima…

5. kolo

7. kolo

OLMISSUM – VIKTORIJA 4:0 (2:0)
STRIJELCI:
1:0 Nikpalj (11′), 2:0 Balić (13′), 3:0 Grbavac (24′), 4:0 Grbavac (34′)

U utakmici 7. kola Olmissum je nakon sjajne pobjede nad Dinamom pobijedio i posljednjeplasiranu Viktoriju i tako ju ponovno ostavio bez ijednog boda. Za vodstvo Olmissuma u 11. minuti zabila je Nikpalj, a dvije minute kasnije uspješna je bila i Balić. Tek se nakon predaha mreža Viktorije ponovno zatresla i to pogotkom Grbavac u 24. minuti. Posljednji gol dala je dvostruka strijelkinja Grbavac u 34. minuti. Olmissum u 6. kolu gostuje kod “Chicksica”, a posljednjeplasirana Viktorija prve će bodove pokušati osvojiti već sljedeći vikend u utakmici protiv Alumnusa.

OLIMPIJAC – ALUMNUS 3:4 (0:1)
STRIJELCI:
0:1 Gaiser (4′), 0:2 Trstenjak (26′), 1:2 Vujadin (30′), 1:3 Orešić (31′), 1:4 Orešić (33′), 2:4 Vujadin (35′), 3:4 Vujadin (36′)

U prvom poluvremenu utakmice između Olimpijca i Alumnusa uspješna je bila samo Gaiser u 4. minuti za vodstvo Alumnusa. Za povećanje prednosti zabila je Trstenjak u 26. minuti. Olimpijac se u igru vratio tek u 30. minuti golom Vujadin, a samo minutu kasnije razliku je povećala Orešić koja je ponovno bila uspješna i u 33. minuti. Vujadin je u 35. minuti smanjila prednost Alumnusa, a samo minutu nakon kompletirala je i hattrick. Ipak, ni to nije bilo dovoljno za pobjedu Olimpijca pa je tako Alumnus uzeo nova tri boda i prestigao drugoplasirani Dinamo.