2.HMNL | Grobnik – Split Tommy | Izvještaj

Veliko iznenađenje priredili su Grobničani u 2.kolu “Lige za prvaka”, drugoligaškoj mini-ligi. U utakmici odigranoj u Rijeci, Grobnik je zaustavio pobjednički niz Splićana odigravši 6:6, a domaćin je mogao i do pobjede, ali su pokleknuli u završnici ispustivši vodstvo 6:4!

Mjeritelj vremena: Robert Tomić

GROBNIK: Filip Arbanas, Edi Kurolt, Antonio Trošelj, Luka Tomljanović, Bruno Kurolt, Toni Katalinić, Vedran Vujnović (kap.), Andrej Svetec, Marko Tomljanović, DIno Škarica, Nikša Dokmanović, Hrvoje Kosir, Ivor Weitzer, trener: Žarko Martedić

SPLIT TOMMY: Mate Tešija, Slobodan Gudelj-Velaga, Ante Ćorluka, Alen Protega, Saša Subotić, Josip Suton, Branko Laura (kap.), Andrija Bogdanović, Franco Jelovčić, Josip Bilandžić, trener: Mato Stanković

STRIJELCI: 1:0 Weitzer (1.min.), 1:1 Laura (6.min.), 1:2 Gudelj-Velaga (8.min.), 1:3 Suton (9.min.), 2:3 Katalinić (10.min.), 2:4 Gudelj-Velaga (14.min.), 3:4 M.Tomljanović (22.min.), 4:4 Kosir (23.min.), 5:4 Weitzer (26.min.), 6:4 E.Kurolt (28.min.), 6:5 Laura (30.min.), 6:6 Subotić (38.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Grobnik 2 (0+2); Split Tommy 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: Suton (33.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Ivor Weitzer (GROBNIK)

Grobnik 2
Pobjedničkoj seriji Splita došao je kraj! Splićani su kod Grobnika odigrali tek 6:6, no vrijedi napomenuti kako su do izjednačenja došli u samoj završnici susreta s golmanom-igračem. Kao i u Brodu, Splićani su još jednom loše ušli u susret te su se već u 1.minuti našli u rezultatskom zaostatku. Weitzer je zabio u 1.minuti za 1:0! No nakon toga se gosti bude, te golovima Laure, Gudelj-Velage i Sutona dolaze do 1:3! U 10.minuti Katalinić vraća domaćina u igru golom za 2:3, no Splićani su na odmor ipak otišli s 2 gola prednosti; Gudelj-Velaga je u 14.minuti još jednom zabio za 2:4 na odmoru!
No u nastavku dolazi do neshvatljivog pada gostiju, te domaći razmaku od 7 minuta zabijaju čak 4 golova za potpuni preokret, 6:4! Splićani tada prelaze na igru s golmanom-igračem, te brzo zabijaju za smanjenje vodstva (Laura), a bod gostima donosi Subotić u 38.minuti! Pokušali su Splićani s golmanom-igračem doći i do pobjede, no domaći su se uspjeli obraniti i osvojiti veliki bod.
Remi je ovo za domaćina s okusom pobjede, jer ne samo da su Grobničani bili na pragu trijumfa, već bi ovaj bod mogao biti od presudne važnosti glede plasmana u 1.ligu! Situacija je nakon 2 odigrana kola znatno jasnija; Splićanima predstoje 3 utakmice kod kuće gdje je za očekivati potvrdu plasmana i titule drugoligaškog prvaka. Grobnik bi pak u međusobnim dvobojima s Brodom trebao odlučivati o 2.mjestu. Bod osvojen protiv Splita stavlja Grobničane u znatnu prednost, jer će im po svemu sudeći za 2.mjesto biti dovoljne domaće pobjede protiv Siscie i Broda. No 2 odigrana kola pokazala su veliku nepredvidivost ove lige, stoga ne isključujemo mogućnost i daljnjih iznenađenja.