2.HMNL-jug | Split Tommy – Mejaši | Izvještaj

U susretu 13.kola 2.HMNL-jug, Split Tommy je nastavio svoj pobjednički niz uvjerljivom pobjedom protiv Mejaša. Konačnih 5:2 na koncu dovoljno oslikava odraz snaga na terenu, a domaćina je do pobjede predvodio još jednom sjajni Franco Jelovčić.

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

SPLIT TOMMY: Mate Tešija, Mladen Burilović, Slobodan Gudelj-Velaga, Alen Protega, Saša Subotić, Josip Suton, Branko Laura (kap.), Ante Čorluka, Andrija Bogdanović, Franco Jelovčić, trener: Mato Stanković

MEJAŠI: Ivan Prusac, Ivan Vidošević, Jakov Šarić, Ivan Jurjević, Mario Jakovljević, Mate Olujić, Matija Petar Simunić, Vedran Duvnjak (kap.), Đemal Nasup, Krešimir Čurčić, Ivan Mizdrak, trener: Krešimirt Čubelić

STRIJELCI: 1:0 Laura (12.min.), 2:0 Jelovčić (22.min.), 3:0 Laura (23.min.), 4:0 Jelovčić (25.min.), 4:1 Vidošević (26.min.), 5:1 Jelovčić (35.min.), 5:2 Duvnjak (40.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 5 (2+3); Mejaši 4 (1+3)

ŽUTI KARTONI: Šarić (16.min.), Olujić (20.min.), Čurčić (35.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (SPLIT TOMMY)

IMGL4469
U gradskom derbiju 2.HMNL-jug, Split Tommy je pred oko 100 gledatelja u maloj dvorani SC Gripe slavio protiv Mejaša rezultatom 5:2! Split tako nastavlja svoj marš kroz 2.ligu, te sa stopostotnim učinkom predvodi ligašku ljestvicu.
Prvu veliku priliku vidjeli smo u 4.minuti; u izglednoj situaciji pred golom Mejaša udarac je blokiran, a odbijena lopta gura Mizdraka u situaciju 1 na 1, no lopta mu u završnici bježi te nije uputio ozbiljniji udarac prema golu domaćih. U istoj minuti još je jednom opasno pred golom domaćina; u kontri 3 na 2 Olujić je bio u vrlo dobroj prilici, no umjesto udarca u završnici pokušava proigrati Jurjevića. U 7.minuti udarac Jelovčića vratar Prusac odbija u korner; iz kornera lopta ponovno ide na Jelovčića koji volejem s 9-10 metara s lijeve strane tjera Prusca na atraktivnu intervenciju koja je izmamila pljesak publike. Minutu kasnije u napadu gostiju lopta iznenada dolazi do Simunića koji ostaje sam na 6-7 metara, ali u izglednoj situaciji ne zahvaća dobro loptu. Uslijedile su 2 prilike domaćih preko Sutona; najprije je u 9.minuti njegov udarac s 12 metara Prusac odbio od vratnice u korner, a u 11.minuti Suton s 9-10 metara s lijeve strane pogađa suprotnu vratnicu! Inicijativu su domaći okrunili pogotkom u 12.minuti; Laura je s 11-12 metara preciznim udarcem od vratnice savladao Prusca za 1:0! Nakon toga gosti prelaze na igru s golmanom-igračem (Jurjević) čime je umrtvljena igra. Do odmora bilježimo tek situaciju iz 20.minute kada na Protegin ubačaj s desne strane Laura s 4 metra pogađa vratnicu. Domaći su tako na odmor otišli s minimalnom prednošću.
Već u ranoj fazi nastavka Split dolazi do povećanja vodstva; igrala se 22.minuta kada Jelovčić izlazi sam pred Prusca i rutinski zabija za 2:0! Minutu kasnije u polukontri je Suton obavio glavninu posla i nesebično poslužio Lauru koji zabija za 3:0! U 25.minuti Suton osvaja loptu duboko u polju gostiju, dodaje za Gudelj-Velagu koji ne uspjeva zadržati loptu, no lopta dolazi do Jelovčića koji zabija za 4:0! Minutu kasnije lopta pred golom domaćih dolazi do Vidoševića koji kroz noge Tešije zabija za 4:1! U 29.minuti opsada gola gostiju okončana je udarcem Subotića koji pogađa gredu! Uslijedilo je razdoblje bez većih prilika sve do 35.minute kada Jelovčić na sjajnu asistenciju Sutona iskosa s desne strane zabija za 5:1! Konačnih 5:2 postavlja Duvnjak u poslijednjim trenutcima susreta iskoristivši igru Splita s golmanom-igračem; izgubljena je lopta u polovini Mejaša, a Duvnjak zabija u prazan gol za 5:2!

IMGL3720

Uspinjača Gimka tijesnom pobjedom u Puli do četvrtfinala kupa!

U dvoboju osmine finala kupa Hrvatske, Uspinjača Gimka je slavila u Puli izborivši tako plasman …

KUP | Otkazana utakmica između AFCU-a i Splita!

Utakmica osmine finala Kupa između AFC Universitasa i Splita koja se trebala odigrati danas na …