2.HMNL | Liga za prvaka | Split Tommy – Grobnik

Split Tommy je prvak 2.HMNL! U 5.kolu “Lige za prvaka” Splićani su uvjerljivo slavili protiv Grobnika i tako kolo prije kraja osigurali naslov drugoligaškog prvaka!
U nastavku Vam donosimo izvještaj s utakmice.

Mjeritelj vremena: Mate Grgurinović

SPLIT TOMMY: Mate Tešija, Slobodan Gudelj-Velaga, Ante Ćorluka, Alen Protega, Saša Subotić, Mirko Nikolić, Josip Suton, Zvonimir Visković, Josip Bilandžić, Branko Laura (kap.), Andrija Bogdanović, Franco Jelovčić, trener: Mato Stanković

GROBNIK: Filip Arbanas, Edi Kurolt, Matija Popović, Luka Tomljanović, Bruno Kurolt, Hrvoje Kosir, Vedran Vujnović (kap.), Andrej Svetec, Ivor Weitzer, Dino Škarica, Nikša Dokmanović, trener: Nebojša Trošelj

STRIJELCI: 1:0 Suton (2.min.), 2:0 Subotić (2.min.), 3:0 Suton (2.min.), 3:1 E.Kurolt (7.min.), 4:1 Subotić (9.min.), 5:1 Suton (14.min.), 6:1 Protega (26.min.), 7:1 Laura (27.min.), 7:2 E.Kurolt (28.min.), 8:2 Bogdanović (33.min.), 9:2 Bogdanović (35.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 4 (3+1); Grobnik 7 (2+5)

IGRAČ UTAKMICE: Josip Suton (SPLIT TOMMY)

U susretu 5.kola drugoligaške “Lige za prvaka” Split Tommy je s uvjerljivih 9:2 slavio protiv Grobnika, čime su osigurali naslov prvaka kolo prije kraja natjecanja. Upravo u poslijednjem kolu Grobnik će dočekati brod 035 u susretu koji odlučuje o drugom putniku u prvoligaško društvo. Grobniku će u tom susretu biti dovoljan i remi, dok Brod samo pobjeda vodi u 1.HMNL!
Uoči početka susreta Splićani su primili trofej za pobjednika 2.HMNL-jug, kojeg je kapetanu momčadi Branku Lauri uručio povjerenik natjecanja Marinko Tadić-Šutra. Vrijedi napomenuti kako su Grobničani u Split došli oslabljeni neigranjem Katalinića i Marka Tomljanovića, dok je u odsustvu trenera Žarka Martedića momčad s klupe vodio predsjednik Nebojša Trošelj.
Susret je praktički odlučen već nakon 2 minute igre. Toliko je Splićanima bilo dovoljno da steknu veliku prednost i potope sve nade gostiju kako bi u Splitu mogli ponoviti podvig iz Rijeke kada su sa Splitom odigrali 6:6! Na otvaranju 2.minute gosti gube loptu duboko u svojoj polovici, a Suton silovitim udarcem sa 7 metara zabija za 1:0! Čim su krenuli s centra gosti još jednom gube loptu, a pred golom gostiju Jelovčić nesebično dodaje za Subotića koji zabija za 2:0! Još uvijek se igra 2.minuta, a gosti ponovno brzo gube loptu, te Suton još jednom zabija za 3:0! Minutu kasnije Jelovčić je s 9-10 metara s desne strane lijepo pucao, no goste spašava vratnica! U 5.minuti bilježimo prvu veliku priliku gostiju. Najprije u kontri 2 na 1 Weitzer ne uspijeva savladati Tešiju, da bi odmah zatim nakon kornera Vujnović lijepo pucao volejem s 10 metara, no Tešija je još jednom na mjestu. U 7.minuti gosti ipak dolaze do pogotka; loše dodavanje Čorluke u svojoj polovici je presječeno, a Edi Kurolt s desne strane izlazi sam pred Tešiju i zabija za 3:1! U 9.minuti dosuđen je slobodni udarac za domaćina skroz iskosa s desne strane, a Jelovčić lukavo proigrava na drugoj vratnici Subotića kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 4:1! U 10.minuti najprije su gosti propustili izglednu kontru kada Škarica s desne strane puca pored suprotne vratnice, da bi vrlo brzo uzvratili domaći preko Sutona koji sa 7-8 metara pogađa vratnicu! U 14.minuti nakon kornera s desne strane lopta dolazi do Sutona čiji mlak udarac hvata vratar Arbanas, no lopta mu bježi iz ruku u gol za 5:1! Do kraja poluvremena igra se malo primirila, te bilježimo samo lijepu akciju gostiju nakon kornera, kada krasan volej Bruna Kurolta s 10ak metara odlazi preko gola. Na odmor je tako domaćin otišao s prednošću 5:1!
U nastavku prvu priliku bilježimo u 23.minuti kada Subotić s ruba kaznenog prostora s lijeve strane pogađa suprotnu vratnicu. U 26.minuti Protega je s 10 metara s desne strane zabio za 6:1, a minutu kasnije Laura je s 12-13 metara ne odveć jakim udarcem po podu savladava indisponiranog Arbanasa za velikih 7:1! U 28.minuti Svetec osvaja loptu u polovici domaćina, te nesebično dodaje za Edija Kurolta koji zabija u prazan gol za 7:2! Od 31.minuti domaćin igra s golmanom-igračem, te u 33. i 35.minuti na gotovo identičan način postiže 2 pogotka. Uigrana akcija s golmanom-igračem okončana je dodavanjem Subotića s lijeve strane na drugu vratnicu, gdje u oba navrata zabija Bogdanović za velikih 9:2! Do kraja se rezultat nije mijenjao, a bilježimo još situaciju iz 40.minute kada Witzer iskosa s desne strane sa 7 metara volejem silovito pogađa vratnicu! Ostalo je 9:2, uvjerljiva pobjeda Splita za naslov prvaka i oproštaj s ovom sezonom u velikom stilu.