EURO 2014. | Finale | Italija – Rusija

Talijani su novi prvaci Europe! U velikom finalu pred prepunom Sportpaleis dvoranom, Italija je u finalu slavila protiv Rusije rezultatom 3:1! Rezultat je to koji je bio i na odmoru, a u nastavku su talijani znalački sačuvali prednost i proslavili naslov prvaka!

ITALIJA – RUSIJA= 3:1 (3:1)

Prvi sudac: Fernando Gutiérrez Lumbreras (ESP)
Drugi sudac: Saša Tomić (HRV)
Treći sudac: Marc Birkett (ENG)
Mjeritelj vremena: Timo Onatsu (FIN)

ITALIJA: Stefano Mammarella, Marco Ercolessi, Gabriel Lima (kap.), Sergi Romano, Luca Leggiero, Humberto Honorio, Massimo De Luca, Vampeta, Fortino, Merlim, Saad Assis, Michele Miarelli, Daniel Giasson, Murilo, trener: Roberto Menichelli

RUSIJA: GustavoVladislav Shayakhmetov, Nikolai Pereverzev (kap.), Dmitri Lyskov, Sergeii Sergeev, Daniil Kutuzov, Pula, Eder LimaSergei Abramov, Robinho, Cirilo, Aleksandr Fukin, Ivan Milovanov, trener: Sergei Skorovich

STRIJELCI: 1:0 Gabriel Lima (7.min.), 1:1 Eder Lima (10.min.), 2:1 Murilo (14.min.), 3:1 Giasson (19.min.)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Italija 6 (3+3); Rusija 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: Mammarella (31.min.) – ITALIJA
Robinho (9.min.), Cirilo (31.min.) – RUSIJA

CRVENI KARTONI: Cirilo (34.min.) – drugi žuti

IGRAČ UTAKMICE: Stefano Mammarella (ITALIJA)

italija

Italija je novi prvak Europe! Talijani su odigrali odličnu utakmicu i zasluženo savladali favoriziranu Rusiju u finalu odigranom u prepunoj Sportpaleis dvorani. Talijani su tako proslavili drugi naslov prvaka, nakon što su svoj do sada jedini naslov osvojili 2003.godine kod kuće. Rusija je pak još jednom zaustavljena u finalu, no ovoga puta umjesto Španjolske, bolja je bila Italija.
Talijani su poveli u 7.minuti; na ubačaj iz kuta Assisa najbolje je reagirao Gabriel Lima i zabio za 1:0! U 10.minuti Rusija dolazi do izjednačenja preko svog ponajboljeg igrača na ovom turniru; Eder Lima je sjajno zabio za 1:1, te tako potvrdio epitet najboljeg strijelca turnira. U 14.minuti Italija ponovno dolazi do vodstva; Gabriel Lima je ovoga puta asistent, a Murilo pogotkom donosi veliku radost “azzurima”, 2:1! Prekidi su se na ovom turniru pokazali kao najjače oružje talijana; u 19.minuti Honorio je iz kornera ubacio za Giassona koji zabija za 3:1!
U nastavku pak nismo vidjeli golova premda je prigoda bilo, no vratarski dvojac Mammarella-Gustavo je odlično obavio svoj posao. Nastojanja rusa da preokrenu rezultat doživjela su težak udarac u 34.minuti kada Cirilo dobiva drugi žuti karton. Zanimljivo, Cirilo je i u zagrebačkom finalu prije 2 godine “pocrvenio” u finalu. Brojčanu nadmoć talijani nisu materijalizirali, no vremena za preokret za ruse je bilo premalo. Talijani su sačuvali rezultatsku prednost i zasluženo proslavili titulu prvaka!

O nama Marija Šimac

AURELIA | “Žuto-crni” u usponu…

Iz vinkovačke Aurelie je uspješnih 10 dana u kojima su “žuto-crni” osvojili kup regije “Istok”, …