EURO 2016. | Odigrani prvi susreti dodatnih kvalifikacija

Odigrani su prvi susreti dodatnih kvalifikacija za EURO koji će se u veljači slijedeće godine održati u Srbiji! Kazahstan je velikom pobjedom u Zenici (0:5) praktički osigurao nastup na EURO-u, a blizu su i Azerbajdžanci koji su rezultatom 3:1 slavili protiv Slovačke. Češka je s minimalnih 2:1 slavila kod kuće protiv Bjelorusije (2:1), a u dvoboju Rumunjske i Mađarske nije bilo pobjednika (2:2).
Više o prvim susretima dodatnih kvalifikacija donosimo u nastavku.

ČEŠKA – BJELORUSIJA  2:1 (1:0)

Češka je u Pragu stekla minimalnu prednost protiv Bjelorusije. Teško ostvarena pobjeda Češke, znatno teže od očekivanog, jer malo je nedostajalo da Bjelorusi ostanu neporaženi. Gosti vrlo dobro ulaze u susret i već u 1.minuti Popov pogađa vratnicu! Česi su očekivano imali inicijativu koju su okrunili pogotkom Kovácsa na asistenciju Beleja u 16.minuti za 1:0! Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor, a onda u ranoj fazi nastavka Česi propuštaju priliku za 2:0 kada Michal Mareš pogađa vratnicu! Bjelorusi u 26.minuti dolaze do izjednačenja golom Chernika, 1:1! Uslijedilo je razdoblje dominacije Češke, no Bjelorusi su se uspješno branili. I onda u 34.minuti Češka uz pomoć sreće dolazi do pobjede. Ubačaj Michala Mareša iz kornera Chernik je ubacio u vlastitu mrežu za 2:1! Rezultat se do kraja nije mijenjao, te nas po svemu sudeći očekuje itekako neizvijestan uzvrat u Minsku za tjedan dana. Spomenimo i kako su arbitri ovog dvoboja bili naši Saša Tomić i Danijel Janošević, te Nikola Jelić kao treći sudac.

RUMUNJSKA – MAĐARSKA  2:2 (0:0)

U dvoboju Rumunjske i Mađarske nije bilo pobjednika, a sve najbitnije možemo sažeti u samo 4 minute! Naime, sva 4 pogotka postignuta su u samo 4 minute u ranoj fazi 2.poluvremena! Al-Ioani je doveo domaćina u vodstvo već u 1.minuti nastavka, a kada je Florin Matei samo 20ak sekundi kasnije zabio za 2:0 doimalo se da će Rumunjska ostvariti prednost pred uzvrat. No u naredne 2 minute gosti dvaput zabijaju i vraćaju stvari na početak. Gál i Dróth zabili su za 2:2! No tu nije bio kraj uzbuđenjima jer već u slijedećoj minuti domaćin je mogao povesti, ali je udarac Csome zaustavila vratnica! Na isti način uzvratili su gosti u 29.minuti kada Dávid pogađa vratnicu. Do kraja smo vidjeli inicijativu Rumunjske, no do prednosti nisu uspjeli doći. najbliže pogotku Rumunji su bili u 36.minuti kada Stoica i Al-Ioani u razmaku od samo 20 sekundi pogađaju vratnicu! Mađarska je tako neporažena napustili Rumunjsku i sada je u ulozi favorita pred uzvrat u Debrecenu slijedećeg tjedna.

AZERBAJDŽAN – SLOVAČKA  3:1 (1:1)

Azerbajdžan je u Bakuu stekao prednost nad Slovačkom pred uzvrat u Trnavi. Poveli su domaći u 7.minuti kada Amadeu na dodavanje Augusta zabija za 1:0! Dobro nam znani Slovaci dolaze do izjednačenja 5 minuta kasnije kada na dodavanje Ricka zabija Brunovský za 1:1! Slovačka se sjajno branila, a ozbiljno su prijetili iz kontri. Rezultat se ipak do odmora nije mijenjao. U nastavku gledamo istu igru; Azerbajdžan napada, a Slovaci iz čvrste obrane prijete opasno kroz kontre. Odlična obrana Slovaka pokleknula je u 33.minuti kada Borisov s desne strane pogađa u suprotni kut za 2:1! Već u slijedećoj minuti i sreća je na strani domaćina kada se poprilično bezopasan obačaj Atayeva s desne strane od Kozára odbija u gol za 3:1! Nakon toga Slovačka prelazi na igru s golmanom-igračem, a usprkos nekoliko vrlo dobrih prilika do gola i povoljnijeg rezultata za uzvrat ne uspijevaju doći.

BOSNA I HERCEGOVINA – KAZAHSTAN  0:5 (0:2)

Poslijednja je na rasporedu bila utakmica iz Zenice gdje je BiH dočekala Kazahstan. Izabranici Bore Matana razočarali su ostavši s mršavim izgledima za EURO uoči uzvrata u Almatyju. Kazahstan se pokazao kao znatno bolja reprezentacija i zasluženo je slavio u Zenici. Gosti su poveli već u 5.minuti kada Nurgozhin na dodavanje Suleimenova zabija za 0:1! Do novog zgoditka gosti dolaze u 15.minuti kada Zhamankulov zabija za 0:2! Glavninu posla obavio je Douglas koji je prošao po desnoj strani, a Zhamankulov je na drugoj vratnici ubacio loptu u prazan gol. Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor, a u nastavku Kazahstan vrlo brzo dolazi do novog zgoditka. Igrala se 25.minuta kada Pengrin najprije pogađa gredu nakon čega se lopta odbija u korner za goste, a iz kornera Pengrin dodaje za Douglasa koji zabija “kroz” Omerbegovića za velikih 0:3! U 32.minuti još se jednom trese mreža domaćih. Na visoko postavljenu obranu domaćih, Douglas je po desnoj strani prošao Radmilovića, te u situaciji 1 na 1 zabio za 0:4! Do kraja su gosti još jednom zabili za konačnih 0:5! Higuita je bacio loptu u kontru za Suleimenova, njegov udarac zaustavlja vratnica, a odbivena lopta dolazi do Lea koji zabija za 0:5! Kazahstan je tako već u Zenici praktički osigurao plasman na EURO!

2.HMNL-zapad | “Taurusi” slavili na gostovanju kod Uspinjače Gimke!

U derbiju 2. kola 2.HMNL-zapad jučer je Futsal Gorica slavila na gostovanju kod Uspinjače Gimke …

Futsal Pula u fenomenalnoj utakmici nastavila pobjednički niz!

U 3. kolu 1.HMNL Futsal Pula je ugostila Square. Bila je to odlična utakmica u …