FINALE | Split Tommy – Nacional 1:1 (0:0), p.p. 2:3

Nacional Zagreb je prvak Hrvatske! Momčad Kujtima Morine još je jednom slavila na penale protiv Split Tommyja u Spaladium Areni, te je ukupnim omjerom 3:1 obranila naslov. Poput prošle sezone, Nacional je poražen u prvom susretu kod kuće nakon čega dolaze do 3 pobjede u nizu.

Delegat: Marinko Tadić-Šutra

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Ivan Gotovac, Dovenir Domingues Neto, Davi Trindade, Nikola Pavić, Josip Suton, Josip Jakovljević, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duje Bajrušović, Genario Benicio Peixoto, Mate Tešija, Marin Stojkić, trener: Mladen Perica Štrla

NACIONAL ZAGREB: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Kristjan Čujec, Mislav Banek, Korab Morina, Renato Koturović, Tihomir Novak, Luka Perić, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Igor Osredkar, Ivan Pavlić, Josip Vuzem, trener: Kujtim Morina

STRIJELCI: 1:0 Neto (24′), 1:1 Koturović (26′)

Novak – 2:3

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 6 (3+3); Nacional Zagreb 5 (2+3)

ŽUTI KARTONI: Davi (20′) – SPLIT TOMMY
Banek (8′), Koturović (44′), Luketin (44′) – NACIONAL ZAGREB

IGRAČ UTAKMICE: Žarko Luketin (NACIONAL ZAGREB)

Nacional Zagreb je prvak Hrvatske! Momčad Kujtima Morine još je jednom slavila na penale protiv Split Tommyja u Spaladium Areni, te je ukupnim omjerom 3:1 obranila naslov. Poput prošle sezone, Nacional je poražen u prvom susretu kod kuće nakon čega dolaze do 3 pobjede u nizu za veliko slavlje.
Splićani su u utakmicu ušli jako dobro i već u 1.minuti ozbiljno zaprijetili, no udarac Davija na gol-liniji otklanja Novak. U 6.minuti još jednom je na gol-liniji zaustavljena lopta; ovoga puta Osredkar zaustavlja udarac Neta. Prvu priliku gostiju bilježimo u 8.minuti kada Osredkar u izglednoj kontri puca za malo pored vratnice. U 12.minuti Nacional je ozbiljno zaprijetio iz polukontre, no udarac Čujeca zaustavlja greda! U slijedećoj minuti nova velika prilika gostiju, no Pavić u poslijednji tren klizećim startom blokira udarac Koturovića. U 18.minuti veliku su priliku propustili domaći. Genario se našao sam pred Luketinom, no umjesto da puca on pokušava na drugoj strani proigrati nadolazećeg Jelovčića koji je blokiran. U slijedećoj minuti Splićani su lijepo izigrali obranu gostiju, a pred golom Luketina jedan je od gostujućih igrača igrao rukom, no suci se nisu oglasili. Na odmor se tako otišlo s početnih 0:0, no uz vrlo dobru i angažiranu igru.
U prvoj minuti nastavka gosti su dvaput ozbiljno zaprijetili, a oba puta domaći su igrači otvorili prostor gostima neuspijelim pokušajem presijecanja lopte. U prvoj situaciji pogriješio je Grcić, no Čujec ne uspijeva ozbiljnije zapucati, no samo nekoliko trenutaka kasnije nakon pogreške Bajrušovića vratnica zaustavlja udarac Čujeca. U 24.minuti Split Tommy je poveo! Neto je lijepo odigrao s Genariom, te s lijeve strane silovito pogodio suprotni kut za 1:0! Na odgovor gostiju nismo dugo čekali. Igrala se 26.minuta kada u situaciji 4 na 3 Novak je sjajno proigrao Koturovića na desnoj strani koji silovito pogađa suprotni kut za 1:1! Nakon toga uslijedile su minute dominacije Splićana, no Luketin je na golu u nekoliko navrata sjajno intervenirao. U 32.minuti Nacional je opasno zaprijetio iz polukontre, kada Čujec dodaje desno za Koturovića, a njegov udarac Jukić nogom brani iz suprotnog kuta. U slijedećoj minuti Splićani su lijepo izigrali obranu gostiju nakon kornera, ali Neto ne uspijeva savladati Luketina. U slijedećoj minuti nova velika prilika domaćina. Jelovčić se u kaznenom prostoru oslobodio Perića i ostao sam pred Luketinom, no vratnica spašava goste. U 36.minuti okvir gola spašava i domaćina. Koturović je s lijeve strane proigrao na suprotnoj strani Matoševića čiji udarac zaustavlja greda! Do kraja više nismo vidjeli ozbiljnijih prilika, te je i ovaj susret u Spaladium Areni otišao u produžetke.
U prvom produžetku dugo smo čekali na prvu ozbiljniju priliku. Igrala se 45.minuta kada Jelovčić u polukontri gađa bliži kut, a Luketin atraktivnom intervencijom odbija u korner. Jedina je to prilika vrijedna spomena u prvom produžetku, dok u drugom produžetku nismo vidjeli ni jednu izgledniju priliku. Tako smo došli do još jednog ruleta penala u Spaladium Areni. Tu se presudnim pokazao promašaj Davija već u prvoj seriji, te je Nacional proslavio naslov prvaka u Splitu!