Hrvatska novom pobjedom nad Ukrajinom osigurala EURO

Hrvatska futsalska reprezentacija ostvarila je veliku i izuzetno bitnu pobjedu protiv Ukrajine, te dva kola prije kraja kvalifikacija osigurala nastup na EURO-u koji će se održati početkom iduće godine u Nizozemskoj. Bila je to uvjerljiva predstava naših reprezentativaca koji su u nakon izjednačenog prvog poluvremena u drugom poluvremenu potpuno nadigrali Ukrajinu za konačnih 2:7. Junak pobjede bio je Dario Marinović koji je postigao 3 pogotka. Tako će Hrvatska u travnju u dvoboje s Albanijom i Danskom ući bez rezultatskog imperativa.

Delegat: Sean Dipple (ENG)

UKRAJINA: Kyrylo Tsypun, Serhiy Malyshko, Oleh Yeromin, Mykola Mykytyuk, Mykola Grytsyna, Mykhailo Grytsyna, Serhiy Zhurba, Artem Farenyuk, Ihor Korsun, Petro Shoturma, Oleksandar Pediash, Taras Kuz, Mykhailo Zvarych, Oleksandar Sukhov, trener: Oleksandr Kosenko

HRVATSKA: Zoran Primić, Vedran Matošević, Kristian Čekol, Josip Jurlina, Davor Kanjuh, Duje Kustura, Franco Jelovčić, Dario Marinović, Luka Perić, Josip Suton, Nikola Gudasić, Matej Horvat, Antonio Sekulić, Marko Vuković, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 Matošević (9′), 1:1 Shoturma (11′), 2:1 Zvarych (12′), 2:2 Marinović (15′), 2:3 Marinović (23′), 2:4 Jelovčić (31′), 2:5 Kanjuh (32′), 2:6 Marinović (35′), 2:7 Sukhov – ag (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Ukrajina 10 (5+5); Hrvatska 6 (4+2)

ŽUTI KARTONI: Gudasić (11′) – HRVATSKA, Malyshko (7′) – UKRAJINA

CRVENI KARTONI: Tsypun (20′) – UKRAJINA

IGRAČ UTAKMICE: Dario Marinović (HRVATSKA)

Prvu priliku vidjeli smo u 6. minuti kada Marinović presijeca jednu loptu duboko u polovici domaćih koja dolazi do Čekola čiji udarac iz blizine brani Tsypun. U istoj minuti Ukrajinci su preko Korsuna odgovorili i uzdrmali desnu vratnicu Primićevih vrata. Dvije minute nakon Pediash iz kosa prizemnim udarcem prijeti Primiću, ali naš vratar brani taj pokušaj. Minutu nakon Hrvatska je povela s 1:0. Suton je iz auta uposlio Matoševića koji sa 7 metara pogađa gornji desni kut vratara. U 11. minuti Gudasić neoprezno ruši Shoturmu u kaznenom prostoru te su Ukrajinci dobili priliku iz kazenog udarca poravnati. Izvođač je bio sam Shoturma koji je udarcem po sredini vrata izjednačio rezultat na 1:1. Samo minutu nakon rezultat je 2:1. Shoturma je nakon udarca iz kuta pronašao na vrhu kaznenog prostora nečuvanog Zvarycha koji dovodi Ukrajinu u vodstvo. U 14. minuti nakon lijepe akcije koju odigrali naši reprezentativci Suton izlazi sam pred Tsypuna koji brani njegov pokušaj. Minuti nakon Hrvatska je izjednačila na 2:2. Sva je sam napravio Marinović koje je prvo odlično prošao po lijevoj strani, a zatim zaobišao i domaćeg vratara te mirno pospremio loptu u mrežu. U 18. minuti Marinović osvaja loptu duboko u našoj polovici te upošljava Horvata koji ne uspijeva provući loptu ispod Tsypuna. Minutu nakon ponovno gledamo isti „dvoboj“ nakon kojeg ponovno domaći vratar izlazi kao pobjednik. U istoj minuti braća Grytsyna izigrali su našu obranu, međutim spriječila se vratnica. U zadnjoj minuti prvog dijela Jelovčič je uposlio Perića koji izlazi sam pred Tsypuna, a vratar Ukrajine brani njegov udarac rukom van svog kaznenog prostora za što je kažnjen crvenim kartonom. Nakon slobodnog udarca udarac Sutona brani Sukhov, a samo nekoliko sekundi nakon toga niti Jelovčić ne uspijeva svladati rezervnog vratara Ukrajine. S rezultatom 2:2 se otišlo na predah.

U drugi dio Hrvatska je ušla s igračem više na terenu te nizala udarce ali rezervni vratar Ukrajine bio je nesavladljiv u tom periodu. Međutim u 23. minuti niti raspoloženi Sukhov nije ništa moga kada je nakon akcije iz kornera Čekol pronašao usamljenog Marinovića na drugoj vratnici koji u pada pogađa za 2:3. Dvije minute nakon Perić se oslobodio svog čuvara i uposlio Jelovčića koji udarcem iz kosa pogađa vratnicu. Ukrajinci su u 30. minuti preko Shoturme uzvratili, ali njegov udarac petom Primić brani. Minutu nakon gledamo najljepši trenutak na utakmici kada je Jelovčić primijetio da je Sukhov malo izašao sa svojih vrata te lobom s 30 metara povećao prednost Hrvatske na 2:4. Nakon toga Ukrajina kreće u igru s golman-igračem, a to kažnjava Kanjuh u 32. minuti kada iz našeg kaznenog prostora pogađa za 2:5. U 35. minuti Marinović je prošao dvojicu svojih čuvara te gurnuo loptu kroz noge trećem koji je bio na vratima u tom trenutku kao posljednji igrač obrane te povisio prednost Hrvatske reprezentacije na 2:6. Nakon toga gledamo nekoliko stihijski pokušaja domaćih koje je Primić bez problema obranio, a za Hrvatsku su odgovorili Horvat i Jelovčić udarcima iz daljine. Yeromin u 37. minuti udarcem sa 7 metara prijeti našim vratima, ali i ovoga se puta iskazao Primić koji brani njegov udarac. Sukhov u 39. minuti nespretnom reakcijom pogađa vlastitu mrežu za konačnih 2:7.