Italija i Paragvaj izborili očekivane pobjede!

U susretima 2.kola grupe “C” Svjetskog prvenstva u Kolumbiji, Italija i Paragvaj ostvarili su očekivane pobjede. Italija je slavila protiv Gvatemale rezultatom 5:1, dok je Paragvaj pregazio Vijetnam rezultatom 7:1!

GVATEMALA – ITALIJA  1:5 (1:2)

Prvi sudac: Daniel Rodriguez (URU)
Drugi sudac: Gean Telles (BRA)
Treći sudac: Yuri Ferney Garcia Sanchez (COL)
Četvrti sudac: Jose Hernandez (ECU)

STRIJELCI: 0:1 Fortino (3′), 0:2 Leggiero (4′), 1:2 ag-Romano (8′), 1:3 Fortino (19′), 1:4 Fortino (32′), 1:5 Leggiero (34′)

Italija je pobjedom nad Gvatemalom osigurala 1.mjesto u skupini i plasman u osminu-finala. “Azzuri” su poveli već u 3.minuti kada Fortino sa 7-8 metara zabija za 0:1! U slijedećoj minuti Leggiero nakon kornera puca s 10ak metara, a vrataru Ramirezu lopta s ruke bježi u gol za 0:2! Gvatemala se vraća u igru u 8.minuti kada ubačaj Sandovala s desne strane Romano skreće u vlastitu mrežu za 1:2! Uoči odlaska na odmor Talijani dolaze do novog zgoditka. Nakon kornera Lima pogađa vratnicu, a odbijenu loptu Fortino posprema u gol za 1:3! Rezultat se nije mijenjao sve do 32.minute kada Fortino s 10ak metara iskosa s lijeve strane lijepo pogađa suprotne rašlje za 1:4! Dvije minute kasnije pokušaj Gvatemale s golmanom-igračem koriste Talijani i preko Leggiera dolaze do novog zgoditka za konačnih 1:5!

PARAGVAJ – VIJETNAM  7:1 (5:0)

Prvi sudac: Saša Tomić (HRV)
Drugi sudac: Kamil Cetin (TUR)
Treći sudac: Francisco Rivera (MEX)
Četvrti sudac: Chris Colley (AUS)

STRIJELCI: 1:0 F.Martinez (3′), 2:0 J.G.Salas (11′), 3:0 E.Ayala (12′), 4:0 ag-Long Vu Tran (13′), 5:0 Villalba (18′), 6:0 Rejala (34′), 7:0 Pedrozo (39′), 7:1 Van Vu Tran (40′)

U drugom susretu grupe “C” Paragvaj je lakše od očekivanog slavio protiv Vijetnama. Već nakon prvih 20 minuta pitanje pobjednika je bilo rješeno, jer je Paragvaj imao visokih 5:0! Paragvaj je poveo u 3.minuti kada na dodavanje E.Ayale za 1:0 zabija F.Martinez! U 11.minuti još je jednom Ayala asistent. Ovoga puta iz auta je ubacio na vrh kaznenog prostora gdje J.G.Salas utrčava i zabija za 2:0! Raspoloženi Ayala se u slijedećoj minuti i sam upisao u strijelace kada na dodavanje Martineza s lijeve strane pogađa suprotni kut za 3:0! Golijada je nastavljena u slijedećoj minuti kada oštru loptu Martineza u vlastitu mrežu skreće Long Vu Tran. Agonija Vijetnama nastavljena je u 18.minuti kada iz slobodnog udarca s 15ak metara Villalba zabija za visokih 5:0! U nastavku smo dugo čekali na promjenu rezultata. Igrala se 34.minuta kada na dodavanje Pedroza na drugoj vratnici za 6:0 zabija Rejala, a u 39.minuti i sam Pedrozo zabija nakon što je sa svoje polovice izišao pred nemoćnog vratara. Počasni gol za Vijetnam za konačnih 7:1 postiže Van Vu Tran odmjerenim udarcem sa 16-17 metara.