Izvještaj | FC Balzan – FC København

U drugoj utakmici skupine F malteški prvak svladao je prvaka Danske sa rezultatom 5:3. Detalje sa utakmice pročitajte u nastavku članka.

VRSTA UTAKMICE: UEFA Futsal Cup, Preliminarna skupina | Grupa F
DATUM: 28.08.20147
VRIJEME: 20:00
MJESTO: Zagreb, Dom sportova – Dvorana 2
GLEDATELJA: 80

FC Balzan – FC København 5 : 3 (3 : 0)

PRVI SUDAC: Juan Jose Cordero Gallardo (ESP)
DRUGI SUDAC: Miguel Duarte Liveira Casthilo (POR)
TREĆI SUDAC: Toni Lehtinen (FIN)
DELEGAT: Sean Dipple (ENG)
MJERITELJ VREMENA: Saša Tomić (CRO)

FC Balzan:  Nicolas Farrugia, Gabriel Dobre, Matthew Xerxen, Giancarlo Sammut, Mark Zammit, Boycho Marev, Andrei Dan, Adrian Panzaru, Carlos Scicluna, Emil Răducu, Iliu Safar, Željko Aničić, Nicola Del’re, Glenn Bonello.
Trener:  Gabriel Dobre

FC København: Emil Graulund, Bilal Nenarab, Nicolaj Christensen, Ibrahim Al-Faour, Nicolas Cobus Ullvius, Moussa Ajanne, Clement Cliford, Nikolaj Kongsbirg, Jim Bothmann, Javier Senz Caridad, Lasse Jensen, Christian Haberrecht, Jens Lev Nytoft, Mathias Findlen.
Trener: Tai Regel Pundik

STRIJELCI: 1:0 Emil Răducu (4′); 2:0 Iliu Safar (6′); 3:0 Gabriel Dobre (13′); 4:0 Iliu Safar (25′); 5:0 Andrei Dan (31′); 5:1 Clement Cliford (32′); 5:2 Javier Senz Caridad (33′); 5:3 Clement Cliford (38′);

OPOMENE: 8′ Nicolaj Christensen (Ž); 35′ Adrian Panzaru (Ž);

IGRAČ UTAKMICE: Gabriel Dobre

Susret bez domaće momčadi, na žalost, privukao je malo gledatelja u Dvoranu 2 Doma Sportova.

Odmah od početka Balzan se nametnuo, a prvi gol smo čekali do 4.minute kada se Dobre oslobađa svog čuvara i dodaje na 9 metara za Raducua koji matira vratara Københavna. Već dvije minute kasnije nov zgoditak Balzana, ovaj put preko igrača sa brojem 22 Safara koji prolazi po lijevoj strani i još jednom matira vratara danskog prvaka. U istoj minuti vidjeli smo još jedan pokušaj Belzana koji odsjeda na samim rašljama gola. Prvak Malte ima potpunu dominaciju u susretu te se sve akcije uglavnom odvijaju pred golom Danaca. Slijedeći pogodak smo čekali 7 minuta kada Dobre dolazi na 10ak metara od gola i puca u desne rašlje vratara Graulunda. Pred kraj prvog poluvremena Danci se malo bude ili bolje rečeno Maltežani malo posustaju, no čak ni to nije donijelo neke ozbiljne pokušaje danske momčadi.

U drugom poluvremenu nešto bolji ulazak Danaca u utakmicu i nešto izjednačenija situacija na terenu, no ipak rezultat ostaje 3:0 sve do 25.minute, kada Dobre uzima loptu na svojoj polovici, dodaje za Raducua koji kreće u kontru i dodaje za Safara koji prati akciju i koji jedan na jedan ponovno matira Emila Graulunda. I tu nije stala golijada, jer već u 31.minuti Dan povećava vodstvo svoje momčadi, dok na drugoj strani prvi gol za Dance postiže Clement Cliford koji fino skroz iz kosa puca oštro špicom pod gredu vratara koji se nije proslavio na jučerašnjoj utakmici (Emil Graulund).  Iz minute u minutu rezultat se mijenja, pa već u 33.minuti Caridad postiže i drugi gol za danskog prvaka nakon što je ostao sam na nekih 9 metara od gola. Treba izdvojiti i udarac Raducua iz 35.minute, kada udarac sa nekih 6 metara odsjeda na suprotnoj vratnici. U ovom dijelu utakmice København počinje igru sa igračem-vratarom što im donosi još jedan pogodak Clement Cliforda na asistenciju Ajannea. Danci se pred kraj susreta potpuno bude i zahvaljujući solidnoj igri sa igračem-vratarom stvaraju par izglednih prilika koje zaustavlja vratar ili koje odlaze tik pored gola malteškog prvaka.

Na kraju zaslužena pobjeda Balzana nakon koje vjerujemo da će naš prvak imati lagani posao sutra kada će biti odlučeno tko ide dalje iz ove skupine.

O nama Ivica Ojvan

Ivici Ojvan je osnivač CROfutsal online futsal magazina. Na portalu radi kao tehnički administrator i novinar.

2.HMNL-zapad | Raspored i najava 9. kola

U sklopu 9. kola 2.HMNL-zapad danas nas očekuju četiri utakmice. Vrijedi svakako izdvojiti utakmicu Jesenje …

2.HMNL-istok | Aurelia do punog plijena u Slavonskom Brodu

Jučer je odigran zaostali susret 8. kola 2.HMNL-istok u kojem je vinkovačka Aurelia osvojila velika …