Izvještaj| FC København – MNK Alumnus

U drugoj utakmici skupine F malteški prvak svladao je prvaka Danske sa rezultatom 5:3. Detalje sa utakmice pročitajte u nastavku članka.

VRSTA UTAKMICE: UEFA Futsal Cup, Preliminarna skupina | Grupa F
DATUM: 29.08.20147
VRIJEME: 20:00
MJESTO: Zagreb, Dom sportova – Dvorana 2
GLEDATELJA: 800

FC København – MNK Alumnus 2 : 7 (0 : 3)

PRVI SUDAC: Toni Lehtinen (FIN)
DRUGI SUDAC: Juan Jose Cordero Gallardo (ESP)
TREĆI SUDAC: Miguel Duarte Liveira Casthilo (POR)
DELEGAT: Sean Dipple (ENG)
MJERITELJ VREMENA: Saša Tomić (CRO)

FC København: Emil Graulund, Bilal Nenarab, Nicolaj Christensen, Ibrahim Al-Faour, Nicolas Cobus Ullvius, Moussa Ajanne, Clement Cliford, Nikolaj Kongsbirk, Jim Bothmann, Javier Senz Caridad, Lasse Jensen, Christian Haberrecht, Jens Lev Nytoft, Mathias Findlen.
Trener: Tai Regel Pundik

MNK Alumnus:  Dragan LukićMatija Capar, Luka Perić, Vlatko Brnić, Bruno Šagud, Sadat Ziberi, Matej Horvat, Saša Ledinščak, Antonio Vuk, Hrvoje PenavaMatija Đulvat, Dario Markić, Anthony Peter Knezović, Kristijan Grebeša.
Trener:  Mićo Martić

STRIJELCI: 0:1 Sadat Ziberi (9′); 0:2 Kristijan Grbeša (12′); 0:1 Hrvoje Penava (16′); 0:4 Sadat Ziberi (22′); 1:4 Javier Senz Caridad (24′); 1:5 Matija Đulvat (28′); 1:6 Matija Capar (32′); 2:6 Nicolas Cobus Ullvius (33′); 2:7 Kristijan Grbeša (38′);

OPOMENE: –

IGRAČ UTAKMICE: Hrvoje Penava

Susret bez domaće momčadi, na žalost, privukao je malo gledatelja u Dvoranu 2 Doma Sportova.

Alumnus je u utakmicu ušao sam najiskusnijom četvorkom kako bi osigurali miran početak utakmice. Ipak gosti iz Danske na samom početku utakmice dva puta pucaju tik pored gola. Ipak velika prva prilika je za Alumnus kada u 2′ Matija Capar dosta iskosa pogađa suprotnu vratnicu vratara Haberrechta.
Već do 5′ Alumnus počinje nametati svoj tempo igre polako podižući pritisak na goste.
Prvi pogodak smo čekali do 9′ kada prvo Penava radi lavovski dio posla po desnoj strani i dodaje na drugu vratnicu za Ziberija koji dobro prati akciju i treba samo pospremiti loptu u praznu mrežu. Minutu nakon već je gusto i pred golom domaćina kada udarac Al-Faoura odsjeda na rašljama Lukićevog gola.
Drugi pogodak za domeće ponovno je razultat velikog posla koji je napravio Penava koji istrčava na vratara Danaca no nesebično dodaje u desno za Grbešu koji, kao i Ziberi kod prvog gola, samo treba pospremiti loptu u nebranjenu mrežu.
Treba reći da je København i nakon ova dva pogotka imao par fino izvedenih akcija koje, da je bilo malo više koncetracije, su lako mogle rezultirati pogotkom za danskog prvaka. 16′ susreta se igrala kada Brnić uzima loptu i po ljevoj strani izlazi sam na vratara koji istrčava Brnić dodaje u desno do Penave koji pored obrambenog igrača na gol crti pogađa rašlje gola Danaca. U 18′ valja zabilježiti i odličnu obranu Lukića koji se nije dao prevariti i u duelu sam sa Benarabom izašao kao pobjednik. Na kraju prvog poluvremena izdvajamo još i odličan slobodni udarac Grbeše koji puca oko živog zida no vratnica zaustavlja ovaj udarac.

Drugo poluvrijeme donosi još jedan pogodak u mreži Danaca nakon katastrofalne pogreške njihove jedinice, vratara Graulunda. Loptu koja nije bila prijetnja nikome isti je uspio dodati Ziberiu koji je dva metra od gola lako poentirao. I ovo je bio još jedan primjer kako se razlika u kvaliteti bar kada su u pitanju momčadi iz ove grupe, ponajviše osjeti na vratarima i njihovoj kvaliteti. Da su prvak Malte i prvak Danske imali jače vratare na golu dosta toga bi teklo drugačije. Ipak u 24 minuti konačno smo vidjeli i pogodak gostiju. Najbolji pojedinac u redovima Danaca Javier Sanz Caridad prolazi po lijevoj strani i fino puca preko desnog ramena istrčalog Lukića. No Alumnus nema opterećenje rezultatom i prolazom te njihova igra do novog pogotka kada u 28′  Capar nesebično dodaje za Đulvata koji po sredini prati akciju i postiže gol. U tim trenucima Danci su igrali sa igračem vratarom. Danci nemaju puno mogućnosti pa nastavljaju igrati sa igračem vratarom što u 32′ kažnjava Capar dugom loptom preko terena na prazan gol.
Ako što nije falilo u utamicama skupine F to je golova. Samo minutu nakon na drugoj strani Ullvius smanjuje prednost domaćih na 6:2. Do kraja utakmice je bilo dvije minuta kada Kristijan Grbeša sječe jedno dodavanje na 9 metara i puca u rašlje ne dajući nadu igraču danskog prvaka koji je uklizavanjem pokušao spasiti svoju mrežu.

Apsolutno zaslužena pobjeda Alumnusa i apsolutno zasluženi prolaz dalje u Glavnu grupu UEFA Futsal Cup natjecanja. I ovim utakmicama smo pokazali da ne pripadamo u ovaj nivo natjecanja i da nam je mjesto među klubovima glavne grupe. Čestitamo

O nama Ivica Ojvan

Osnivač CROfutsal online futsal magazina. Na portalu radi kao tehnički administrator i novinar.

2.HMNL | Donesena odluka o popunjavanju lige!

Na temelju članka 40. pravilnika o radu Izvršnog Odbora (dalje: I.O.) HNS-a i njegovih tijela …

1.HMNL | Raspored i delegiranje polufinalne majstorice

Omiški Olmissum je trijumfom na gostovanju kod Futsal Dinama izborio plasman u finale doigravanja za …