Nove pobjede Slovenije, Srbije i Španjolske, Češka slavila u Italiji…

Uz dvoboj Hrvatske i Irana u Pazinu, diljem Europe je odigran niz prijateljskih međunarodnih susreta. CROfutsal Vam u nastavku donosi pregled odigranih susreta uz kratak komentar.

Norveška – Slovenija  4:8
Nizozemska – Srbija  2:3
Italija – Češka  1:2
Francuska – Finska  5:2

Španjolska je odigrala uzvratni susret s Ukrajinom, no za razliku od jučerašnjih uvjerljivih 4:0 iz Burele, Španjolci su u Ferrolu znatno teže došli do pobjede. Imali su Ukrajinci prednost 0:2, te 1:3 na odmoru, no Španjolska je u završnici susreta došla do pobjede. Španjolci su do konačnih 4:3 došli s 2 gola u 39.minuti, a pobjednički gol zabio je Raúl Campos.
Slovenija je odigrala još jedan susret s Norveškom u Oslu, a za razliku od neizvijesne pobjede dan ranije (0:2), izabranici Andreja Dobovičnika su znatno lakše došli do druge pobjede. Slovenija je slavila rezultatom 4:8, a istaknimo trostrukog strijelca Uroša Krofliča!
U Almeri su se još jednom susreli Nizozemska i Srbija, a Srbija je još jednom upisala tijesnu pobjedu. Momčad Ace Kovačevića je nakon 1:2 u prvom susretu u uzvratu slavila rezultatom 2:3, nastavivši tako svoj uspješni pripremni ciklus za EURO kojem su domaćin slijedeće godine.
Veliko iznenađenje priredila je reprezentacija Češke koja je slavila na gostovanju u Bariju kod Italije. Izabranici Tomáša Neumanna poveli su golom Beleja u 6.minuti, a do odmora je izjednačio Ercolessi. Gol za veliku pobjedu Češke postiže Rešetár u 39.minuti susreta za konačnih 1:2!
Finska našeg trenera Miće Martića je poražena na gostovanju u Sélestatu od Francuske rezultatom 5:2! Već na odmoru domaćin je imao uvjerljivih 4:0, predvođen dvostrukim strijelcem Rebeijem. U nastavku je Finska došla do 4:2, da bi do konačnih 5:2 domaćin došao u 39.minuti! Spomenimo i kako je za ovaj susret dvorana od 2300 gledatelja bila rasprodana!
Uz novi susret Hrvatske i Irana, danas je na rasporedu niz drugih prijateljskih međunarodnih susreta. Naš skorašnji protivnik u kvalifikacijama Turska gostuje kod Švedske, a uzvratni se dvoboji igraju u Italiji i u Francuskoj. Na međunarodnom turniru u Tychyu (Poljska), domaćin s Makedonijom odlučuje o ukupnom pobjedniku, dok Moldavija i Estonija igraju za prestiž.