Poznati svi sudionici završne runde kvalifikacija za SP!

Danas je okončana Glavna runda europskih kvalifikacija za FIFA Futsal World Cup, Svjetsko prvenstvo koje će se održati slijedeće godine u Kolumbiji!

GRUPA 1

ENGLESKA – BELGIJA  0:4 (0:0)
STRIJELCI: 0:1 Zaaf (27′), 0:2 Yachou (28′), 0:3 ag-Raoni Medina (36′), 0:4 Adnane (40′)

UKRAJINA – MAĐARSKA  5:3 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Grytsyna (3′), 1:1 Dróth (5′), 2:1 Ovsyannikov (19′), 3:1 Zhurba (22′), 3:2 Hosszú (30′), 4:2 Ovsyannikov (35′), 4:3 Horváth (37′), 5:3 Valenko (38′)

U susretu bez rezultatskog značaja Belgija je ostvarila uvjerljivu pobjedu protiv Engleske, a svi zgoditci postignuti su u drugom poluvremenu.
Utakmicu za 1.mjesto igrali su domaćin Mađarska i Ukrajina. Tijekom čitava susreta Ukrajinci su imali rezultatsku prednost, te su na koncu zasluženo ostvarili pobjedu koja im garantira lakši ždrijeb u završnoj kvalifikacijskoj rundi.

GRUPA 2

ŠVEDSKA – BJELORUSIJA  2:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Chernik (18′), 1:1 Mönell (22′), 1:2 Silivonchik (26′), 2:2 Burda (32′)

AZERBAJDŽAN – HRVATSKA  4:4 (1:0)
STRIJELCI: 0:1 Chuykov (5′), 1:1 Jelovčić (24′), 1:2 Amadeu (28′), 1:3 Borisov (29′), 2:3 Suton (29′), 3:3 Grcić (37′), 3:4 Borisov (37′), 4:4 Grcić (38′)

U prvom susretu “naše” skupine Bjelorusija je odigrala samo 2:2 sa Švedskom! Štoviše, Švedska je bila bolja momčad i na koncu Bjelorusi mogu biti zadovoljni i remijem koji je za njih u konačnici jedanko vrijedan kao i pobjeda. Reprezentacija koja je zavila u crno Hrvatsku tako je nakon uvjerljivog poraza od Azerbajdžana remizirala sa Švedskom, te joj je senzacionalna pobjeda nad Hrvatskom ostao jedini trijumf u skupini.
No ipak, Bjelorusija je izborila nastup u završnoj kvalifikacijskoj rundi zahvaljujući remiju Hrvatske i Azerbajdžana. Hrvatskoj je minimalna pobjeda donosila 1.mjesto u skupini, no Azerbajdžan je imao rezultatsku prednost tijekom čitava susreta i na koncu izborio remi vrijedan poput pobjede.

GRUPA 3

FINSKA – SRBIJA  1:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:2 Perić (3′), 0:2 Kocić (22′), 1:2 Autio (38′)

RUSIJA – TURSKA  7:1 (4:1)
STRIJELCI: 1:0 Eder Lima (3′), 2:0 Robinho (4′), 2:1 Cihan Özcan (4′), 3:1 Romulo (15′), 4:1 Romulo (18′), 5:1 Shakirov (26′), 6:1 Robinho (30′), 7:1 Pereverzev (36′)

Srbija je osigurala završnu kvalifikacijsku rundu pobjedom nad Finskom našeg trenera Miće Martića. Srbija je povela već u 3.minuti golom Perića, a u nastavku Srbija još jednom postiže rani gol kada Nacionalov Kocić zabija za 0:2! U lovu na preokret Finska je uspjela tek smanjiti u 38.minuti na konačnih 1:2!
Rusija je slavila i u trećem susretu u grupi. Rusi su s lakoćom ostvarili pobjedu protiv domaćina Turske rezultatom 7:1, te su jedna od reprezentacija koja je s maksimalnim bodovnim učinkom osvojila 1.mjesto u grupi!

GRUPA 4

LATVIJA – BOSNA i HERCEGOVINA  2:5 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Seņs (13′), 1:1 Mulahmetović (23′), 1:2 Radmilović (32′), 2:2 Ikstēns (33′), 2:3 Šunjić (38′), 2:4 Bevanda (40′), 2:5 Bevanda (40′)

ŠPANJOLSKA – NIZOZEMSKA  7:1 (2:1)
STRIJELCI: 0:1 El Morabiti (12′), 2:1 Aicardo (18′), 2:1 Aicardo (18′), 3:1 Alex (23′), 4:1 Alex (32′), 5:1 Bebe (33′), 6:1 Pola (36′), 7:1 Adolfo (38′)

Bosna i Hercegovina je protiv Latvije upisala utješnu pobjedu. Latvijci su nakon orvih 20 minuta imali minimalnih 1:0, no izabranici Bore Matana u nastavku su preokrenuli rezultat i pobjedom se oprostili od natjecanja. Vrijedi spomenuti odličan učinak Squareovog Tomislava Bevande koji je uz 2 gola upisao i 2 asistencije, a spomenimo i kako je utakmicu sudio naš Saša Tomić!
U susretu za 1.mjesto Španjolska je očekivano glatko slavila protiv domaćina Nizozemske. Doduše, poveli su Nizozemci 0:1, no Španjolci su do odmora preokrenuli rezultat, a u nastavku potpuno dotukli protivnika za na koncu uvjerljivu pobjedu, 7:1!

GRUPA 5

FRANCUSKA – KAZAHSTAN  2:4 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Nurgozhin (1′), 1:1 ag-Leo (15′), 1:2 Zhamankulov (16′), 1:3 Douglas Jr. (25′), 2:3 Hamdoud (34′), 2:4 Nurgozhin (40′)

SLOVENIJA – ČEŠKA  3:2 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 R.Mordej (9′), 2:0 Osredkar (14′), 2:1 M.Mareš (19′), 2:2 M.Mareš (22′), 3:2 Osredkar (26′)

Kazahstan je očekivano slavio protiv Francuske i osvojio 1.mjesto u ovoj vrlo teškoj grupi! No valja napomenuti kako je i u ovom susretu Francuska pokazala kako je reprezentacija u usponu, te je još jednom pružila čvrst otpor.
Odlučujuću utakmicu za 2.mjesto u grupi igrali su Slovenija i Češka, a Češka je na domaćem parketu upisala novi poraz koji ih eliminira iz utrke za SP. Junak Slovenije je Nacionalov igrač Igor Osredkar koji je postigao 2 zgoditka u pobjedi 3:2!

GRUPA 6

NORVEŠKA – POLJSKA  2:3 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Abelsen (28′), 1:1 Kriezel (29′), 2:1 Obeng (30′), 2:2 Kriezel (31′), 2:3 ag-Fonstad (32′)

RUMUNJSKA – PORTUGAL  0:5 (0:3)
STRIJELCI: 0:1 Cardinal (1′), 0:2 Ricardinho (3′), 0:3 Cardinal (13′), 0:4 Fábio Cecílio (27′), 0:5 Ricardinho (40′)

Poljska je izborila završni krug kvalifikacija nakon dramatične pobjede nad Norveškom! Sve bitno dogodilo se u 2.poluvremenu, točnije, svih 5 zgoditaka postignuto je u razmaku od samo 5 minuta! Norvežani su dvaput vodili, no Poljaci su se svaki put vrlo brzo vraćali. Vodstvo Poljacima donio je autogolom Fonstad, a Poljaci su do kraja sačuvali prednost za veliku pobjedu!
Portugal je pak u poslijednjem susretu ostvario novu pobjedu. Rumunjska nije pružila dostojan otpor odličnim Portugalcima koji su na krilima sjajnog dvojca Inter Movistara (Ricardinho – Cardinal) došli do uvjerljive pobjede!

GRUPA 7

MOLDAVIJA – MAKEDONIJA  2:5 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Petrović (12′), 0:2 Leovski (15′), 0:3 Gligorov (21′), 1:3 Negara (25′), 1:4 Micevski (38′), 1:5 de Souza (40′), 2:5 Laşcu (40′)

SLOVAČKA – ITALIJA  2:1 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Patias (3′), 1:1 Belaník (29′), 2:1 Belaník (31′)

Uvjerljivom pobjedom protiv Moldavije, Makedonija je napravila velik korak prema završnom kvalifikacijskom krugu! Makedonija je bila dominantna tijekom čitava susreta i na koncu zasluženo ostvarila veliku pobjedu!
Veliko iznenađenje priredila je Slovačka pobjedom nad Italijom! Slovaci su prednost Talijana iz prvog poluvremena preokrenuli u pobjedu 2:1, kojom su osigurali plasman u završnu kvalifikacijsku rundu!

Futsal Pula u fenomenalnoj utakmici nastavila pobjednički niz!

U 3. kolu 1.HMNL Futsal Pula je ugostila Square. Bila je to odlična utakmica u …

Pobjeda Alumnusa na Baldekinu

U uzbudljivom susretu na Baldekinu Alumnus je slavio rezultatom 4:5. Povela je Crnica već u …