spot_img
spot_img

Puljani do vrha napunili mrežu Uspinjače

Objavljeno:

U petom kolu SuperSport HMNL-a Futsal Pula je suvereno svladala Uspinjaču. S obzirom na prošlotjedni sraz ovih protivnika u kup utakmici, priželjkivali smo pravu futsal poslasticu pa samim time i nove bodove Zagrepčana. Međutim, Istrijani su se pokazali puno jačim protivnikom te s visokih 1:10 potpuno nadigrali Uspinjaču i samim time upisali treću prvenstvenu pobjedu. Svoj dan s dva hat tricka su dodatno začinili Daniel Moravac i Echavarria.

Vrsta utakmice: SuperSport HMNL
Kolo: 5. kolo
Datum: 05.11.2023.
Vrijeme: 17:00
Dvorana: SD Dubrava, Zagreb
Gledatelja: 100

USPINJAČA GIMKA – STANOINVEST FUTSAL PULA 1:10 (1:4)

Prvi sudac: Krešimir Grgurević
Drugi sudac: Dino Kramar
Treći sudac: Mateo Videc
Četvrti sudac: Marijana Orešić
Delegat: Nenad Stražanac
Kontrolor suđenja: Antonijo Pejić

USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Filip Kosor, Franjo Matković, Lovro Cigler, Mario Crnčević, Luka Davidović, Miron Kobašević, Antonio Matijević, Niko Tolj, Martin Šundov, Ajdin Ramić, Gabrijel Andrić, trener: Dino Kovač

FUTSAL PULA: Roberto Aparecio Junior Gozi, Pacheco Manuel Jesus Blazquez, David Mataja, Manolo Bilić, Franco Agustin Grillo, Florijan Cindrić, Daniel Moravac, Danis Hrgota, Radenko Marković, Echeverry Felipe Echavarria, Niko Vukmir, trener: Alvaro Martinez Castillo

STRIJELCI: 0:1 Mataja (3′), 1:1 Šundov (3′), 1:2 Echavarria (7′), 1:3 Moravac (18′), 1:4 Moravac (19′), 1:5 Moravac (21′), 1:6 Blazquez (25′), 1:7 Blazquez (29′), 1:8 Echavarria (36′), 1:9 Hrgota (38′), 1:10 Echavarria (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Uspinjača Gimka 6 (4+2), Futsal Pula 6 (4+2)

IGRAČI UTAKMICE: Daniel Moravac (FUTSAL PULA)

Baš kao i u kupu, susret je započeo vrlo borbeno s obje strane, a u 3. minuti svjedočimo i prvim pogocima. Puljani su došli u vodstvo nakon slobodnog udarca; savršeno su se na vratnicama “izrotirali” Blazquez i Grillo, a Bilić odlično poslužio Mataju koji pogađa na prazna vrata. Samo par sekundi nakon, Tolj je krenuo u solo prodor te je lijevo od gola poslužio Šundova čiji je prvi udarac blokirao vratar Gozi, međutim, onaj drugi ipak odsjeda u mreži za ekspresno izjednačenjem Uspinjače. Nakon tih uvodnih minuta, u nastavku se izmjenjuju prilike i s jedne i s druge strane. Za Uspinjaču je u par navrata pokušao Crnčević, a za Istrijane u glavnoj su ulozi Daniel Moravac i Echavarria. Potonji je u dva navrata okušao svoj udarac, ali vratar plavih je fenomenalno branio. Međutim, u 7. minuti, u novom duelu Echavarria-Vuković pobjednik je Kolumbijac koji je snažno pucao s 9 metara te tako donio novu prednost za goste. U srednjem dijelu prvog poluvremena ponovno se ističe vratar domaćih koji je s nekoliko sjajnih obrana zaustavljao udarce Vukmira i Bilića. Najbolju šansu za “plave” je pak propustio Šundov. Sjajan je dar-mar u obrani Pule napravio Ramić i briljantno proigrao Šundova koji potpuno neometan ne uspijeva realizirati mrtvu šansu. Gosti su za dominaciju na terenu nagrađeni na samom kraju prvog dijela i to zahvaljujući sjajnom Danielu Moravcu. Prvo se u 18. minuti odlično našao na drugoj vratnici nakon što je Hrgota probio prostor Davidovića s lijeva te i minutu kasnije kada je primio Vukmirovu poluvisoku loptu i pospremio za visokih 1-4 što je na kraju i bio krajnji rezultat prije predaha.

Moravec svoju dobru igru nastavlja i u drugom dijelu susreta. Već u 21. minuti zabija svoj hat-trick. Daleko su od njega bili njegovi čuvari kada je primio loptu u šestercu te svladao nemoćnog Vukovića. Dodatna katastrofa za domaćina nastupa u 25. i 29. minuti kada se dva puta u strijelce upisuje i Blazquez te tako ukupno povisuje na 1-7. Kako bi spriječio potpuni ponor, trener Uspinjače (Dino Kovač), poziva minutu odmora te se odlučuje na igru golman-igrač. Međutim, takva igra s puno rizika ne daje željeni efekt. Lopta ide sporo, a plavi djeluju potpuno prazno i demotivirajuće dok Puljani testiraju svoje nišane pucajući neprecizno na gol s velikih udaljenosti.  Ipak, valja istaknuti pokušaj Tolja koji je u 32. minuti snažno odapeo nakon odbijanca, ali vratar Gozi se još jednom iskazuje na golu Istrijana. Za osmicu u golu Vukovića pobrinuo se Echavarria. Naime, u 36. minuti odlično je presjekao Ramićev pass te lako matirao vratara Uspinjače. Do kraja susreta u listu strijelaca se upisuje i Hrgota koji zabija na asistenciju večeras sjajnog Moravca. U svom stilu za hat-trick zabija i Echavarria koji atraktivno lobom postavlja konačnih 1-10 za neočekivano veliki trijumf Pule nad Uspinjačom. Ovim porazom Uspinjača ostaje prikovana na dno ljestvice te će još uvijek svoju prvu pobjedu tražiti protiv susjednog Dinama. Pula s ovom pobjedom na svoj konto piše 10 bodova i privremeno zauzima 3. mjesto. Idući tjedan Istrijane očekuje derbi kada će za vikend ugostiti rivale iz Makarske.