UEFA Futsal Cup | Araz – Barcelona

U drugom polufinalnom susretu Barcelona je nakon ruleta penala izborila finale slavivši protiv domaćeg Araza! Katalonci su tijekom čitava susreta imali rezultatsku prednost, ali su do konačnog trijumfa došli tek nakon penala!

Prvi sudac: Alessandro Malfer (ITA)
Drugi sudac: Eduardo Fernandes Coelho (POR)
Treći sudac: Borut Šivic (SVN)
Mjeritelj vremena: Elchin Samadli (AZE)

ARAZ: Aleksei Popov, Laercio Buranello, Marko Perić, Fabiano, Felipe, Kristjan Čujec, Amadeu, Adriano Foglia, Davi, Vitaliy Borisov (kap.), Rafael, Augusto, Namig Mammadkarimov, trener: Alesio

BARCELONA: Paco Sedano, Cristian, Aicardo, Torras, Gabriel, Fernandão, Dyego, Lin, Sergio Lozano, Igor, Saad, Wilde, Adrián Ortego, Chema, trener: Marc Carmona

STRIJELCI: 1:0 Rafael (3.min.), 1:1 Igor (12.min.), 1:2 Aicardo (22.min.), 1:3 Aicardo (27.min.), 2:3 Fabiano (28.min.), 3:3 Foglia (40.min.)

Torras – 2:4!

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Araz 9 (4+5) ; Barcelona 5 (1+4)

ŽUTI KARTONI: Davi (26.min.), Augusto (28.min.), Gabriel (36.min.), Igor (42.min.), Saad (43.min.), Felipe (50.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Aicardo (BARCELONA)

IgorFOTO: uefa.com

U super-uzbudljivom susretu Barcelona je izborila plasman u finalu savladavši nakon penala domaći Araz. Barcelona je na pragu trijumfa bila i u regularnom dijelu, kao i u produžetcima, ali je do pobjede došla tek nakon ruleta penala. Arazu je ovo drugi nastup na završnom turniru, nakon što su u Lisabonu 2010.godine osvojili 3.mjesto! S druge strane, Barceloni je ovo treći nastup u nizu, a u svom prvom nastupu 2012.godine kod kuće su ovojili naslov prvaka, dok su lani nesretno poraženi u polufinalu od kasnijeg pobjednika Kairata.
Domaćin sjajno ulazi u utakmicu i već u 2.minuti dolazi do vodstva. Foglia je s desne strane ubacio u sredinu, a loptu zahvaća Rafael i vara vratara Sedana za 1:0! U 12.minuti Barcelona dolazi do izjednačenja; Igor je u solo-akciji neuhvatljiv za Fabiana i vratara Popova, te pored Felipea zabija za izjednačenje, 1:1!  Do odmora nismo vidjeli većih uzbuđenja, a onda se u nastavku igra rasplamsala. Već u ranoj fazi nastavka Barcelona dolazi do vodstva; Igor je iz auta proigrao Aicarda koji s 10ak metara lijepo zabija pored nemoćnog Popova za 1:2! U 27.minuti Barcelona dolazi do velike prednosti! Fernandão je proigrao raspoloženog Aicarda koji se lijepo oslobodio Augusta i zabio za velikih 1:3! No domaćin se brzo vraća u susret; Fabiano je na asistenciju Rafaela zabio s 12ak metara uhvativši vratara Sedana na spavanjuza 2:3, samo dvadesetak sekundi nakon primljenog gola. Domaćin je sve karte bacio u napad, dugo tražio gol izjednačenja, a sreća im se osmijehnula na samom kraju regularnog dijela. U igri s golmanom-igračem Fabiano je s lijevog boka lijepo proigrao Fogliu na drugoj vratnici koji zabija za 3:3 samo 16 sekundi prije kraja! Utakmica je otišla u produžetke!
Na samom isteku prvog produžetka sreća je pomazila domaćina kada udarac Lozana zaustavlja vratnica! To kao da je bio uvod u ono što je slijedilo u poslijednjoj dionici susreta. Već u 1.minuti 2.produžetka Dyego na asistenciju Saada iz auta, zabija za novu prednost Barcelone, 3:4! No domaćin se još jednom vraćas golmanom-igračem; u 49.minuti Amadeu s 5 metara zabija klizećim startom na dodavanje Augusta za 4:4 i delirij u dvorani! Izjednačen ishod nakon 50 minuta igre odveo nas je u raspucavanje penala!
U ruletu penala Barcelona je ipak slomila otpor domaćina. Već prvi udarac domaćih (Fabiano) obranio je vratar Sedano, a kada se domaćinu vratila nada nakon promašaja Lozana, već u slijedećem pokušaju udarac Davia brani Sedano i dovodi Barcelonu na prag trijumfa. Barcelona je tako kroz penale došla do trijumfa na pragu kojeg je bila i u regularnom dijelu, ali i u produžetcima, no domaćin se na kraju uvijek vraćao u igru. U penalima ipak nije bilo povratka. Katalonci slave trijumf i plasman u finale gdje ih čeka Dynamo iz Moskve!

AicardoFOTO: uefa. com

2.HMNL-istok | Podjela bodova u golijadi Nove Gradiške i Broda 035

U posljednjem susretu 14. kola 2.HMNL-istok Nova Gradiška i Brod 035 su podijelili bodove odigravši …

UEFA Futsal Liga prvaka | Poznati termini dvoboja osmine finala

Krovna europska nogometna organizacija UEFA danas je objavila termine dvoboja osmine finala UEFA Futsal Lige …