UEFA Futsal Cup | Nacional Zagreb – Baku United 5:4 (1:2)

Zagrebački Nacional uspješno je startao u Glavnu rundu UEFA Futsal Cupa u mađarskom Gyoru! Momčad Roberta Grdovića je u iznimno uzbudljivoj utakmici slavila protiv engleskog Baku Uniteda rezultatom 5:4, učinivši tako velik korak prema plasmanu u Elitnu rundu natjecanja!

Vrsta utakmice: Glavna runda, UEFA Futsal Cup
Kolo: 1.kolo
Datum: 29.09.2015.
Vrijeme: 15:30
Dvorana: Magvassy Mihály Sports Hall, Gyor

NACIONAL ZAGREB – BAKU UNITED  5:4 (1:2)

Prvi sudac: Petar Mantev (MKD)
Drugi sudac: Tomasz Frak (POL)
Treći sudac: Gerard Roure Ramirez (AND)

NACIONAL ZAGREB: Žarko Luketin, Vedran Matošević, Leo Klindić, Mladen Kocić, Renato Koturović, Tihomir Novak, Luka Perić, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Igor Osredkar, Ivan Pavlić, trener: Robert Grdović

BAKU UNITED: Cidao, Mohamed Naser, Agon Rexha, Douglas Reed, Ruben Diaz Carballo, Tobias Seeto, Chus, Donatello Fannelli, Harrod Basger, Diogo Da Silva, Arthur Rogers, Noe Pardo, Santiago Francini, Dylan Malpas, trener: Alberto Antón

STRIJELCI: 0:1 Rexha (8′), 1:1 Perić (8′), 1:2 Pardo (14′), 1:3 Basger (27′), 2:3 Novak (30′), 3:3 Grbeša (34′), 4:3 Perić (39′), 5:3 Kocić (39′), 5:4 Pardo (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Nacional Zagreb 6 (4+2) ; Baku United 4 (1+3)

ŽUTI KARTONI: Cidao (39′) – BAKU UNITED

Baku United je poveo u 8.minuti kada Rexha na dodavanje Chusa zabija za 0:1! Nacional se ekspresno vraća; nije prošlo niti pola minute kada Novak proigrava Perića koji zabija za izjednačenje, 1:1! Uslijedilo je razdoblje izrazite inicijative Nacionala, no momčad Roberta Grdovića ne uspijeva zabiti. S druge strane, Baku United iz praktički prve ozbiljnije prijetnje nakon dugo vremena dolazi do novog vodstva. Igrala se 14.minuta kada Rexha iz kornera pronalazi Parda koji zabija za 1:2! Do poluvremena naš prvak nije uspio izjednačiti usprkos inicijativi. Prema službenoj statistici, Nacional je u prvih 20 minuta imao 10 udaraca prema golu protivnika, no samo su 3 išla u okvir gola. S druge strane, Baku United je imao 3 pokušaja, asve u okvir gola od čega su čak 2 završila iza leđa Luketina.
Već u 1.minuti nastavka Nacional je mogao izjednačiti, ali udarac Novaka zaustavlja vratnica! Uslijedilo je novo razdoblje bolje igre našeg prvaka, no Baku United je još jednom pokazao izuzetnu realizaciju kada u 27.minuti Basger zabija za osjetniju prednost, 1:3! Na sreću, Nacional se brzo vratio u igru. Igrala se 30.minuta kada Novak na dodavanje Matoševića zabija za 2:3! U narednim minutama uslijedila je opsada gola Baku Uniteda. Kocić, Surudžić i Novak najučestalije su prijetili, a inicijativu je Nacional okrunio golom Grbeše u 34.minuti za apsolutno zasluženih 3:3! Nacional tu nije stao već je krenuo po pobjedu, te golom Perića dolazi do prve prednosti u utakmici, 4:3 na 2 minute prije kraja! Baku United tada preuzima rizik u igri, a naš prvak to koristi i na isteku iste minute (39′) Kocić na dodavanje Matoševića dovodi Nacional na prag pobjede, 5:3! Desetak sekundi kasnije Baku United s golmanom-igračem uspijeva smanjiti rezultat kada Pardo zabija za 5:4, no više od toga nisu uspjeli. Nacional je u poslijednjoj minuti sačuvao stečenu prednost i upisao izuzetno vrijednu pobjedu, možda i presudnu u borbi za jedno od prva 2 mjesta!

2.HMNL-zapad | “Taurusi” slavili na gostovanju kod Uspinjače Gimke!

U derbiju 2. kola 2.HMNL-zapad jučer je Futsal Gorica slavila na gostovanju kod Uspinjače Gimke …

Futsal Pula u fenomenalnoj utakmici nastavila pobjednički niz!

U 3. kolu 1.HMNL Futsal Pula je ugostila Square. Bila je to odlična utakmica u …