KUP | Futsal Pula nadigrala Rijeku za naslov pobjednika regije “Zapad”!

Futsal Pula pobjednik je kupa regije “Zapad”! Momčad Frane Despotovića je u finalu nadigrala Rijeku i uvjerljivom pobjedom osvojila regionalni kup, osiguravši tako nastup u osmini finala kupa Hrvatske.

Može biti slika sljedećeg: 3 ljudi, ljudi stoje i u zatvorenom

FUTSAL PULA – RIJEKA  11:2 (5:1)
STRIJELCI: 1:0 Bilić (2′), 2:0 Vukmir (2′), 3:0 Mataja (8′), 4:0 Šulentić (17′), 5:0 Urošević (18′), 5:1 Štafnel (20′), 5:2 Jasprica (21′), 6:2 De. Moravac (23′), 7:2 Stojković (27′), 8:2 Bilić (28′), 9:2 Hasanbašić (31′), 10:2 Stojković (34′), 11:2 Mataja (36′)

Futsal Pula se od prve minute postavila dominantno na terenu, te već u 2. minuti dolazi do lijepe prednosti. Najprije je Stojković iz auta proigrao Bilića koji s 12-13 metara zabija za 1:0, da bi nedugo zatim Bilić bio u ulozi asistenta, a Vukmirov udarac se odbija od vratnice u nogu vratara Ćusa za 2:0! Na novi zgoditak čekali smo do 8. minute kada Stojković s desne strane dodaje na 5-6 metara za Mataju koji zabija za 3:0! Rezultat se nije mijenjao sve do 17. minute kada se iz loše izvedenog kornera gostiju izrodila kontra, gdje je Šulentić prošao sa svoje polovice sve do završnice i lijepo savladao gostujućeg vratara za 4:0! U sljedećoj minuti u strijelce se upisao i kapetan Urošević koji na dodavanje Daniela Moravca s lijeve strane izlazi sam pred gostujućeg vratara i špicem zabija za 5:0! U posljednjim trenutcima prvog poluvremena zabijaju i gosti. “Zeleno-žuti” su načinili 6. prekršaj na rubu kaznenog prostora, a situaciju poput “penala” koristi Štafnel i zabija za 5:1 nakon prvih 20 minuta.
U prvoj minuti nastavka još se jednom trese mreža Luketina. Radusin je s lijeve strane ubacio na suprotnu vratnicu gdje utrčava Jasprica i iz blizine zabija za 5:2! Nismo dugo čekali na odgovor domaćina. Igrala se 23. minuta kada Dean Moravac prekrano zabija iz slobodnog udarca s 12-13 metara za 6:2! Na promjenu rezultata čekali smo do 27. minute kada Stojković odmjerenim udarcem s lijeve strane zabija za 7:2! U sljedećoj minuti ponovno se trese mreža gostiju koji gube loptu duboko u svojoj polovici, a Bilić na dodavanje Stojkovića zabija za 8:2! U 31. minuti u strijelce se upisuje i mladi Hasanbašić koji na dodavanje Danijela Moravca s lijeve strane s 5 metara zabija za 9:2! Nakon toga gosti prelaze na igru s golmanom-igračem, no to je rezultairalo novim zgoditkom Futsal Pule. Miloš Stojković je svoju vrlo dobru utakmicu okrunio zgoditkom za 10:2! Konačan omjer postavlja Mataja lijepo zabivši nakon prekida i asistencije Stojkovića s vrha kaznenog prostora za 11:2!
Futsal Pula je tako opravdala ulogu favorita i uvjerljivom pobjedom osvojila naslov pobjednika kupa regije “Zapad”. Momčad Frane Despotovića osigurala je tako nastup u osmini finala kupa Hrvatske, gdje se zajedno s pobjednicima kupa ostalih regija pridružuje 13 najboljih momčadi prema ljestvici uspješnosti u kup natjecanju.

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …