Futsal Pula preokretom protiv Gorice do naslova pobjednika kupa regije “Zapad”!

Futsal Pula je pobjednik kupa Hrvatske za regiju “Zapad”. U finalu odigranom u Domu sportova Mate Parlov u Puli, momčad Marinka Mavrovića slavila je protiv Gorice rezultatom 2:1, preokrenuvši zaostatak 0:1 s poluvremena u pobjedu vrijednu plasmana među 16 momčadi koje ulaze u završni boj za naslov pobjednika kupa Hrvatske.

Delegat: Dragan Jurić

FUTSAL PULA: Franko Jamičić, Manolo Bilić, Robert Grbić, Bojan Barišić, Denis Hrgota, Bepo Paus, Stefan Živadinović, Niko Vukmir, Franjo Matković, Belmin Hasanbašić, Antonio Vuzem, Edvin Lorber, trener: Marinko Mavrović

FUTSAL GORICA: Pavao Ježić, Bruno Devčić, Mateo Čekol, Ivan Šulentić, Dino Bartoluci, Matija Ceraj, Dario Šestić, Petar Ježić, Tino Čirjak, Josip Gorup, Antonijo Papac, Leonardo Mostarlić, Darko Duvnjak, Andrija Budimir, trener: –

STRIJELCI: 0:1 Duvnjak (8′), 1:1 Grbić (26′), 2:1 Grbić (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Pula 5 (0+5); Futsal Gorica 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI: Grbić (29′) – FUTSAL PULA; Bartoluci (20′) – FUTSAL GORICA

IGRAČ UTAKMICE: Robert Grbić (FUTSAL PULA)

Bila je ovo izuzetno uzbudljiva utakmica, dostojna finala regionalnog kupa. Futsal Pula s jedne, a Gorica s druge strane, momčadi koje su u dosadašnjem dijelu sezone ostvarile maksimalan učinak, kako u prvenstvu tako i u kupu. Gorica je povela u 8.minuti kada je sve sam obavio Duvnjak. Primio je Duvnjak loptu duboko u svojoj polovici, prošo sve do 9-10 metara od protivničkog gola, lijepo se oslobodio svog čuvara i odmjerenim udarcem sa 8 metara pogađa pod gredu nemoćnog Jamičića za 0:1! Domaćin je svim silama nastojao doći do izjednačenja, no uzalud. Gosti su se disciplinirano branili i s minimalnom prednošću otišli na odmor. Već u prvoj minuti nastavka mogli su “taurusi” doći do povećanja prednosti. Ježić je neometan išao sam prema Jamičiću, no pucao je loše pored gola. Kazna je stigla u 26.minuti kada Grbić sa 8-9 metara s lijeve strane zabija za 1:1! U 32.minuti bilježimo veliku priliku gostiju kada Duvnjak s 11-12 metara silovito pogađa vratnicu. Rezultat se nije mijenjao sve do 38.minute, a onda Grbić velemajstorskim potezom dovodi domaćina u vodstvo. Primio je Grbić ubačaj iz kornera na prsi, te sa 8 metara sjajno volejem zabija od vratnice za 2:1! Gosti nakon toga prelaze na igru sa Šulentićem u ulozi golmana-igrača, no njihova nastojanja da dođu do izjednačenja nisu urodila plodom. Domaćin se uspješno obranio i osvojio regionalni kup, što mu donosi plasman među 16 momčadi koje će nastaviti natjecanje u kupu Hrvatske.

Vrgorac trijumfalno prohujao kroz Vinkovce!

U dvoboju osmine finala kupa Hrvatske, Vrgorac je uvjerljivo slavio na gostovanju kod Aurelie, osiguravši …

Olmissum trijumfom u Gospinom polju do četvrtfinala kupa!

Omiški Olmissum slavio je u Gospinom polju protiv Squarea u dvoboju osmine-finala kupa Hrvatske! Omišani …