KUP | AFCU uvjerljivo do naslova pobjednika regije “Jug”!

Splitski Universitas pobjednik je kupa regije “Jug”! AFCU je u finalu odigranom u splitskoj dvorani na Gripama slavio protiv Kijeva rezultatom 9:2, izborivši tako nastup u osmini finala kupa Hrvatske.

Može biti slika sljedećeg: jedna ili više osoba i ljudi stojeFOTO: AFC Universitas

UNIVERSITAS – KIJEVO  9:2 (6:2)
STRIJELCI: 1:0 Juretić (4′), 2:0 Kosor (11′), 3:0 Kljunak (12′), 3:1 I. Matić (13′), 4:1 Tustonjić (13′), 5:1 Tustonjić (14′), 6:1 Sučić (16′), 6:2 I. Matić (19′), 7:2 Šuljić (23′), 8:2 Čule (24′), 9:2 Crnjac (40′)

Splitski “studenti” su do naslova pobjednika regionalnog kupa došli poprilično glatko, jer su već nakon 15ak minuti igre imali 5 golova prednosti.
Universitas je poveo u 4. minuti kada Tustonjić prolazi po desnom boku i ubacuje u sredinu gdje Juretić s 3-4 metra zabija za 1:0! Rezultat se nije mijenjao sve do 11. minute kada Kosor sa 7-8 metara s desne strane na dodavanje Kljunka zabija za 2:0! U sljedećoj minuti Kljunak je nakon uloge asistenta preuzeo ulogu strijelca. Prihvatio je dugu loptu na poziciji pivota, oslobodio se svog čuvara i odmjerenim udarcem s 9 metara zabija za 3:0! U sljedećoj minuti uzvraćaju gosti prekrasnim zgoditkom Ivana Matića iz slobodnog udarca, koji pogađa kut vratara Pavlovića za 3:1! No Splićani vrlo brzo uzvraćaju akcijom iz prekida gdje je s lijeve strane odigrano za Šuljića koji sa 8-9 metara s desne strane zabija pod gredu vratara Miškovića za 4:1! U sljedećoj minuti još se jednom trese mreža gostiju. Crnjac je iz kornera s desne strane odigrao povratnu loptu na 12-13 metara za Tustonjića koji zabija svoj drugi zgoditak za 5:1! U 16. minuti novi zgoditak splitske momčadi. Šuljić je prošao po desnoj strani i dao povratnu loptu na vrh kaznenog prostora gdje utrčava Sučić i zabija za 6:1! Nakon toga gosti prelaze na igru s golmanom-igračem, te uspijevaju smanjiti zaostatak. Dodik je s desne strane ubacio pred gol gdje Ivan Matić postiže svoj drugi zgoditak za 6:2! Rezultat je to s kojim se i otišlo na odmor.
U nastavku smo na promjenu rezultata čekali do 23. minute kada Crnjac proigrava Šuljića koji s lijeve strane pogađa suprotni kut vratara Ćorića za 7:2! U sljedećoj minuti još se jednom trese mreža gostiju. Tustonjić je lijepim dodavanjem u situaciju 1 na 1 proigrao Čulu koji iz drugog pokušaja savladava Ćorića za 8:2! Nakon toga igra je okopnila i dugo nismo vidjeli rezultatsku promjenu. Konačan omjer postavlja Crnjac u posljednjoj minuti susreta kada na dodavanje Kljunka pred golom gostiju zabija za 9:2! Splićani su tako uvjerljivom pobjedom osvojili naslov pobjednika kupa regije “Jug”, te će nastaviti natjecanje za kup Hrvatske u osmini finala. Po završetku susreta trofej je kapetanu “studenata” Ivanu Gotovcu uručio predsjednik županijskog nogometnog saveza Marko Erceg.

Liga za popunu 1.HMNL | Raspored i delegiranje 6. kola

Pred nama je završni čin Lige za popunu 1.HMNL. U nedjelju su na rasporedu susreti …

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …