KUP | Makarani pobijedili u vrhunskoj utakmici na Gripama!

Na splitskim Gripama dvoboj četvrtfinala Kupa su večeras odigrali Universitas i Novo Vrijeme. U prvom poluvremenu smo gledali veoma dinamičnu igru s prilikama na obje strane, a prvi do pogotka preko Jelavića u 12. minuti dolaze gosti. Domaćini potom podižu razinu igre te samo dvije minute kasnije dolaze do poravnanja rezultata kada zabija Gotovac iz kaznenog udarca. Gosti do nove prednosti dolaze u 24. minute preko Gašpara, a potom je uslijedila ofanziva domaćina koji su pritiskali sa svih strana. Makarani su ipak ti koji deset minuta kasnije dolaze preko Jelavića do dva gola prednosti, ali samo desetak sekundi kasnije na -1 vraća Šuljić. Do kraja susreta Studenti rade opsadu protivničkog gola, ali do nove promjene rezultata nije došlo. Ukupni dojam je da je utakmica trebala otići bar na kaznene udarce, ali Makarani su ti koji odlaze na Final 4 u Puli!

Delegat: Dražen Bumbak

UNIVERSITAS: Luka Pavlović, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Božo Sučić, Ivan Tustonjić, Ivo Jukić, Ante Crnjac, Mateo Kljunak, Ante Mijić, Filip Kosor, Edo Radmilo, Domagoj Čule, Ivor Šuljić, Toni Miliša, trener: Marin Mandić

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Anderson Alves Carneiro Da Silva – Pulinho, Toni Jelavić, Luka Suton, Blago Gašpar, Jakša Herceg, Mate Vuković, Marin Sesar, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Marin Musinov, Carlos Jose Salcedo Sanz, Bartul Ora, Sven Anton Horvath, trener: Armando Škorlić

STRIJELCI: 0:1 Jelavić (12′), 1:1 6m-Gotovac (14′), 1:2 Gašpar (22′), 1:3 Jelavić (34′), 2:3 Šuljić (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 6 (3+3); Novo Vrijeme 11 (6+5)

Gotovac (40′) – UNIVERSITAS
Lasić (11′), Gašpar (20′), Sanz (27′), Kazazić (40′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Toni Jelavić (NOVO VRIJEME)

Prvi na susretu prijete gosti preko Pulinha koji već u prvoj minuti puca iz daljine, ali Pavlović lakoćom brani. Uzvraćaju istom mjerom i domaćini početkom iduće minute kada lijepo iskosa puca Tustonjić, ali i Bašković upisuje prvu obranu na susretu. Minuta je domaćinima trebala da dođu do nove prilike kada Tustonjić šalje jednu dugu loptu sa svoje polovice i pronalazi Sučića koji ne smiruje loptu najbolje te gostujući golman ima dovoljno vremena da izađe pred igrača i spriječi ozbiljniju priliku. Gosti u istoj minuti uzvraćaju preko Gašpara koji dva puta u kratkom periodu puca, ali domaći golman upisuje nove obrane. Lijepu timsku akciju u idućoj minuti odigravaju domaćini, ali udarac Crnjca brani gostujući golman. Dinamičnu utakmicu smo gledali u narednih par minuta, ali obrane su u tom periodu blokirale sve pokušaje. Igrala se sedma minuta kada svoj udarac u dva navrata okušava Jelavić, ali domaći golman brani oba. Pokušao je zaprijetiti u istoj minuti i Kazazić, ali i to brani Pavlović. Golman domaćih je na isteku sedme minute pucao sa sredine terena, dobar pokušaj, ali nedovoljno da ozbiljnije zaprijeti kolegi na drugoj strani terena. Idući ozbiljniju priliku vidjeli smo u 10. minuti kada snažno puca Pulinho, ali nova obrana domaćeg golmana. U istoj minuti puca i Musinov, ali nema promjene rezultata. Uzvraćaju potom domaćini preko Gotovca na početku iduće minute, ali i gostujući golman je “na razini zadatka”. Isti igrač na kraju iste minute odigrava lijepu solo-akciju gdje prolazi kraj par protivničkih igrača, ali otišao je previše ukoso te nije uspio obiljnije zaprijetiti. Lijepu priliku u idućoj minuti imaju gosti kada Suton ne uspjeva iskoristiti dodavanje pred protivnički gol te mu brani Pavlović. U idućem napadu domaći prijete preko Kosora čiji udarac odlazi tik kraj gola. Odmah potom gosti odigravaju brzu akciju koju pogotkom završava Jelavić. Lijepu timsku akciju gostiju na početku 14. minute šutom završava Pulinho, ali brani Pavlović. Uzvraćaju domaći lijepom akcijom na drugoj strani, ali udarac blokira gostujuća obrana. Gosti potom rade prekršaj u svom golmanskom prostoru u istoj minuti, a kazneni udarac u pogodak pretvara Gotovac. Domaći su nakon primljenog pogotka digli razinu igre te u 15. minuti Tustonjić prijeti, ali vršcima prstiju brani Bašković te se nakon toga lopta od gredu odbija u aut za domaćine. U idućoj minuti prijeti i Čule, ali nova obrana golmana Novog Vremena. Na drugoj strani u idućoj minuti prijete Sanz i Gašpar, ali nove dvije obrane upisuje golman Universitasa. Točno dvije minute prije kraja poluvremena prijeti i Pulinho, ali je golman Studenata večeras veoma raspoložen. Do kraja poluvremena više nije bilo ozbiljnijih prilika te se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Na prvu ozbiljniju priliku u drugom poluvremenu čekali smo do početka druge minute nastavka kada Kazazić puca, ali Pavlović brani. Nedugo zatim Pulinho prolazi po desnoj strani, dodaje kraj istrčalog gostujućeg golmana te je Gašpar imao samo produžiti loptu u prazan gol što i čini te dovodi goste do novog vodstva. Na isteku iste minute prijeti ponovno isti igrač, ali nova obrana golmana Studenata. Već u idućem napadu prijete i domaćini, ali udarac Kljunka brani golman Makarana. U idućoj minuti Juretić šalje loptu iz auta direkt prema protivničkom golmanu koji ju odbija i otklanja potencijalnu opasnost pred svojim golom. Krajem 24. minute Musinov puca u dva navrata, ali oba udarca brani gostujući golman. Točno minutu nakon prilika na drugoj strani kada Čule prolazi kraj protivničkog igrača, puca, ali brani golman Makarana. Prijeti potom i Mijića u dva navrata, ali nema novog izjednačujućeg pogotka. Nastavak domaćeg presinga smo vidjeli u 27. minuti kada Kljunak iz slobodnog udarca puca tik kraj gola. I u idućoj minuti pritišću domaćini te prisiljavaju goste da se brane. Nakon duže vremena prijete gosti preko Kazazića čiji dalekometni udarac u 29. minuti brani Pavlović, a potom brani i udarac Pulinha u sljedećem napadu gostiju. Napadaju domaći i dalje te u 31. minuti bilježimo novu dobru priliku Kljunka čiji udarac odlazi malo iznad gola. Drugi put na susretu u 33. minuti okušava domaći golman, a njegov udarac teškom mukom brani kolega na drugoj strani. Već u idućem napadu domaćina nova dobra prilika kada Tustonjić prijeti, ali nova obrana Baškovića. Sljedeća minuta je donijela novi pogodak na susretu, ali u mreži domaćina kada Jelavić zabija za dva gola prednosti. Malo je trebalo domaćinima da vrate zaostatak na gol zaostatka te nakon svega desetak sekundi zabija na drugoj strani Šuljić. Nastavili su domaći potom i dalje pritiskati, a gosti do nove prilika na susretu dolaze četiri minute prije kraja susreta kada Sanzov udarac brani domaći golman. Tri minute prije kraja domaći uvode Šuljića kao golmana-igrača te prisiljavaju goste da brane gol. Manje od minute do kraja je pokazivao sat kada udarac Kosora brani Bašković. Isti igrač dvije sekunde prije kraja promašuje prazan gol te utakmica završava pobjedom rezultatom 2:3 za Makarane te Novo Vrijeme odlazi na F4 u Puli.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

Kvalifikacije za 2.HMNL-jug | Porto Tolero na korak do povratka u 2.HMNL-jug

Nakon što su u prva četiri kola kvalifikacija za popunu 2.HMNL-jug slavili domaćini, jučer je …

Raspored i delegiranje službenih osoba 3. i 4. utakmice finala doigravanja

U petak i nedjelju na rasporedu su treći i četvrti susret finala doigravanja za prvaka …