KUP | Najava finala kupa regije “Zapad”

Sutra je na rasporedu finale kupa regije “Zapad” u kojem se sastaju Futsal Pula i Futsal Gorica. Dvoboj u pulskoj dvorani “Mate Parlov” je na rasporedu u 20:00 sati, a u nastavku Vas podsjećamo kako su Futsal Pula i Futsal Gorica došli do finala.

Futsal Pula je u osmini finala imala čvrstog suparnika u gradskom rivalu Verudi. Imala je Veruda prednost 1:3 sve do sredine nastavka, a onda Futsal Pula s 4 gola do kraja susreta dolazi do pobjede 5:3 i plasmana u četvrtfinale. U četvrtfinalu je momčad Marinka Mavrovića igrala protiv Lošinja, te se na odmor otišlo s neodlučenim ishodom (1:1). U nastavku je razigrani Matković zaokružio hattrick i odveo “žuto-zelene” do sigurne pobjede (5:2) i plasmana u polufinale. Polufinalni dvoboj u Donjoj Stubici protiv Jesenja odigran je prošli tjedan, a bio je to očekivano tvrd susret u kojem su Puležani golom  Vukmira u 38.minuti slavili rezultatom 1:2 i izborili plasman u finale. Uz tri pobjede u kupu, vrijedi spomenuti kako je Futsal Pula i u prvenstvu ostvarila maksimalan bodovni učinak (pobjede protiv Verude, Petrinjčice i Jesenja).

Futsal Gorica u svojoj debitantskoj sezoni bilježi sjajne rezultate. Istina, u redovima “taurusa” nastupa niz dobro nam znanih imena, no to ne umanjuje sjajan učinak “crvenih” u dosadašnjem dijelu sezone. Gorica je svoj putu u kupu započela u četvrtfinalu, gdje je ostvarena uvjerljiva pobjeda protiv Bjelovara (5:2). U polufinalu protiv Otočca ostvarena je nova sigurna pobjeda (4:2) iako to konačan rezultat ne sugerira. Vrijedi spomenuti da su “taurusi” imali velikih 3:0 nakon samo 10 minuti igre. Uz spomenute pobjede u kupu, Futsal Gorica poput Puležana ima maksimalan bodovni učinak u prvenstvu. Pobjedama protiv Petrinjčice, Jesenja i Lošinja “crveni” uz Futsal Pulu i Novi Marof drže vrh prvenstvene ljestvice s maksimalnim bodovnim učinkom.

Sve navedeno jasno nam daje do znanja da bi sutra u Puli mogli gledati jako dobar futsal i utakmicu u kojoj bi gledatelji mogli uživati, a pobjednik ovog dvoboja ostvarit će plasman među 16 momčadi koje nastavljaju borbu za naslov pobjednika kupa Hrvatske.

Dubrovačko-neretvanska županijska liga | Prvi poraz Čibače, Čilipi na vrhu!

Odigrani su susreti 6. kola Dubrovačko-neretvanske županijske lige. Prvi ovosezonski poraz upisala je Čibača koju …