KUP | Nova Gradiška “potopila” Split i plasirala se u četvrtfinale!

Nova Gradiška je izborila plasman u četvrtfinale kupa Hrvatske! U dvoboju osmine finala Nova Gradiška je slavila protiv Splita rezultatom 6:2, ostvarivši tako najveću pobjedu u klupskoj povijesti. Trijumf protiv najtrofejnijeg hrvatskog kluba, bez obzira na njegov trenutni status, bez dvojbe je najveća pobjeda Nove Gradiške, dok se Splićani po prvi put u povijesti u ovako ranoj fazi opraštaju od kup-natjecanja.

Delegat: Franjo Jelčić

NOVA GRADIŠKA: Marko Maričević, Joško Kotarski, Kristijan Jakić, Alen Grafina, Karlo Fischer, Dario Batalo, Marko Filipović, Nikola Eller, Tomislav Marjanović, Silvio Mihić, Stjepan Petrović, Filip Bungić, Stjepan Zeba, trener: Gordan Pribanić

SPLIT: Josip Sirić, Duje Bačić, Toni Borčić, Robert Vinko Pavičić, Duje Filipović, Petar Spajić, Marijan Tunjić, Dominik Čičić, Ivan Bezmalinović, Nikola Moro, Lovre Kačunić, trener: Mišo Lončar

STRIJELCI: 0:1 Pavičić (7′), 1:1 Grafina (7′), 2:1 Eller (8′), 2:2 Pavičić (13′), 3:2 Petrović (20′), 4:2 Jakić (25′), 5:2 Jakić (32′), 6:2 Batalo (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Nova Gradiška 6 (3+3), Split 6 (3+3)

Marjanović (11′) – NOVA GRADIŠKA
Tunjić (23′) – SPLIT

IGRAČ UTRAKMICE: Kristijan Jakić (Nova Gradiška)

Na prvu pravu priliku nismo morali dugo čekati. Moro se našao sam pred Maričevićem, no vratar domaćih obranio je čisti zicer. Bila je to velika prilika za Split da dođe do vodstva već u ranoj fazi utakmice. U 3. minuti svoj udarac okušao je i Pavičić, ali Maričević je još jednom odlično postavljen. Minutu kasnije bilježimo i prvu prijetnju domaćih. Batalo je povukao kontranapad, međutim njegov udarac otišao je pored gola. U 5. minuti Grafina je uputio zanimljiv prizemni udarac s desne strane, ali bilo je to prilično neprecizno. U 7. minuti gosti dolaze do vodstva. Pavičić je uputio savršenu prizemni dijagonalu koja se od stative odbila iza leđa Maričevića za 0:1! Dvadesetak sekundi kasnije, na semaforu je već 1:1. Domaćini su jurnuli u kontru, koju je rutinski realizirao Grafina. Niti minute kasnije, Nova Gradiška dolazi do potpunog preokreta. Domaćini su izborili prekršaj na desetak metara, a izvođač istog bio je Eller. Bio je to snažan prizemni udarac kojeg je Sirić samo ispratio pogledom, 2:1! U 13. minuti Split dolazi do izjednačenja. Strijelac pogotka za goste bio je Pavičić, koji je sa 6-7 metara zabio kroz noge Maričevića. U 14. minuti vidjeli smo odličnu šansu domaćih. Batalo je silovito potegnuo sa desetak metara no njegov udarac sjajno je zaustavio Sirić. Tri minute kasnije vidjeli smo još jedan pokušaj Pavičića, ali bila je to laka zadaća za domaćeg golmana. U 18. minuti Pavičić je povukao jedan kontranapad gostiju, a potom proslijedio loptu do Spajića, čiji slabašni udarac nije mogao ozbiljnije zaprijetiti raspoloženom Maričeviću. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Nova Gradiška dolazi do prednosti. Jakić je fantastično odložio loptu za natrčalog Petrovića koji u punom šprintu neobranjivo pogađa u gornje desne rašlje. Na predah se tako otišlo s rezultatom 3:2 za domaćine.
Prvu ozbiljniju prijetnju u nastavku vidjeli smo nakon svega petnaestak sekundi igre. Moro je ponovno bio sam pred Maričevićem, ali domaći se vratar ni ovaj put nije dao nadmudriti. U 25. minuti bilježimo opasan pokušaj Bezmalinovića, ali vratar Nove Gradiške upisuje novu veliku obranu. U istoj minuti vidjeli smo i brzu kontru domaćih, no obrana Splita u posljednji je trenutak otklonila opasnost. Desetak sekundi kasnije Jakić po prvi put odvodi Novu Gradišku na dva pogotka prednosti. Petrović je najprije odjurio u kontru, a potom sjajno uposlio usamljenog Jakića, koji krasno poentira za 4:2. U 27. minuti Split preuzima maksimalan rizik te uvodi golmana-igrača. U 29. minuti gosti su mogli smanjiti prednost domaćih. Tunjić je odlično primijetio slobodnog Bezmalinovića, koji se spetljao pred Maričevićem te tako upropastio izglednu priliku. Bio je to čisti zicer, ali rezultat je ostao nepromijenjen. U 31. minuti bilježimo pokuša Spajića, no bio je u vrlo teškoj poziciji i nije uspio ozbiljnije ugroziti domaća vrata. U sljedećoj minuti Nova Gradiška odlazi na tri pogotka prednosti. Bungić je otrčao u kontru, a paralelno s njim trčao je i Jakić. Bungić je to vidio te ga je odlično uposlio, a Jakić iz blizine neobranjivo pogađa za 5:2. Bio je to njegov drugi pogodak na današnjoj utakmici. U 36. minuti vidjeli smo novi odličan pokušaj Pavičića, ali Maričević to sjajno zaustavlja. U sljedećoj minuti Batalo odvodi domaće na velikih 6:2. Gosti su olako izgubili jednu loptu, koja naposljetku dolazi do Batala koji je najprije fintom zaljuljao gostujuću obranu, a potom krasno pogodila za 6:2. Minutu kasnije vidjeli smo i odličan volej Petrovića, no Sirić je to ukrotio. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, te je Nova Gradiška ostvarila veliku pobjedu vrijednu plasmana u četvrtfinale kupa Hrvatske.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020. godine. 28-godišnja Makaranka je magistra novinarstva.

Novo Vrijeme preokretom do pobjede protiv Squarea!

Večeras je u dvorani Gospino polje odigran susret između vodećeg Novog Vremena i drugoplasiranog Squarea. …

Stanoinvest Futsal Pula slavila na Gripama!

Na splitskim Gripama gledali smo večeras utakmicu Universitasa i Stanoinvest Futsal Pule. U prvoj polovici …