KUP | Novo Vrijeme i Futsal Pula izborili plasman u 1/8-finala!

Odigrani su zaostali susreti 1/16-finala kupa Hrvatske u kojima su Novo Vrijeme i Stanoinvest Futsal Pula opravdali ulogu favorita i izborili plasman u 1/8-finala. Novo Vrijeme je na svom parketu uvjerljivo slavilo protiv Novog Marofa, dok je znatno više uzbuđenja bilo u Puli gdje je Porto Tolero pružio vrlo dobar otpor doprvaku Hrvatske.

STANOINVEST FUTSAL PULA – PORTO TOLERO  4:0 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Baisel (22′), 2:0 Hrgota (24′), 3:0 Difonzo (19′), 4:0 Bilić (40′)

Dugo su Puležani lomili otpor gostiju iz Pločana. Na odmor se otišlo s početnih 0:0, no ostaje sporna situacija gdje je na dugu loptu vratara Radića glavom igrao Osredkar, a dojam je da se lopta od grede odbila iza gol-linije, no suci se nisu oglasili. U nastavku se upravo vratar Radić prometnuo u tragičara kada nesmotreno gubi loptu i igra rukom izvan kaznenog prostora, te je opravdano isključen. Puležani su iz prekida došli do prednosti golom Baisela, a dvije minute kasnije Hrgota zabija za 2:0! S dva gola u dvije minute “žuto-zeleni” su trasirali put do pobjede, no gosti se nisu predavali te su ravnopravno parirali Puležanima tijekom čitava susreta. U završne dvije minute “žuto-zeleni” su golovima Difonza i Bilića došli do samo naizgled glatke pobjede.

NOVO VRIJEME – NOVI MAROF  7:0 (3:0)
STRIJELCI: 1:0 Jelavić (3′), 2:0 Jefferson (5′), 3:0 Lasić (9′), 4:0 Jefferson (22′), 5:0 Rafinha (24′), 6:0 Sesar (25′), 7:0 Horvath (27′)

U dvoboju odigranom u Makarskoj nije bilo neizvijesnosti. Makarani su rano poveli golom Jelavića, a do sredine prvog poluvremena već je bilo 3:0. Do odmora se rezultat nije mijenjao, a baš kao i u prvom poluvremenu Makarani su bili produktivni u prvoj polovici nastavka kada postižu još četiri zgoditka za na koncu uvjerljivih 7:0!

Stanoinvest Futsal Pula i Novo Vrijeme su tako osigurali plasman u osminu finala kupa Hrvatske, gdje će Puležani igrati protiv dubrovačkog Squarea, dok će Makarani ugostiti Rijeku. Stanoinvest Futsal Pula i Novo Vrijeme će u spomenutim susretima biti domaćini, a vrijedi napomenuti da su spomenuti susreti odgođeni zbog nastupa našeg dvojca u Elitnoj rundi UEFA Futsal Lige prvaka.

2.HMNL-jug | Raspored i najava 8. kola

Od petka do nedjelje na rasporedu su susreti 8. kola 2.HMNL-jug. Prethodnog vikenda natjecanje nije …

2.HMNL-Istok | Najava i raspored 8. kola

Iza nas je vikend odmora u 2. HMNL-Istok zbog odigravanja kup natjecanja. Ovaj vikend, točnije …