KUP | Olmissum posljednji sudionik četvrtfinala!

U posljednjoj utakmici osmine finala hrvatskog Kupa Futsal Pula je ugostila Olmissum. Domaćini su već u prvoj akciji u prvoj minuti poveli preko Bilića, ali domaćini odmah preuzimaju inicijativu i pet minuta kasnije Hrstić zabija za 1:1. U narednih osam minuta gosti preko Jurline, Marića i Pavića odlaze na velika tri gola prednosti te su to vodstvo držali sve do kraja poluvremena. Četvrta minuta nastavka susreta donijela je pogodak Mataje za smanjenje zaostatka, a domaćini su sve do posljednjih pet minuta utakmice bili potpuno druga momčad u odnosu na pokazano u prvom poluvremenu. Ipak, Postružin u posljednjim minutama zabija dva pogotka te pobjedom rezultatom 2:6 Omišani prolaze u četvrtfinale te ih u subotu na Ribnjaku očekuje dvoboj protiv Futsal Dinama.

Delegat: Marijan Kozić

FUTSAL PULA: Žarko Luketin, Robert Grbić, David Mataja, Ivan Šulentić, Miloš Stojković, Franko Jamičić, Daniel Moravac, Goran Urošević, Danis Hrgota, Stefano Galešić, Srđan Lolić, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Antonio Vuzem, trener: Frane Despotović

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Nikola Pavić, Kristijan Postružin, Antonio Juretić, Nikola Čizmić, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Alen Marić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 1:0 Bilić (1′), 1:1 Hrstić (6′), 1:2 Jurlina (8′), 1:3 Pavić (11′), 1:4 Marić (14′), 2:4 Mataja (24′), 2:5 Postružin (35′), 2:6 Postružin (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Pula 7 (2+5); Olmissum 7 (3+4)

Mataja (18′), Cetina (27′) – FUTSAL PULA
Postružin (21′), Sekulić (32′), Kustura (34′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Postružin (OLMISSUM)

Prva ozbiljnija prilika na susretu je bila ujedno i pogodak. Bilić je sjajni prodor s lijeve strane terena okrunio pogotkom kraj golmana Bilandžića te su tako domaćini poveli već u 1. minuti susreta. Već u sljedećoj minuti lijepu timsku akciju gostiju umalo pogotkom završava Pavić, ali se na putu prema golu ispriječila stativa. Isti igrač ponovno prijeti u 4. minuti na dodavanje Postružina, ali njegov udarac brani Luketin. Gosti su nakon primljenog pogotka preuzeli inicijativu te na početku 6. minute puca i Jurlina s lijeve strane iskosa, ali i ovaj put brani gostujući golman. U istoj minuti nova lijepa akcija gostiju koju na asistenciju Jurline pogotkom završava Hrstić. U narednoj minuti zaprijetio je i Postružin iz daljine, ali novu obranu upisao je Luketin. Nakon toga se “bude” i domaćini i nešto su ravnopravniji protivnik, ali bez ozbiljnije prijetnje po gostujući gol. Asistent prvog pogotka, Jurlina je u 8. minuti donio preokret svojoj momčadi te s više od pola terena pogađa u suprotne rašlje i iskorištava grešku domaćeg golmana koji je bio van svog prostora. Minutu kasnije prva izglednija prilika domaćina nakon prvog pogotka kada s desne strane pred golmana izlazi Mataja, ali pogađa samo vanjsku mrežicu gola. Pokušao je za domaćine i Šulentić u 10. minuti, ali brani Bilandžić. Uslijedio je period bez nekih opasnijih prilika po gol, ali ne dugo jer već u 11. minuti kraj Luketina zabija Pavić nakon asistencije Kusture. Odmah u idućem napadu Mataja puca, ali brani gostujući golman. Ponovno su trebale tri minute gostima da dođu do novog pogotka. Korner je izveo Postružin, a Marić iz daljine zabija za +3 svoje momčadi. Dvije minute kasnije prijete domaći nakon duge lopte Luketina koju glavom prema protivničkom kolu upućuje Danijel Moravac, ali brani gostujući golman. Nastavili su Omišani i dalje prijetiti u narednim minutama dok su se Puležani mučili u nastojanju da dođu do izglednije prilike. U 18. minuti su gosti zaprijetili preko Grbića i Stojkovića dva puta, ali nisu uspjeli smanjiti zaostatak. Počinjala je zadnja minuta poluvremena kad Mataja lijepo prolazi kraj protivničkog igrača, ali puca iznad gola. Pokušao je na drugoj strani u posljednjim sekundama poluvremena Sekulić, ali njegov udarac brani gostujući golman te se na odmor otišlo vodstvom Olmissuma rezultatom 1:4.

Domaći su dosta agresivnije i ofanzivnije otvorili drugo poluvrijeme, a već na samom početku drugog poluvremena su opasno zaprijetili preko Moravca no Bilandžić je upisao novu obranu. Dobar ulazak u drugo poluvrijeme domaćinima se isplatio u 24. minuti kada na asistenciju Stojkovića zabija Mataja. U idućoj minuti prijete Bilić i Mataja, ali oba udarca brani gostujući golman. Prvu ozbiljniju priliku su gosti imali tek na početku 27. minute, ali lopta odlazi kraj gola. Domaći su sve ofanzivniji i primoravaju goste da se povuku na svoju polovicu terena, a ako i prijeđu u polovicu domaćina obrana Puležana to uspješno otklanja. Agresivnija igra domaće momčadi dovela je do toga da do sredine poluvremena naprave pet prekršaja. Vukmir je u 31. minuti dva puta dobro zaprijetio protivničkom golu, ali Bilandžić brani oba udarca. Novi gol domaćina “visi u zraku” u narednim minutama, ali gosti uspjevaju odolijevati svim napadima i držati vodstvo od dva gola prednosti. Nakon duže vremena gosti u 35. minuti uspjevaju napraviti ozbiljniju situaciju pred protivničkim golom i odmah ju pretvaraju u pogodak. Pavić je lijepo prošao kraj igrača koji ga je čuvao i dodao Postružinu koji vraća svoju momčad na prednost od tri gola. “Bacili” su domaćini potom sve “karte” u napad i uveli Šulentića kao golmana-igrača umjesto Luketina koji je dotad povremeno znao odigrati golmana-igrača. Dvije minute prije kraja Bilić i Mataja odigravaju dupli pas, a udarac posljednjeg blokira Kustura. Samo pola minute kasnije Postružin zabija na prazan gol za velikih +4. Do kraja utakmice više nije bilo prilika te je Olmissum tako osigurao posljednje mjesto među osam najboljih u Kupu.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

2.HMNL-zapad | Raspored i najava 9. kola

U sklopu 9. kola 2.HMNL-zapad danas nas očekuju četiri utakmice. Vrijedi svakako izdvojiti utakmicu Jesenje …

2.HMNL-istok | Aurelia do punog plijena u Slavonskom Brodu

Jučer je odigran zaostali susret 8. kola 2.HMNL-istok u kojem je vinkovačka Aurelia osvojila velika …