KUP | Osijek i Vinkovci u polufinalu kupa regije “Istok”!

Osijek i Vinkovci Učilište Studium izborili su plasman u polufinale kupa regije “Istok”! Osječani su drugi put u tjedan dana slavili protiv Male Mljekare, dok su Vinkovčani na svom parketu nadigrali Futsal Sveti Patrik. Podsjetimo, još ranije plasman u polufinale regionalnog kupa izborili su Autodijelovi Tokić, dok ćemo posljednjeg polufinalistu doznati danas kada je na rasporedu četvrtfinalni dvoboj Brod – Nova Gradiška.

MALA MLJEKARA – OSIJEK  1:6 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Petrušić (11′), 0:2 Lima (12′), 1:2 Mandić (12′), 1:3 Lima (25′), 1:4 Dakić (26′), 1:5 Šimašek (34′), 1:6 Lima (39′)

Nakon tijesne prvenstvene pobjede u osječkom Zrinjevcu, “bijelo-plavi” su protiv Male Mljekare znatno lakše slavili u gostima. Osječani su pitanje pobjednika riješili u drugom poluvremenu kada dolaze do na koncu uvjerljive pobjede. Brazilac Lima predvodio je momčad Saše Voldina do pobjede postigavši hattrick, dok su po jedan zgoditak postigli Petrušić, Dakić i Šimašek.

VINKOVCI UČILIŠTE STUDIUM – FUTSAL SVETI PATRIK  5:2 (1:1)
STRIJELCI: 0:1 Stojanović (1′), 1:1 Ležaić (15′), 2:1 Jurić (22′), 3:1 Ležaić (25′), 4:1 Mijatović (27′), 4:2 Baotić (32′), 5:2 Pintarić (33′)

U dvoboju odigranom u Vinkovcima gosti su poveli već u 1. minuti golom Stojanovića, da bi Vinkovčani došli do izjednačenja preko Ležaića u 15. minuti. U nastavku domaćin golovima Jurića, Ležaića i Mijatovića dolazi do preokreta i na koncu sigurne pobjede vrijedne plasmana u polufinale regionalnog kupa.

Poznata su tako tri polufinalista kupa regije “Istok”. Osijek će za plasman u finale igrati protiv Autodijelova Tokić, dok će Vinkovci igrati protiv boljeg iz dvoboja Broda i Nove Gradiške koji je na rasporedu danas.

Mateo Kljunak: “Smatram kako imamo dovoljnu kvalitetu i uz ovakav rad možemo daleko dogurati.”

Nakon “hladnog tuša” i poraza protiv Šibenika 1983 u trećem kolu momčad AFC Universitasa je …