KUP | Remi Novog Vremena i Uspinjače u Makarskoj!

Danas je odigran prvi susret osmine finala malonogometnog kupa Hrvatske! Uspinjača je na povratku iz Dubrovnika gdje je jučer igrala prvenstveni dvoboj sa Squareom (8:2) došla u Makarsku odigrati prvi dvoboj osmine finala kupa s Novim Vremenom. Nakon teškog poraza Uspinjače u Dubrovniku, te identične pobjede Novog Vremena protiv Solina, za očekivati je bila pobjeda Makarana i osiguranje prednosti pred uzvrat u Zagrebu. No gosti su priredili prvorazredno iznenađenje odigravši 3:3, te se u potpunom egalu ulazi u uzvratni susret u Zagrebu.

Delegat: Miroslav Dugeč

NOVO VRIJEME: Elvis Perković, Mate Vuković, Renato Koturović, Igor Osredkar, Ivan Buljan, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Kristijan Zor, Darijo Agić, Mirko Jurjević, Saša Babić, Filip Bašković, trener: Armando Škorlić

USPINJAČA: Ivo Krilanović, Karlo Beronić, Eugen Gudek, Tino Čirjak, Anton Gaši, Robert Grbić, Mirko Rogošić, Ivan Piplica, Leo Mar, trener: Robert Hertl

STRIJELCI: 0:1 Rogošić (1′), 1:1 Zor (7′), 2:1 Babić (14′), 2:2 Rogošić (36′), 2:3 Piuplica (36′), 3:3 Bajrušović (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme 6 (4+2); Uspinjača (11 (6+5)

ŽUTI KARTONI: Babić (7′), Kazazić (11′), Koturović (32′) – NOVO VRIJEME
Rogošić (11′) – USPINJAČA

CRVENI KARTON: Saša Babić (30′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Mirko Rogošić (USPINJAČA)

Veliko iznenađenje priredila je Uspinjača u Makarskoj! Remi 3:3 odličan je rezultat za momčad Roberta Hertla, koja je usprkos brojnim izostancima u Makarskoj ostala neporažena.  Za razliku od ligaških susreta, momčad Uspinjače je pojačana za Mirka Rogošića pokazala puno više nego u Dubrovniku, dok se kod domaćina vratio Saša Babić, no neće po dobrome pamtiti ovaj susret. Babić je isključen u 30.minuti susreta zbog drugog žutog kartona, te mu slijedi nova utakmica pauze…
Gosti su iznenađujuće poveli već u 1.minuti kada Rogošić u polukontri zabija za 0:1! Bio je to hladan tuš za domaćina, a par minuta kasnije ozljedio im se Igor Osredkar, tako da su ostali lišeni usluge svog ponajboljeg igrača. Ipak domaćin je do kraja poluvremena preokrenuo rezultat u svoju korist. Najprije je u 7.minuti Zor izjednačio, da bi u 14.minuti Babić pogodio za vodstvo 2:1! Očekivalo se tada da domaćin stekne osjetniju prednost i mirno privede susret kraju, no nisu tako mislili gosti. Do kraja poluvremena imali su sjajnu priliku iz kontre kada su Grbić i Piplica išli sami na vratara Perkovića, ali im se s leđa ukazao Bajrušović i klizećim startom izbio loptu u korner.
U nastavku je u 30.minuti isključen Babić, no Uspinjača ne koristi brojčanu prednost za izjednačenje. Ipak, u 36.minuti Rogošić se sjajno oslobađa Jurjevića, obilazi vratara Perkovića i svojim drugim zgoditkom donosi gostima izjednačenje, 2:2! Nedugo zatim još se jednom trese mreža domaćih; Gaši je fino prošao kroz sredinu i pucao s 11 metara, a lopta se od vratnice odbija do Piplice koji iz blizine zabija za 2:3! Domaći su tada krenuli svim snagama po izjednačenje, ali u nekoliko je navrata vratar Krilanović sjajnim intervencijama  sačuvao mrežu. Ipak do kraja su domaći uspjeli izjednačiti i to golom Bajrušovića u poslijednjoj minuti za konačnih 3:3!

Rezultat je to koji nudi veliku neizvijesnost za uzvrat, koji bi se za 4 tjedna trebao odigrati u Zagrebu. Kvalitetniji igrački kadar i dalje stavlja Novo Vrijeme u ulogu favorita u ovom dvoboju, no nakon ovog remija stvari ipak stoje znatno povoljnije po Uspinjaču.

2.HMNL-jug | MNK Knin objavio snimku klupske himne

U vrijeme kada je silom prilika natjecanje 2.HMNL-jug obustavljeno, zanimljiva vijest dolazi nam iz Knina. …

1. HMNL | AFCU se pobjedom maknuo sa zadnjeg mjesta!

U dvoboju 7. kola 1. HMNL koji ste mogli pogledati i na TV ekranima vidjeli …