KUP | Rijeka nadvisila Bjelovar za plasman u finale kupa regije “Zapad”

HMNK Rijeka je prvi finalist kupa regije “Zapad”! U polufinalnom dvoboju odigranom u Matuljima, Rijeka je nadigrala Bjelovar rezultatom 10:6, te je tako postala prvi finalist regionalnog kupa. Drugog finalista doznat ćemo večeras kada je na rasporedu drugi polufinalni dvoboj u kojem se sastaju Otočac i Futsal Pula.

RIJEKA – BJELOVAR  10:6 (3:1)
STRIJELCI: 0:1 Vidićek (1′), 1:1 Pejnović (3′), 2:1 Štanfel (4′), 3:1 Jasprica (9′), 4:1 Jasprica (21′), 4:2 Vidićek (22′), 4:3 Đipalo (23′), 5:3 Cianci (24′), 6:3 ag-Đipalo (24′), 7:3 Jasprica (26′), 8:3 Štafnel (29′), 8:4 Šiprak (30′), 8:5 Bajsić (33′), 9:5 Pejnović (35′), 10:5 Štanfel (36′), 10:6 Starčević (38′)

U izuzetno efikasnom dvoboju gosti su poveli većnu 1. minuti golom Vidićeka, no domaći vrlo brzo uzvraćaju i golovima Pejnovića, Štafnela i Jasprice dolaze do 3:1 sredinom prvog poluvremena. Rezultat se dugo nije mijenjao, a onda u drugom poluvremenu rapsodija zgoditaka. Rijeka je zabila već u prvoj minuti nastavka, a gosti s dva vezana zgoditka dolaze do minimalnog zaostatka. Uslijedio je niz od 4 zgoditka domaćih unutar 5 minuta, što će se pokazati kao ključno razdoblje susreta. Na koncu uvjerljivih 10:6uz hattrick Štafnela i Jasprice za plasman Rijeke u finale kupa regije “Zapad”.