spot_img
spot_img

KUP | Torcida, Aurelia, Novo Vrijeme i Novi Marof izborili pobjede

Objavljeno:

Jučer su odigrana četiri susreta 1/16-finala kupa Hrvatske u kojima nije bilo većih iznenađenja. Ostvareni su uglavnom očekivani ishodi te su Torcida, Aurelia, Novi Marof i Novo Vrijeme izborili plasman u 1/8-finala. Torcida je ostvarila najuvjerljiviju pobjedu deklasiravši Slatinu, a najuzbudljivije je bilo na Murteru gdje je Aurelia nakon ruleta penala slavila protiv Murtera. Novi Marof je na svom parketu slavio protiv Bjelovara, dok je Novo Vrijeme znatno lakše od očekivanog slavilo protiv Nove Gradiške.

1/16 finala

U nastavku Vam donosimo više detalja o jučer odigranim susretima.

TORCIDA – SLATINA  10:2 (8:0)
STRIJELCI: 1:0 Kovačević (3′), 2:0 Legčević (4′), 3:0 Legčević (9′), 4:0 Tešija (11′), 5:0 Silić (12′), 6:0 Poljarić (13′), 7:0 Stude (15′), 8:0 Mišerda (19′), 9:0 Silić (23′), 10:0 Asanović (28′), 10:1 Šantić (28′), 10:2 Bogati (39′)

Dvoboj Torcide i Slatine bio je jednosmjerna ulica. Splitski je prvoligaš poveo već u 3. minuti, a suset je bio odlučen već nakon prvih 20 minuta. Splićani su na odmor otišli s prednošću 8:0, a u nastavku se rutinski priveli utakmicu kraju. Čak osam igrača Torcide upisalo se u listu strijelaca, a po dva zgoditka postigli su Legčević i Silić.

MURTER – AURELIA  7:7 (3:3), nakon penala
STRIJELCI: 0:1 R. Sušac (4′), 1:1 Celić (7′), 1:2 Caio (15′), 1:3 Ferbežar (16′), 2:3 Mudronja (18′), 3:3 Popov (20′), 4:3 Popov (28′), 4:4 Caio (29′), 4:5 Dogan (30′), 5:5 Popov (32′), 5:6 Dragun (38′), 6:6 Anić (38′),  7:6 Marčić (39′), 7:7 Pedić (40′)
Mudronja – X

Najuzbudljivije je bilo u dvoboju Murtera i Aurelie. U utakmici su se suparnici izmjenjivali u vodstvu, a prošlosezonski polufinalisti kupa su od zaostatka 1:3 došli do 3:3 na poluvremenu, pa poveli u nastavku. U završnim minutama susreta Murter je dvaput vodio, no Vinkovčani su u oba navrata brzo dolazili do izjednečanja. Golom Pedića 45 sekundi prije kraja gosti su izborili penale, gdje su nakon promašaja Brazilca Caia u drugoj seriji svi do kraja bili precizni. Kod “otočana” su pak u posljednje dvije serije promašili najiskusniji, Popov i Mudronja, te su “žuto-crni” na koncu izborili pobjedu i plasman u 1/8-finala.

NOVI MAROF – BJELOVAR  4:2 (0:0)
STRIJELCI: 0:1 Hajdarović (24′), 1:1 ag-Beljan (26′), 2:1 Dragaš Selaković (29′), 3:1 Merkaš (32′), 3:2 Ostrman (33′), 4:2 Matan (38′)

Još prošle sezone Novi Marof i Bjelovar igrali su u istom rangu natjecanja. Danas je pak Novi Marof član jedinstvene druge lige, dok je Bjelovar u trećem rangu natjecanja. No ipak, Bjelovarci su pružili vrlo dobar otpor favoriziranom domaćinu, no prošlosezonski podvig kada su sudjelovali na završnom turniru ove sezone neće ponoviti. Nakon prvih 20 minuta bez golova, sve značajno dogodilo se u nastavku, a Novi Marof je na koncu ostvario zasluženu pobjedu i plasman među 16 najboljih.

NOVO VRIJEME – NOVA GRADIŠKA  7:1 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Sesar (23′), 2:0 Lima (26′), 3:0 ag-Petrović (26′), 4:0 Musinov (28′), 4:1 Badrov (37′), 5:1 Kazazić (38′), 6:1 Kazazić (38′), 7:1 Jelavić (40′)

U dvoboju Makarana i Nove Gradiške očekivali smo znatno više uzbuđenja. Istina, Nova Gradiška je zadržala početnih 0:0 na poluvremenu, no u nastavku su doživjeli potop. Sesar je u 23. minuti doveo domaćina u vodstvo akcijom iz auta, a na 2:0 je povisio Lima lijepim golom iz kontre. Nedugo zatim Petrović nesmotreno šalje ubačaj Kazazića u vlastitu mrežu, a u 28. minuti susret je odlučen golom Musinova iz penala za visokih 4:0. Rezultat se nije mijenjao sve do 37. minute kada gosti u igri s golmanom-igračem zgoditkom Badrova dolaze do 4:1, no do kraja susreta Makarani su s tri nova zgoditka zaokružili na koncu visokih 7:1.

Posljednjeg sudionika 1/8-finala kupa Hrvatske doznat ćemo 07, studenog kada je na rasporedu zaostali dvoboj 1/16-finala u kojem će Futsal Dinamo ugostiti Split.