Uspinjača Gimka će i ove sezone igrati na završnom turniru kupa Hrvatske! Nakon prošlotjednog teškog ligaškog poraza od Alumnusa, s klupe je otišao Marinko Mavrović, a kormilo je preuzeo povratnik na klupu Korab Morina, a šok-terapija dala je pozitivan učinak već u prvom susretu, te će Uspinjača Gimka na završnom turniru braniti naslov osvojen prošle sezone u Slavonskom Brodu, kada je momčad Koraba Morine u finalu slavila upravo protiv Alumnusa. Sami susret u prvom poluvremenu nije djelovao dobro za branitelje naslova. “Studenti” su golovima Ledinščaka i Matana imali prednost 2-0, no Uspinjača-Gimka u završnici susreta ipak dolazi do izjednačenja. Najprije je Toth smanjio na 2-1 i oživio nade Uspinjače Gimke, da bi u poslijednjoj minuti Postružin zabio za 2-2 i odveo utakmicu u rulet penala. Tu se presudnim pokazao promašaj Ukalovića iz druge serije, te je momčad Koraba Morine proslavila veliku pobjedu vrijednu plasmana na završni turnir kupa.
Vrsta utakmice: Kup
Kolo: Četvrtfinale
Datum: 27.11.2019.
Vrijeme: 19:30
Dvorana: SD Jelkovec, Sesvete
Gledatelja: 100
ALUMNUS SESVETE – USPINJAČA GIMKA 2-2 (2-0), nakon penala 3-5
Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Boris Stanić
Treći sudac: Saša Malbašić
Četvrti sudac: Zlatko Ilčić
Delegat: Ivan Župan
ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Ivan Matan, Nikola Perković, Luka Davidović, Ante Matan, Dario Markić, Filip Ukalović, Matija Rajh, Saša Ledinščak, Ivan Livančić, trener: Jakov Ungarov
USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Matija Uremović, Silvio Toth, Andrej Pandurević, David Mataja, Ivan Obšivač, Kristijan Postružin, Renato Koturović, Tino Čirjak, Ante Piplica, trener: Korab Morina
STRIJELCI: 1-0 Ledinščak (9′), 2-0 I.Matan (13′), 2-1 Toth (34′), 2-2 Postružin (40′)
PENALI:
Koturović, 2-3!
Davidović, 3-3!
Mataja, 3-4!
Ukalović, X
Toth, 3-5!
ŽUTI KARTONI: Perković (10′), Ledinščak (28′), Markić (36′), Livančić (40′) – ALUMNUS SESVETE
Mataja (17′), Uremović (40′) – USPINJAČA GIMKA
IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Postružin (USPINJAČA GIMKA)





