Novo Vrijeme osvojilo neslužbeni Superkup!

Nakon što su jučer odigrani polufinalni susreti neslužbenog Superkupa, danas smo imali priliku pogledati utakmicu za treće mjesto i finale. Podsjećamo, Vrgorac je nakon ruleta penala slavio protiv šibenske Crnice dok je Novo Vrijeme upisalo uvjerljivu pobjedu protiv Futsal Dinama. U susretu za treće mjesto Futsal Dinamo je upisao novi poraz u 40 minuta igre te tako završio posljednji dok je Crnica preokretom došla do trećeg mjesta. Finale, “svebiokovski derbi” Vrgorca i Novog Vremena je pružilo pravu poslasticu, a Makarani su na kraju bili s(p)retniji te osvojili neslužbeni Superkup! U nastavku vam donosimo kratke izvještaje s obje odigrane utakmice.

CRNICA – FUTSAL DINAMO 2:1 (0:0)
STRIJELCI: 0:1 Grbeša (22′), 1:1 Katuša (29′), 2:1 Popov (34′)

U prvim minutama susreta gledali smo mirnu utakmicu i ispitivanje snaga, a potom je uslijedio period u kojem su obje momčadi imale svoje prilike, ali bez pogodaka u protivničku mrežu. Osim golmana raspožene su bile i obrane obje momčadi. U posljednjim minutama prvog poluvremena Dinamo je podigao razinu svoje igre i bio bolja momčad, a pokušali su i igru s golmanom-igračem. Ipak, do kraja poluvremena nismo vidjeli pogodak te su momčadi otišle na odmor netaknutih mreža. Na otvaranju drugog poluvremena konačno i pogodak. Krenula je 22. minuta susreta kad Grbeša prvo puca iz slobodnog sa nekih 9 metara udaljenosti, Bilić brani, ali iz drugog pokušaja igrač zagrebačke momčadi zabija za vodstvo Dinama. Nastavili su Zagrepčani dominirati utakmicom i u sljedećim minutama te su Šibenčani bili pod konstantnim pritiskom. U 29. minuti igrači Crnice iskorištavaju grešku obrane Dinama te novajlija u šibenskoj momčadi, Katuša izjednačava rezultat na 1:1. Izjednačujući pogodak nije utjecao na igru zagrebačke momčadi te su nastavili sa svojim ritmom u drugom poluvremenu. Unatoč dominaciji Dinama, Crnica je ta koja dolazi do preokreta u 34. minuti kada Bilić šalje dugu loptu iz svog polja i pronalazi Popova, još jednog novog igrača Šibenčana, koji s lijeve strane lijepim volejem svladava Piplicu. Ovaj preokret kao da je dao dodatna krila Šibenčanima koji u 36. minuti nižu nekoliko uzastopnih prilika, ali iskazuje se sjajnim obranama golman Dinama. Do kraja susreta više nije bilo promjena rezultata te je tako momčad osvojila treće mjesto dok je Dinamo s dva poraza završio posljednji.

VRGORAC – NOVO VRIJEME APFEL 1:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Jelavić (20′), 0:2 Pulinho (29′), 1:2 Grbavac (35′)

Početak utakmice najavio je kako bismo mogli gledati veoma uzbudljivu utakmicu. Obje momčadi su igrale brzo i napadački te smo vidjeli prilike na obje strane. Kao što je i uobičajeno za “svebiokovski derbi”, vidjeli smo čvrstu igru s obje strane. Nakon početnog presinga i konkretnijih prilika s obje strane uslijedio je period u kojem su obje momčadi bile neprecizne i rijeđe su udarci pronalazili okvir protivničkog gola. S obzirom na čvrstu igru s obje strane u nekoliko navrata rasla je i nervoza kod obje momčadi te su bili sve intenzivniji prigovori s klupa ove dvije momčadi. Mreže su tako mirovale sve do 42 sekunde prije kraja poluvremena kada dalekometnim udarcem za vodstvo Makarana pogađa Jelavić, a rezultatom 0:1 je i završilo prvo poluvrijeme. U nastavku gledamo sličan scenarij kao i u drugom dijelu prvog poluvremena. Imale su u tim minutama lijepe prilike za pogodak obje momčadi, ali bez uspjeha. Iako bez pogodaka gledali smo jednu odličnu utakmicu punu žara i brze tranzicije s jedne polovice terena na drugu. Novi pogodak na susretu smo vidjeli na isteku 29. minute kada lijepo s lijeve strane prolazi kapetan Vuković, dodaje Pulinhu koji zabija za udvostručenje vodstva svoje momčadi. Bila je to druga asistencija Vukovića na susretu. Obje momčadi i dalje daju sve od sebe, a na novi pogodak se čekalo do 35. minute kada Vrgorac dolazi do smanjenja zaostatka. Guilherme je iz auta pronašao Grbavca koji pogađa za 1:2. U posljednje dvije minute susreta Vrgorčani ulaze s Kraljevićem kao golmanom-igračem, ali im se taj rizik nije isplatio te Makarani s konačnih 1:2 osvajaju titulu pobjednika neslužbenog Superkupa.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

Crnica u sjajnoj utakmici nadvisila Vrgorac za prve ovosezonske bodove!

U utakmici 4. kola 1.HMNL posljednjeplasirana Crnica na Baldekinu je dočekala zahuktali Vrgorac. Osokoljeni dvjema …

Olmissum na Ribnjaku zaustavio Futsal Pulu

Olmissum je večeras na svom Ribnjaku dočekao Futsal Pulu i prekinuo njihov niz pobjeda, te …