Olmissum kroz rulet penala do finala kupa Hrvatske!

Olmissum je prvi finalist kupa Hrvatske! U prvom polufinalnom dvoboju završnog turnira u Puli, Olmissum je nakon boljeg izvođenja penala slavio protiv dubrovačkog Squarea. Utakmica je to u kojoj su Omišani u dva navrata imali dva gola prednosti, no “Gospari” se nisu predavali, te su u završnici susreta s dva gola došli do izjednačenja. No ipak, u ruletu penala Omišani su se još jednom pokazali nesavladivi, te su ostvarili novu pobjedu za treće uzastopno finale kupa.

Kontrolor suđenja: Ivan Novak

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Josip Kolobarić, Alen Marić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Nikola Čizmić, trener: Duje Maretić

SQUARE: Alen Turuk, Ivan Daničić-Kačić, Antonio Noković, Matej Perović, Maro Đuraš, Hrvoje Cvjetković, Mato Šimunović, Marko Kuraja, Gordan Duvančić, Martin Facundo Gassmann, Đino Čengić, Ante Franković, Lujo Jurišić, Niko Zrilić, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 1:0 Pavić (11′), 1:1 Duvančić (14′), 2:1 Postružin (16′), 3:1 Hrstić (27′), 3:2 ag-Hrstić (37′), 4:2 Pavić (38′), 4:3 Đuraš (39′), 4:4 Cvjetković (39′)

Šimunović – brani Čizmić!

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 7 (3+4); Square 6 (4+2)

Jurlina (9′), Pavić (20′), Horvat (23′), Hrstić (27′) – OLMISSUM
Šimunović (28′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Postružin (OLMISSUM)

Više od pola prvog poluvremena gledali smo čvrstu igru u kojoj su se prilike jako teško stvarale. Bez većih uzbuđenja bilo je sve do 11. minute, a onda Omišani dolaze do prednosti. Postružin je proigrao Pavića koji neshvatljivo ostaje potpuno sam na vrhu kaznenog prostora pred Turukom, te zabija za 1:0! U sljedećoj minuti Omišanima se ukazala nova velika prilika. Gassmann je izgubio loptu duboko u svojoj polovici, no Jurlian ne uspijeva zabiti s gotovo identičnog mjesta s kojeg je Pavić zabio. Kazna je s druge strane vrlo brzo stigla. Igrala se 14. minuta kada Cvjetković lijepo prolazi po lijevoj strani i ubacuje na drugu vratnicu gdje Duvančić ostaje potpuno sam i zabija u nebranjen gol za 1:1. U 16. minuti Omišani dolaze do nove prednosti. Postružin je odigrao loptu za Sekulića na poziciji pivota, koji mu brzo vraća povratnu loptu, a Postružin prizemnim udarcem s 9 metara savladava Turuka za 2:1! Do kraja poluvremena gledamo ujednačenu igru bez ozbiljnijih prilika, te se na odmor otišlo s malom prednošću branitelja naslova
Prvu priliku u nastavku bilježimo u 23. minuti kada Jurlina odigrava sa Sekulićem sličnu kombinaciju kao Postružin kod gola za 2:1, no udarac Jurline ide ravno u vratara Turuka. U 27. minuti Olmissum dolazi do 2 gola prednosti. Horvat je maestralnim dodavanjem proigrao Postružina koji s lijeve strane izlazi sam pred Turuka, obilazi ga i pred golom proigrava Hrstića kojem nije bilo teško zabiti u prazan gol za 3:1! U 30. minuti Duvančić je iz kornera s desne strane poslao oštru prizemnu loptu pred gol Omišana, a Šimunović s 2 metra ne uspijeva savladati Turuka. U sljedećoj minuti sudac Đeko je jedno igranje rukom Kuraje u padu unutar kaznenog prostora okarakterizirao kao prekršaj, te se ponudila velika prilika “zeleno-plavima” da prelome susret u svoju korist, no udarac Juretića obranio je pričuvni vratar Jurišić i zadržao Square u utakmici. U 34. minuti Horvat je krasnim potezom proigrao Jurlinu koji se s desne strane sjurio prema Turuku, no njegov silovit udarac odsjeo je na suprotnoj vratnici. U 36. minuti Square prelazi na igru s golmanom-igračem, a u sljedećoj minuti dolaze do smanjenja vodstva Omišana. Proigravanje Đuraša prema drugoj vratnici Hrstić je u pokušaju da blokira poslao u suprotni kut vratara Bilandžića za 3:2! No već u sljedećoj minuti uzvraćaju “zeleno-plavi”. Igrajući s golmanom-igračem (Postružin) lopta dolazi do Pavića koji se s lijeve strane našao sam pred Turukom i zabio za 4:2! Dubrovčani se pokušavaju s golmanom-igračem vratiti u igru, no prva velika prilika došla je s druge strane. Sekulić je primio loptu na 9-10 metara od nebranjenog gola, a kapetan Cvjetković požrtvovnom intervencijom spašava na gol-liniji. U 39. minuti Square igrajući s golmanom-igračem dolazi do novog zgoditka kada Đuraš s lijeve strane pogađa bliži kut vratara Bilandžića za 4:3! Nije puno prošlo, a još se jednom trese mreža “zeleno-plavih”. Riskantna igra s golmanom-igračem nije se isplatila Omišanima, nakon izgubljene lopte Cvjetković se iskosa s desne strane othrvao prekršaju Pavića i zabio u prazan gol za 4:4! Pokušali su Omišani u posljednjoj minuti s golmanom-igračem doći do pobjede, no “gospari” su se jako dobro branili i odveli utakmicu u rulet penala. Penali su pak igra u kojoj Omišani ne znaju za poraz. Promašaj Kuraje u prvoj seriji, te Kusture na otvaranju druge serije, uz sve ostale sigurne izvođeče donijeli su odluku u posljednju seriju u kojoj Čizmić brani udarac Šimunovića i odvodi Olmissum u finale. Treće če to biti uzastopno finale kupa za Omišane koji su lani osvojili kup na Gripama savladavši u finalu Vrgorac, dok su prije dvije godine “zeleno-plavi” u finalu poraženi od Uspinjače Gimke. Protivnika u finalu Omišani će doznati kasnije večeras kada je na rasporedu drugi polufinalni susret u kojem se sastaju Novo Vrijeme i Crnica.

Dean Moravac: “Isplatio nam se trud i rad tijekom cijele sezone.”

U prvoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske u petak je Novo Vrijeme slavilo u …

Šibenik 1983 trijumfom u Velikoj Gorici ostao u utrci za 1.HMNL

U susretu 5. kola “Lige za popunu 1.HMNL” Šibenik 1983 je uvjerljivo slavio na gostovanju …