Olmissum pobjedom nad Futsal Dinamom osigurao plasman na “Final Four”!

Olmissum je ostvario plasman na završni turnir kupa Hrvatske! U dvoboju četvrtfinala Omišani su na svom Ribnjaku slavili protiv Futsal Dinama rezultatom 3:1, vrativši se tako na pobjednički kolosjek nakon prvenstvenog poraza u Dubrovniku.

Delegat: Branko Kurtaj

OLMISSUM: Žarko Luketin, Duje Kustura, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Mario Buljević, Antonio Sekulić, Josip bilandžić, Božidar Baučić, trener: Duje Maretić

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Nikola Badrov, Kiko Dragaš Selaković, Davor Kanjuh, Mateo Mužar, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Daniel Matković, Jakov Mudronja, Luka Bjelić, Filip Novak, Ivan Pavlić, trener: Alen Jukić

STRIJELCI: 0:1 Kanjuh (3′), 1:1 Jurić (6′), 2:1 Perišić (10′), 3:1 Perišić (31′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 10 (6+4); Futsal Dinamo 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI: Novak (27′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Stjepan Perišić (OLMISSUM)

Olmissum je vrlo dobro ušao u utakmicu, te u uvodne dvije minute bilježimo dva vrlo dobra pokušaja Pavića, no vratar Herceg je siguran na golu gostiju. U 3.minuti gosti su praktički iz prvog udarca prema golu Luketina došli do prednosti. Kanjuh je gotovo s centra uputio silovit udarac prema golu, a lopta kao da je iznenadila Luketina koji je ukazivao da je bio pokriven – 0:1! Nakon toga Omišani nastavila se inicijativa Omišana, a kao plod vrlo dobre igre “zeleno-plavi” dolaze do izjednačenja. Igrala se 6.minuta kada Horvat iz slobodnog udarca iskosa s desne strane šalje oštru loptu pred gol gostiju, gdje iz blizine Jurić zabija za 1:1! U 8.minuti bilježimo lijep pokušaj Horvata s 9-10 metara s lijeve strane, a vratar Herceg sjajnom intervencijom spašava goste. Sredinom poluvremena Omišani dolaze do prednosti. Lijepo odigranu akciju i dodavanje Pavića golom je okrunio Perišić maestralno zabivši sa 6-7 metara za 2:1! U 14.minuti bilježimo novu maestralnu obranu vratara gostiju, koji sjajno brani udarac Postružina s lijeve strane. U 17.minuti Horvat gubi loptu u svojoj polovici, te prekršajem zaustavlja Badrova. Bio je to šesti akumulirani prekršaj Omišana, te se gostima pružila prilika iz kaznenog udarca s 10 metara doći do izjednačenja. No ipak, ovoga puta Kanjuh ne uspijeva savladati Luketina. U 19.minuti Omišani su lijepo odigrali na Pavića koji iz okreta sa 7-8 metara lijepo puca, no raspoloženi Herceg bilježi novu veliku obranu. Nedugo zatim bilježimo novu lijepu priliku domaćih. Perišić je iz auta dodao za Pavića, a njegov udarac pored već savladanog Hercega zaustavlja vratnica. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću Olmissuma, iako je po prikazanoj igri prednost “zeleno-plavih” mogla biti i veća.
U nastavku gledamo sličnu igru kao i u prvih 20 minuta. Već u prvoj minuti bilježimo lijepu priliku domaćih; Horvat je prošao po desnoj strani u ubacio na drugu vratnicu, no Jurlina za malo kasni. Nedugo zatim “zeleno-plavi” prijete preko Pavića, no Herceg nastavlja s dobrim obranama. Nakon toga gosti su uspostavili ravnotežu, te nije bilo ozbiljnijih prilika sve do 31.minute kada Perišić svojim drugim zgoditkom donosi Olmissumu 3:1! Prgomet je izgubio loptu u svojoj polovici, a kapetan domaćih to kažnjava i s vrha kaznenog prostora donosi Omišanima osjetniju prednost. U završne 4 minute gosti ulaze s Mužarom u ulozi golmana-igrača, te već u prvom napadu prijete preko Novaka, no njegov udarac zaustavlja Luketin. Do kraja se rezultat nije mijenjao, a veliku priliku u poslijednjoj minuti propustio je Perišić, kada se našao sam pred golom na kojim je umjesto vratara bio Kanjuh, no pucao je preko gola. Omišani su tako ostvarili pobjedu uz vrlo dobru igru, osiguravši tako plasman na završni turnir kupa Hrvatske.

Tomislav Ciković: “Dvoboj s Alumnusom je za nas utakmica sezone!”

Nakon jednogodišnje epizode u drugoligaškom društvu Osijek se ekspresno vratio u elitno društvo hrvatskog futsala. …

Mateo Vlatković: “Cilj je svaku utakmicu dati sve od sebe!”

Prvu polusezonu Alumnus je završio pobjedom u Dubrovniku rezultatom 2:4 i time zaključio jesenski dio …