Split pobjedom u Sesvetama do završnog turnira kupa Hrvatske!

U dvoboju četvrtfinala kupa Hrvatske, Split je slavio na gostovanju kod Alumnusa rezultatom 3:6! U zanimljivom susretu Splićani su kaznili pogreške domaćih i na krilima raspoloženih Milanka i Tešije ostvarili veliku pobjedu.

Delegat: Nedjeljko Kapeš

ALUMNUS: Mario Modrušan, Danijel Dekanić, Gabrijel Andrić, Ivan Penava, Luka Davidović, Hrvoje Žuvela, Dario Markić, Bruno Kovačić, Matej Perović, Vlado Andrijašević, Saša Ledinščak, Matija Vurnek, Ante Klarić, trener: Jakov Ungarov

SPLIT: Nikola Čizmić, Duje Vladović, Robert Vinko Pavičić, Vicko Radić, Marin Musinov, Denis Kuzmanić, Luka Tešija, Davor Milanko, Milan Družijanić, Luka Pavlović, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 0:1 Milanko (5′), 0:2 Tešija (6′), 0:3 Milanko (27′), 0:4 Milanko (28′), 0:5 Tešija (29′), 1:5 Žuvela (35′), 2:5 Markić (39′), 2:6 Kuzmanić (39′), 3:6 Davidović (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus 1 (1+0); Split 8 (3+5)

ŽUTI KARTONI: Andrijašević (33′) – ALUMNUS SESVETE
Radić (14′), Kuzmanić (20′), Čizmić (39′) – SPLIT

IGRAČ UTAKMICE: Davor Milanko (SPLIT)

Splićani su poveli u 5.minuti kada vratar Čizmić dugom loptom proigrava Milanka, ovaj odigrava za Tešiju koji mu petom lijepo servira loptu na udarac, a Milanko sa 7 metara silovito zabija za 0:1! U slijedećoj minuti Split dolazi do povećanja prednosti. Još jednom je sve počelo od Čizmića koji baca dugu loptu za Vladovića, a ovaj glavom šalje loptu na drugu vratnicu gdje utrčava Tešija i zabija za 0:2! Mogli su “studenti” vrlo brzo uzvratili, te je zaista neshvatljivo kako u slijedećoj minuti nisu zabili kada su se Markić i Andrijašević našli sami pred Čizmićem. Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao iako je bilo nekoliko lijepih prilika na obe strane. Susret je odlučen od 27. do 29.minute, kada Splićani s tri zgoditka dolaze do velikih 0:5! Najprije je u 27.minuti mladi Kovačić predao Milanku loptu duboko u svojoj polovici, a Milanko to kažnjava i sa 7 metara zabija svoj drugi zgoditak za 0:3! U slijedećoj minuti još jedna velika pogreška Alumnusovih igrača kažnjena je novim zgoditkom gostiju. Andrijašević je iz auta duboko u svojoj polovici dodao loptu Milanku koji iz slične situacije još jednom zabija i donosi Splićanima 0:4! U slijedećoj minuti Splićani su u tri poteza izigrali visoko postavljenu obranu Alumnusa, a u završnici Tešija odigrava s Radićem i na koncu zabija za velikih 0:5! Trener Alumnusa Jakov Ungarov odmah je uzeo time-out, te njegova momčad prelazi na igru s Davidovićem u ulozi golmana-igrača. Splićani su se dobro branili sve do 35.minute kada Žuvela s desne strane izlazi sam pred Čizmića i precizno pogađa suprotni kut za 1:5! U 39.minuti Čizmić u kaznenom prostoru neoprezno ruši Žuvelu, a Markić iz penala zabija za 2:5! No radost domaćih nije bila dugog vijeka. Nekoliko trenutaka kasnije Kuzmanić je duboko sa svoje polovice zabio u nebranjen gol za potvrdu velike pobjede, 2:6! Do kraja su domaći stigli ublažiti poraz golom Davidovića za konačnih 3:6! Splićani su tako ostvarili pobjedu vrijednu plasmana na završni turnir kupa Hrvatske.

IZ SVIJETA | Porazi Catanie i Mantove, pobjede Cartagene i Dobovca!

Ovog vikenda smo mogli vidjeti polovičan uspjeh momčadi van 1. HMNL za koje igraju naši …

Liga Prvaka | Poznato novih 13 sudionika 1/16 finala!

Nakon što smo vam prekjučer objavili prvih šest sudionika 1/16 finala Lige Prvaka, u nastavku …