Split preko Universitasa do četvrtfinala kupa!

U zaostalom susretu 1/8-finala kupa Hrvatske, Split je u gradskom derbiju slavio protiv Universitasa rezultatom 2:5, izborivši tako plasman u četvrtfinale.

Delegat: Dino Doljanin

UNIVERSITAS: Ivo Jukić, Ante Mijić, Edo Radmilo, Ivica Jozić, Jakov Hrstić, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Filip Kosor, Božo Sučić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Vinko Rozga, trener: Marin Mandić

SPLIT: Nikola Čizmić, Duje Vladović, Robert Vinko Pavičić, Duje Filipović, Vicko Radić, Mario Taći, Marin Musinov, Denis Kuzmanić, Luka Tešija, Davor Milanko, Milan Družijanić, Luka Pavlović, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 1:0 Gotovac (11′), 1:1 Družijanić (11′), 1:2 Musinov (18′), 1:3 Radić (21′), 1:4 Tešija (26′), 1:5 Družijanić (28′), 2:5 Gotovac (34′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 6 (2+4); Split 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: Juretić (36′) – UNIVERSITAS; Tešija (26′) – SPLIT

IGRAČ UTAKMICE: Milan Družijanić (SPLIT)

U posljednjem susretu osmine finala hrvatskog kupa Split je nadigrao gradskog rivala Universitas, te se tako plasirao u četvrtfinale gdje će u ždrijebu biti jedini drugoligaš. Splićani su slavili s visokih 2:5 iako su prvi poveli “studenti”. Universitas je poveo u 11.minuti kada na asistenciju Juretića pogodak postiže Gotovac. Međutim, u istoj minuti Split je izjednačio. Tek što se krenulo s centra Split preko Družijanića koji na poziciji pivota okreće Hrstića dolazi do poravnanja. Nakon toga se igra malo primirila pa tek bilježimo solo-prodor Musinova koji je uzdrmao vratnicu. Split je do vodstva došao u 18.minuti kada Taći nakon auta upošljava Musinova unutar kaznenog prostora koji ne čuvan lagano trese mrežu “studenata”. Drugo poluvrijeme Splita otvara na najbolji mogući način. Igrala se 1. minuta nastavka kada Radić krade neopreznom Kosoru loptu te u situaciji 1 na 1 s Jukićem rutinirano zabije za 1:3. Split svoje vodstvo povećava u 26.minuti kada raspoloženi Radić prima loptu s igračem na leđima i petom prosljeđuje za Tešiju koji mirno šalje loptu iza leđa Jukića. U 28. minuti smo vidjeli najljepši potez na utakmici kada Družijanić na poziciji pivota okreće svog čuvara te efektnim lobom dovodi svoju momčad do visoke prednosti od 1:5.Universitas 7 minuta prije kraja kreće s golmanom-igračem te odmah u prvom napadu preko Gotovca smanjuju na 2:5. Ipak, do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te se Split zasluženo plasirao među 8 najboljih ekipa u kupu.

O nama Marijan Čolak

Tomislav Ciković: “Dvoboj s Alumnusom je za nas utakmica sezone!”

Nakon jednogodišnje epizode u drugoligaškom društvu Osijek se ekspresno vratio u elitno društvo hrvatskog futsala. …

Mateo Vlatković: “Cilj je svaku utakmicu dati sve od sebe!”

Prvu polusezonu Alumnus je završio pobjedom u Dubrovniku rezultatom 2:4 i time zaključio jesenski dio …