Square zaključio kvartet sudionika završnice Kupa

Square je posljednji sudionik završnice Kupa koja će se idućeg petka i subote odigrati u Puli. Dubrovčani su bili bolji od Nove Gradiške koja je imala u dva navrata rezultatsku prednost, međutim kvalitetniji domaćin je to preokrenuo u svoju korist te posve zasluženo izborio završni turnir Kupa. Ključni dio susreta zbio se u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada Square u razmaku od nekoliko sekundi postiže dva pogotka i rezultat 1:2 okreće u svoju korist te na odmor odlazi s prednošću od 3:2. Drugi dio Square je mirno kontrolirao utakmicu postigavši još dva pogotka za konačnih 5:2.

Delegat: Mario Matić

SQUARE: Alen Turuk, Ivan Daničić-Kačić, Antonio Nonković, Matej Perović, Maro Đuraš, Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Gordan Duvančić, Facundo Martin Gassmann, Mato Šimunović, Đino Čengić, Ante Franković, Niko Zrilić, Lujo Jurišić, trener: Antun Bačić

NOVA GRADIŠKA: Marko Maričević, Joško Kotarski, Kristijan Jakić, Alen Grafina, Karlo Fischer, Dario Batalo, Marko Filipović, Nikola Eller, Marinko Brkljača, Stjepan Petrović, Filip Bungić, Stjepan Zeba, trener: Gordan Pribanić

STRIJELCI: 0:1 Bungić (2′), 1:1 Šimunović (6′), 1:2 Eller -10m (19′), 2:2 Đuraš (20′), 3:2 Gasamann (20′), 4:2 Kuraja (24′), 5:2 Gassmann (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 10 (6+4), Nova Gradiška 7 (5+2)

Duvančić (3′), Kuraja (7′), Perović (13′) –SQUARE
Petrović (8′) – NOVA GRADIŠKA

IGRAČ UTRAKMICE: Facundo Martin Gassmann (Square)

Gosti su prvi ozbiljniji napad na utakmici pretvorili u pogodak. Bungić je primio loptu riješio se dvojice čuvara te vrhom tenisice pogodio donji desni kut za vodstvo gostiju od 0:1. Domaći su uzvratili u 5. minuti preko Perovića, a u 6. minuti Square je izjednačio. Cvjetković je proigrao Šimunovića koji s 5 metara pogađa za 1:1. Dvije minute kasnije Đuraš je pogodio vratnicu, a vratar gostiju u iduće dvije minute zaustavlja pokušaje Cvjetkovića i Kuraje. U 14. minuti Jakićev solo prodor zaustavio je dobrom obranom Turuk, a na drugoj strani Maričević u istoj minuti zaustavlja čak tri vrlo dobra pokušaja igrača Squarea. Gostujući vratar bio je nesavladiva prepreka i za Đuraša u 18. minuti, a minutu nakon Nova Gradiška je dobila priliku da iz deseterca ponovno dođe u vodstvo. Izvođač je bio Eller koji je uz pomoć vratnice pogodio za 1:2. Ipak samo minutu nakon Square ne samo da vratio u utakmicu nego je u razmaku od dvadesetak sekundi i preokrenuo rezultat. Prvo je Đuraš s igračem na leđima zakucao loptu pod gredu za 2:2, a nedugo zatim Gassmann bježi obrani gostiju te pogađa za 3:2.

Drugi dio otvoren je s nekoliko dobri obrana Turuka koji je zaustavio pokušaje Bungića i dva puta Ellera. Gassmann je zaprijetio za domaće, a udarac mu brani Maričević. u 24. minuti Square odlazi na 4:2 kada Kurajin udarac s nekih desetak metara prolazi ispod noge vratara gostiju. Minutu nakon Grafina je zaustavio pokušaj igrača Square na gol liniji, a u nastavku akcije Turuk brani udarac Jakića. U 27. minuti Maričević je ponovno zaustavio Gassmanna, a četiri minute nakon Đuraš trese gredu. U 34. minuti griješe gosti, a Kuraja na asistenciju Đuraša ne uspijeva pogodite mrežu. Minutu nakon vratar gostiju ponovno je uspješniji od Gassmanna, ali u 36. minuti mladi Argentinac na asistenciju Đuraša pogađa za 5:2. Do kraja utakmice još je Perović mogao povisiti rezultat, međutim njegov udarac je završio pokraj vrata.

O nama Marijan Čolak

Marijan Čolak je rođen 1995. godine u Splitu, a živi u Solinu. Dio CROfutsal tima je od ljeta 2020. godine, a po struci je stručni specijalist računovodstva i financija.

Dean Moravac: “Isplatio nam se trud i rad tijekom cijele sezone.”

U prvoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske u petak je Novo Vrijeme slavilo u …

Šibenik 1983 trijumfom u Velikoj Gorici ostao u utrci za 1.HMNL

U susretu 5. kola “Lige za popunu 1.HMNL” Šibenik 1983 je uvjerljivo slavio na gostovanju …