spot_img
spot_img

Stanoinvest Futsal Pula slavi naslov pobjednika kupa Hrvatske!

Objavljeno:

Stanoinvest Futsal Pula je pobjednik kupa Hrvatske! Nakon što su na otvaranju sezone osvojili Superkup u Makarskoj, momčad Nijaza Mulahmetovića u Zagrebu je osvojila i drugi ovosezonski trofej. “Zeleno-žuti” su u finalu slavili protiv šibenskih “Funcuta” koji nakon senzacionalnih trijumfa protiv Futsal Dinama i Novog Vremena nisu imali snage za novi podvig.

Vrsta utakmice: Hrvatski malonogometni kup
Kolo: Finale
Datum: 20.02.2023.
Vrijeme: 18:30
Dvorana: Dom sportova II, Zagreb
Gledatelja: 400

STANOINVEST FUTSAL PULA – ŠIBENIK 1983  5:2 (1:0)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Vedran Babić
Treći sudac: Mislav Džeko
Četvrti sudac: Dino Kramar
Delegat: Ivan Župan
Kontrolor suđenja: Ivan Novak

STANOINVEST FUTSAL PULA: Darko Milanović, Daniel Moravac, Dean Moravac, Igor Osredkar, Filip Petrušić, Mario Dujmović, David Mataja, Robert Grbić, Bernardo Difonzo, Manolo Bilić, Niko Vukmir, Denis Ramić, Nikola Prelčec, Florijan Cindrić, trener: Nijaz Mulahmetović

ŠIBENIK 1983: Mario Jarmanović, Duje Bajrušović, Mihovil Prgomet, Thomas Monteiro Silva, Mikhael Carvalho Almeida, Alen Milišić, Mario Žumberac, Alen Protega, Nikola Badrov, Antonio Imširović, Ivan Škugor, Ante Kosor, Franko Knez, Vinko Jurković, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Difonzo (19′), 2:0 Mataja (27′), 3:0 Osredkar (28′), 4:0 Vukmir (35′), 4:1 Almeida (36′), 5:1 Osredkar (38′), 5:2 ag-Dujmović (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Stanoinvest Futsal Pula  6 (4+2); Šibenik 1983  8 (4+4)

Žumberac (7′) – ŠIBENIK 1983

IGRAČ UTAKMICE: Igor Osredkar (STANOINVEST FUTSAL PULA)

Prvu veliku priliku bilježimo u 3. minuti kada Vukmir s lijeve strane upućuje oštru loptu na drugu vratnicu gdje utrčava Mataja, no kapetan “zeleno-žutih” promašuje čitav gol. Dvije minute kasnije još su jednom ozbiljno zaprijetili Puležani. Udarac Bilića obranio je vratar Jarmanović, lopta se odbija do Daniela Moravca čiji pokušaj odlazi za malo pored gola. Većim dijelom prvog poluvremena gledali smo inicijativu Puležana, no izgledne prilike su se jako teško stvarale. Izdvajamo dva pokušaja Grbića u 17. minuti koje brani Jarmanović, dok su s druge strane Šibenčani zaprijetili u 19. minuti kada nakon kornera udarac Almeide brani Milanović, na odbijenu loptu natrčava Bajrušović no puca za malo pored suprotne vratnice. I kad se već činilo da će se na odmor otići s početnih 0:0, Puležani su minutu prije kraja poveli. U lijepo odigranoj akciji Dean Moravac je s desne strane ubacio u sredinu gdje utrčava Difonzo i zabija za 1:0. Na odmor su tako “zeleno-žuti” otišli s minimalnom, ali posve zasuženom prednošću.

Prvu ozbiljniju situaciju u nastavku bilježimo u 23. minuti kada Ramić u polukontri s lijeve strane pogađa vanjski dio vratnice. U 27. minuti “zeleno-žuti” dolaze do povećanja prednosti. Bilić je prošao po lijevoj strani i ubacio pred gol gdje utrčava Mataja i zabija za 2:0. Minutu kasnije Puležani čine velik korak prema pobjedi. Vukmir je u kontri prošao po desnoj strani i ubacio na drugu vratnicu za Osredkara koji donosi svojoj momčadi velikih 3:0. Nakon toga Šibenčani prelaze na igru s Prgometom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol Milanovića. Pokretljiva obrana “zeleno-žutih” nije pružila prostora Šibenčanima da se vrate u igru, a nakon izgubljene lopte u 35. minuti Vukmir je otklonio sve dvojbe zabivši u prazan gol za nedostižnih 4:0. Minutu kasnije tračak nade Šibenčanima dao je zgoditak Almeide, da bi se nedugo zatim još jednom zatresla mreža “zeleno-žutih”. Udarac Badrova s desne strane Milanović je odbio, a lopta se od Almeide odbija u gol za 4:2. Sudac Babić je pokazao na centar, no nakon kraće konzultacije prvi sudac susreta Jelić poništava zgoditak jer je lopta pogodila Almeidu u ruku. Pečat na pobjedu Puležana daje u 38. minuti Osredkar osvojivši na centru loptu u duelu s Almeidom, da bi na koncu zabio u nebranjen gol za 5:1. Na koncu su Šibenčani postigli utješni zgoditak 12 sekundi prije kraja kada ubačaj Protege iz kornera u vlastitu mrežu šalje Dujmović za konačnih 5:2. Puležani su na koncu zasluženo slavili, dok Šibenčanima ostaje utjeha da su odigrali sjajan turnir što su njihovi navijači prepoznali nagradivši ih velikim pljeskom s tribina.