Torcida slavila u golijadi protiv Osijeka za plasman na Final Eight!

U sklopu Hrvatskog malonogometnog kupa večeras su se na Zrinjevcu sastali domaćin Futsal Osijek i gosti iz Splita, Torcida. Gosti su do vodstva došli sredinom prvog dijela, Antonio Repić lukavo je prebacio Rončevića za vodstvo. Isti igrač nakon neodlučnosti obrane domaćih u 17. minuti koristi odbijenu loptu i podiže vodstvo gostiju. Nakon primljenog gola Osijek je krenuo u igru s golmanom-igračem kako bi do predaha barem smanjili zaostatak. Isto im je uspjelo u 19. minuti, silovito je šutirao Damjanović a nakon odbijene lopte Šalaj se pronašao na pravom mjestu i smanjio zaostatak. Na predah se otišlo s minimalnom prednošću gostiju iz Splita. U nastavku utakmice gledamo puno sadržajniji i golovima bogatiji susret. Na oduševljenje domaće publike Josip Šalaj prvo poravnava rezultat a potom dovodi Osijek u vodstvo. Isto je trajalo do 33. minute kada do hattricka dolazi najbolji pojedinac večeras, Antonio Repić. Kapetanski karakter u 35. minuti pokazuje Mišerda koji odmjerenim udarcem dovodi Torcidu u vodstvo. Do kraj susreta Osijek je napadao s golmanom igračem, što ih je koštalo dva gola. Prvo je Repić iskoristio nebranjena vrata, a potom Kuzmanić postavio konačan rezultat.

Kontrolor suđenja: Ivica Blažević

FUTSAL OSIJEK: Dominik Mateo Rončević, Andrej Pandurević, Ivan Gelo, Vitor Hudo de Lima da Silva, Domagoj Damjanović, Franko Jamičić, Vanja Blagojević, Borna Amidžić, Josip Šalaj, Dorian Bogati, Dražen Čavar, Nikita Sinitsyn, Anton Šerić, Luka Kotris, trener: Saša Voldin

TORCIDA: Vinko Rozga, Antonio Repić, Mijo Mišerda, Milan Družijanić, Alen Marić, Jure Trivković, Denis Kuzmanić, Krešimir Palada, trener: Petar Matenda

STRIJELCI: 0:1 Repić (10′), 0:2 Repić (17′), 1:2 Šalaj (19′), 2:2 Šalaj (23′), 3:2 Šalaj (24′), 3:3 Repić (33′), 3:4 Mišerda (35′), 3:5 Repić (39′), 3:6 Kuzmanić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Osijek 3 (1+2); Toricda 2 (1+1)

ŽUTI KARTONI: –

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Repić (TORCIDA)

Prvo uzbuđenje večeras gledamo na isteku prve minute kada Mišerda krade loptu neopreznom Geli i upošljava Družijanića koji testira spremnost Rončevića. Narednih minuta gledamo posjed Torcide i defenzivnu postavku Osijeka koji je vrebao pogrešku. Domaći prvi put prijete u petoj minuti kada precizno šutira Damjanović nakon proigravanja iz auta, gostujući vratar kroti udarac. U istoj minuti gledamo opasan pokušaj na drugoj strani gdje Družijanić  trese vratnicu. Spomenuta minuta susreta donosi i treću priliku, Damjanović gubi loptu na sredini terena a Palada ne uspijeva realizirati situaciju 1 na 1. Gosti dižu ritam utakmice pa u dva navrata prijeti Mišerda: prvo iz slobodnog udarca a zatim iz odbijanca, domaći vratar je spreman. Alen Marić u osmoj minuti demonstrira koliko je snažan na nogama, okreće Sinitsyna i silovito šutira, Rončević sjajno intervenira. U desetoj minuti susreta domaći vratar kapitulira, lucidno ga prebacuje Antonio Repić i dovodi Torcidu u vodstvo. Silinu udarca u 12. minuti demonstrira Mišerda, elegantno okreće Gelu a zatim snažno šutira u desni kut Rončevića, gdje se potonji stiže spustiti. Najizgledniju priliku Osijeka gledamo u 13. minuti kada  Gelo sjajno okreće Marića i šutira iz okreta, Rozga je bio spreman. Domaći nastavljaju prijetiti preko Damjanovića koji u padu šutira slabijom lijevom nogom, otišlo je tik iznad grede. Osijek ponovno prijeti u 17. minuti kada Šalaj elegantno izbacuje Mišerdu i izbacuje se na lijevu nogu, šutirao je silovito u vratara. Prema nepisanom pravilu kada ne zabiješ primiš, Osijek je primio drugi gol. Do drugog gola nakon odbijanca u protivničkom šestercu došao je Repić i povisio prednost Torcide. Nakon primljenog gola Osijek kreće u igru s golmanom-igračem i dolazi do smanjenja rezultata preko Šalaja koji kupi odbitak nakon Damjanovićeve bombe. Posljednja minuta ponudila je nesvakidašnji detalj, Rončević je u namjeri da otkloni opasnost ispred  vlastita gola silovito izbio loptu koja na kraju postaje opasan udarac po gol Rozge. Do kraja prvog dijela rezultat je ostao nepromijenjen.

U nastavku susreta prvi prijeti Pandurević, uputio je silovit udarac koji je išao ka golu, lopta nesretno pogađa Limu i odlazi iznad grede. Nakon samo tri minute igre u nastavku Osijek dolazi do poravnanja rezultat, po drugi put pogađa Šalaj . Minutu kasnije gledamo minijaturu Kuzmanića koji odigrava dupli pas s Mišerdom a nakon toga ne uspijeva poentirati. Kada nije uspio Kuzmanić, na drugoj strani do hattricka dolazi Šalaj i donosi prvo vodstvo Osijeku. U 26. minuti Mišerda si sam kreira prostor i s distance trese vratnicu. U narednim minutama gledamo dominaciju Torcide i opsadu domaćeg gola, Osijek je čuvao rezultat i vrebao potencijalnu kontru. Do izgledne prilike gosti dolaze u 31. minuti kada iskosa šutira dvostruki strijelac Repić i trese vanjsku stranu mreže. Odmah potom, isti igrač prijeti nakon kombinacije s Družijanićem, ovaj put udarac ide zamalo pored vratnice. Torcida nastavlja prijetiti preko Marića koji šutira silovito pod gredu i na teške muke stavlja Rončevića. Greda se trese u istom napadu a autor je Mijo Mišerda. Gosti su napade okrunili u 33. minuti susreta kada i Antonio Repić dolazi do hattricka i vraća Torcidu u igru. Osijek se budi u 35. minuti nakon što Damjanović “biciklom” izbacuje Trivkovića i lijevom nogom šutira, Rozga čuva gol gostiju. Torcida je drugi put u vodstvu od 35. minute nakon precizno odmjerenog udarca kapetana Mišerde. Nakon primljenog gola Osijek automatski aktivira golmana-igrača i prijeti preko Lime, zrakom je poletio Rozga i ukrotio udarac. Brazilski as ponovno prijeti u 38. minuti, aktivira bombu koju detonira Vinko Rozga. Igra s nečuvanim vratima uvijek nosi rizik, isti su domaći svjesno preuzeli i primili dva pogotka. Večeras dominantni Antonio Repić pogađa četvrti put a odmah potom Kuzmanić postavlja konačan rezultat. Osijeku je ovo prvi ovosezonski poraz na domaćem parketu dok je Torcida ovom pobjedom izborila plasman među osam najboljih.