Universitas nakon velike drame izborio četvrtfinale kupa!

Veliku dramu gledali smo na Gripama danas u 1/8-finala kupa gdje je Universitas nakon velike drame u regularnom dijelu i u ruletu kaznenih udaraca izborio 1/4 kupa. Domaći su s prednošću otišli na odmor, ali na kraju su mogli žaliti što je to bilo samo s jednim golom prednosti. U nastavku Vrgorac dolazi do preokreta, a na isti način su odgovorili i domaći. Ipak na kraju Martinac pogađa za 4:4 i o pobjedniku su odlučivali kazneni udarci. Tu su kod domaćih svi bili precizni, dok su Guilherme i Bošković promašili za “nebeskoplave”.

Delegat: Dražen Bumbak

UNIVERSITAS: Luka Pavlović, Josip Juretić, Ivan Gotovac, Ante Mijić, Božo Sučić, Ante Crnjac, Filip Kosor, Edo Radmilo, Domagoj Čule, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Toni Vujić, Mate Vrdoljak, Toni Miliša, trener: Marin Mandić

VRGORAC: Zoran Primić, Ante Kraljević, Guilherme Dos Santos, Duško Martinac, Bruno Jakovljević, Duje Dragičević, Josip Govorko, Marko Gašpar, Josip Bošković, Mate Marinović, Marlon Luciano Da Silva, Ivan Grbavac, Ivan Vukosav, Marko Vučić, trener: Krešimir Ćubelić

STRIJELCI: 1:0 ag – Bošković (10′), 1:1 Kraljević (12′), 2:1 Crnjac (14′), 2:2 Gašpar (22′), 2:3 Bošković (24′), 3:3 Gotovac (26′), 4:3 Tustonjić (35′), 4:4 Martinac (38′),

Bošković – obranio Vrdoljak

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 7 (4+3), Vrgorac 12 (7+5)

Čule (29′), Kosor (33′) – UNIVERSITAS
Jakovljević (10′), Martinac (13′), Bošković (24′) – VRGORAC

CRVENI KARTONI: Jakovljević (14′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Tustonjić (UNIVERSITAS)

Prvu priliku imao je Universitas kada Juretić iz neposredne blizine ne pogađa okvir na asistenciju Tustonjića. U 5 minuti Kosor je za malo zakasnio na ubačaj Sučića, a isti igrač se u 7. minuti našao sam ispred Primića međutim nije našao put do mreže. Ipak domaći u 10. minuti dolaze do zaslužene prednosti nakon što Primića brani udarac Tustonjića, a lopta se nespretno od igrača Vrgorca odbila u mrežu. U istoj minuti Vrgorac prvu put ozbiljnije prijeti nakon Gašparovog slobodnjaka. Dvije minute nakon gosti dolaze na 1:1, a sve zasluge idu Kraljeviću koji se prvo na centru riješio Gotovca i zatim zaobišao vrata Pavlovića i poslao loptu u mrežu. Minutu nakon prvo Primić brani deseterac Gotovcu, a na drugoj strani Martinac iz slobodnog udarca s nešto više od 6 metra ne pronalazi put do mreže. Samo minutu nakon prvog deseterca Gotovac je dobio priliku iz nove akumulacije dovesti u prednost domaće, međutim i ovoga puta Primić je uspješniji. Ipak u istoj minuti Universitas dolazi na 2:1 kad se Crnjac najbolje snalazi u gužvi ispred Primića. Da stvar bude gora za goste Jakovljević je odmah potom isključen, ali domaći ne koriste igrača više iako su imali nekoliko ozbiljnih pokušaja u tom periodu. U posljednjoj minuti prvog poluvremena još je Marlon pokušao prizemnim udarcem iz daljine kojeg je Pavlović odbio.
Vrgorac u drugi dio puno bolje ulazi i ekspresno preokreće rezultat. Prvo u 22. minuti Gašpar šalje loptu kroz noge vrataru nakon asistencije Boškovića, a dvije minute kasnije Marlon sjajnom asistencijom pronalazi Boškovića koji od vratnice pogađa za 2:3. U istoj minuti Gotovac je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu, a dvije minute nakon Gotovac solo akcijom pogađa za 3:3. Nakon toga Tustonjić  u dva navrata te jednom Čule prijete golo Vrgorca , no bez promjene rezultata. U 34. minuti Pavlović brani Martincu udarac iz blizine, a minutu nakon Universitas dolazi do vodstva 4:3 nakon lijepe polukontre koju efektno završava Tustonjić. U istoj minuti Čule izlazi sam pred Primića, ali njegov udarac nema dovoljne siline da probije dobro postavljenog Primića. Kazna na drugoj strani dolazi u 38. minuti kada Marinović u kaznenom prostoru domaćih upošljava zaboravljenog Martinca koji nema težak zadatak i pogađa za 4:4. Na samom kraju utakmice Primić je obranio udarac Kosora s 2 metra i otišlo se u dramu kaznenih udaraca, gdje su “studenti” bili sretniji i spretniji, te su na koncu zasluženo izborili plasman u četvrtfinale.

O nama Marijan Čolak

Marijan Čolak je rođen 1995. godine u Splitu, a živi u Solinu. Dio CROfutsal tima je od ljeta 2020. godine, a po struci je stručni specijalist računovodstva i financija.

Futsal Pula porazila Novo Vrijeme i izjednačila rezultat finalne serije!

Nakon što su u petak Makarani došli do vodstva u velikom finalu, večera je na …

Dean Moravac: “Isplatio nam se trud i rad tijekom cijele sezone.”

U prvoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske u petak je Novo Vrijeme slavilo u …