KUP | Finale | Nacional Zagreb – Split Tommy 2:4 (1:4)

Split Tommy je pobjednik malonogometnog kupa Hrvatske! U finalu su Splićani slavili protiv zagrebačkog Nacionala rezultatom 2:4, prekinuvši tako negativan niz s Nacionalom za osvajanje prvog ovosezonskog trofeja!

Gledatelja: 400

NACIONAL ZAGREB – SPLIT TOMMY  2:4 (1:4)

Prvi sudac: Vedran Babić
Drugi sudac: Danijel Janošević
Treći sudac: Nikola Jelić
Četvrti sudac: Andrej Topić
Delegat: Stipe Perić

NACIONAL ZAGREB: Ivan Pavlić, Vedran Matošević, Kristjan Čujec, Mislav Banek, Dominik Antonio Viher, Mladen Kocić, Renato Koturović, Tihomir Novak, Luka Perić, Borko Surudžić, Kristijan Grbeša, Igor Osredkar, Matko Jovanović, Žarko Luketin, trener: Robert Grdović

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Jakov Grcić, Ivan Gotovac, Dovenir Domingues Neto, Davi Trindade, Nikola Pavić, Josip Suton, Stjepan Perišić, Franco Jelovčić, Duje Bajrušović, Genario Benicio Peixoto, Marin Stojkić, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Bajrušović (6′), 0:2 Suton (7′), 0:3 Perišić (9′), 1:3 Novak (10′), 1:4 Grcić (19′), 2:4 Čujec (22′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Nacional Zagreb 4 ; Split Tommy 5

ŽUTI KARTONI: Kocić (22′), Osredkar (23′) – NACIONAL ZAGREB
Grcić (23′), Perišić (26′), Bajrušović (27′), Jelovčić (31′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Jakov Grcić (SPLIT TOMMY)

1′ – počela je utakmica!
5′ – GOOOL! Split Tommy vodi 0:1! Suton je u kontri 3 na 2 proigrao desno Bajrušovića koji zabija za 0:1!
6′ – GOOOL! Suton je driblingom “slomio” Surudžića i odmjerenim udarcem s 8-9 metara savladao Pavlića za 0:2!
7′ – Sreća spašava domaćina! Udarac Perišića iz blizine zaustavila je greda!
9′ – GOOOL! Lijepu akciju Splićana pogotkom je okrunio Perišić za velikih 0:3!
10′ – GOOOL! Nakon kornera lopta dolazi do Novaka koji s 12 metara prizemnim udarcem savladava Jukića za 1:3!
12′ – Split Tommy ima 4 akumulirana prekršaja!
14′ – Splićani su u 3 poteza odigrali za Grcića koji izlazi sam pred Pavlića, no vratar domaćih brani!
15′ – Splićani su u bonusu! Načinili su 5.akumulirani prekršaj!
16′ – Nacional je dvaput zaprijetio preko Koturovića i Matoševića, no Jukić je na golu siguran
19′ – GOOOL! Davi je krasnom dugom loptom proigrao Sutona koji bježi po desnoj strani i na drugoj vratnici proigrava Grcića koji zabija za 1:4!
20′ – kraj 1.poluvremena!

21′ – počelo je 2.poluvrijeme!
22′ – Kocić ruši Jelovčića u situaciji 1 na 1! Splićani traže crveni karton, a sudac Babić daje “samo” žuti!
22′ – Davi iz slobodnog udarca silovito pogađa vratnicu!
22′ – Novak vrlo dobro puca s lijeve strane, a Jukić odličnom intervencijom brani!
22′ – GOOOL! Udarac Kocića od bloka dolazi do Čujeca koji sa 4-5 metara zabija za 2:4!
23′ – Osredkar i Grcić zbog verbalnog sukoba dobivaju žute kartone!
25′ – Novak se izborio za udarac izvana, no Jukić je na mjestu!
27′ – Kocić iz slobodnog udarca prijeti, lopta je očešala gredu!
29′ – u 3 poteza izigrana je obrana gostiju, no Koturović na dodavanje Čujeca ne zabija iz izgledne situacije pred Jukićem!
32′ – Grbeša iskosa s desne strane pogađa gredu!
34′ – Nacional konstantno napada, dok Splićani teško uspijevaju zadržati loptu
35′ – Kocić iz kornera dodaje u sredinu za Čujeca, no goste još jednom spašava greda!
35′ – time-out Nacional
36′ – Nacional prelazi na igru s golmanom-igračem (Kocić)
37′ – dugu loptu Jukića umalo je u svoj gol poslao Novak
38′ – izigrana je obrana Splita, no udarac Kocića s lijeve strane zaustavlja suprotna vratnica!
40′ – Splićani se uspješno brane, Jukić promašuje prazan gol
40′ – KRAJ!!! Split Tommy pobjednik je malonogometnog kupa Hrvatske!!!

Duško Martinac: “Idemo na Baldekin po pobjedu”

Momčad Vrgorca ove sezone niže dobre rezultate u ligi te se sa 14 osvojenih bodova …

Franjo Matković: “Imamo dosta mjesta za napredak.”

Šibenik 1983 igra premijernu prvoligašku sezonu. “Funcuti” su mnoge iznenadili ne samo plasmanom u 1.HMNL, …