UEFA futsal kup | MNK Split – LSM Lida

Pobjedom nad bjeloruskim LSM Lida, splićani su otvorili novu sezonu praktički osiguravši plasman u Elitnu skupinu UEFA futsal kup-a. Pred oko 800 gledatelja u velikoj dvorani SC Gripe jedini strijelac bio je Subotić, a nakon susreta najviše se pričalo o sjajnoj intervenciji mladog vratara Bilandžića koji je na isteku vremena spasio siguran gol.

Rino Pavlov (CRO)

MNK SPLIT: Josip Bilandžić, Ivan Botić, Ivan Radan, Hrvoje Juras, Ivica Osibov (kap.), Pjero Andrijašević, Saša Subotić, Josip Juretić, Branko Laura, Mladen Rožić, Andrija Bogdanović, Igor Dodik, trener: Dino Bečić

LSM LIDA: Siarhei Bayarshchonak, Dzmitry Matsiuk, Aliaksandr Chybisau, Uladzimir Zhyhalka, Dzianis Kisliuk, Andrei Skadorva, Aleh Harbenka (kap.), Andrei Halauniou, Siarhei Shostak, Anton Husakou, Mikhail Haroshka, Siarhei Bychynski, trener: Viktar Tarchyla

STRIJELCI: 1:0 Subotić (12.min.)

IGRAČ UTAKMICE: Andrija Bogdanović (MNK Split)

Komentar susreta:
Nakon uvodne inicijative gostiju, prvu pravu priliku ipak bilježi Split kada odbivena lopta dolazi do Laure koji sa 7-8 metara s desne strane puca, a vratar Halauniou skreće loptu za malo pored gola. U slijedećoj minuti Bogdanović prolazi po desnoj strani, ubacuje povratnu loptu na 6-7 metara, a Radanov udarac vratar krajnjim naporom skreće u vratnicu. Minutu kasnije opasno je pred golom Splita; sam je pred Bilandžićem osvanuo Shostak no Bilandžić sjajnom intervencijom spašava. U 8.minuti lopta nakon auta dolazi na suprotnu stranu za Haroshku koji sa 6-7 metara promašuje iz sjajne prilike. U 10.minuti naizgled bezopasan udarac Husakoua izvana vratar Bilandžić nogom skreće u gredu. U 12.minuti Bogdanović je u prodoru, a lopta odbijena dolazi do Subotića koji neometan sa 5 metara s lijeve strane zabija za 1:0! U 15.minuti Laura lijepo kombinira sBogdanovićem i puca s 9 metara, no vratar gostiju dobro brani. U 17.minuti Husakou pred kaznenim prostorom domaćina vara Rožića, no iz obećavajuće situacije loše puca. Na odmor Split odlazi s minimalnih, ali zadovoljavajućih 1:0!
Već u prvoj minuti nastavka Bilandžić je neodlučan u izlasku na jednu dugu loptu koju Husoku s vrha kaznenog prostora glavom prosljeđuje za malo pored gola. U 23.minuti Split propušta sjajnu priliku iz kontre 3 na 1; Subotić je dodao desno za Rožića koji na drugoj vratnici pronalazi Lauru, koji iz blizine puca preko gola. Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez konkretnih prilika sve do 29.minute kada odbijena lopta dolazi na 10ak metara do Skardova koji silovito pogađa gredu. U 32.minuti gosti imaju kontru 2 na 1, a Husakou na dodavanje Skardova puca pored gola. Od 37.minute gosti igraju s Matsiukom u ulozi golmana-igrača, no bez ozbiljnije prilike sve do samog isteka vremena kada vratar Bilandžić fantastičnom intervencijom spašava siguran gol. Husaku je s desne strane ubacio na drugu vratnicu za Haroshku čiji udarac iz blizine Bilandžić skreće u vratnicu. Po isteku vremena započelo je slavlje domaćina na terenu, jer upisana je pobjeda kojom se gotovo sigurno izborio plasman u Elitnu skupinu UEFA futsal-kupa. Sutra je na rasporedu susret između apsolutnog favorita ove skupine Dinamo Moskve i LMS Lida-e, dok će natjecanje zaključiti dvoboj Splita i viceprvaka Europe u subotu.
Što reći o novim imenima u kadru Splita? Glavna figura zasigurno je Bogdanović i dojam je da napadačka igra previše ovisi o njemu. Rožić je igrač u kojeg trener Osibov neizmjerno vjeruje i očekuje znatno više. Više se sigurno očekuje i od Andrijaševića, no on je igrač koji dolazi Split u njemu vidi budućnost. Subotić je došao kao veliki golgeter, večeras je zabio za pobjedu i to se od njega i očekuje. Juras, Juretić i vratar Dodik nisu ulazili u igru, a Bajrušovića će se još dugo čekati nakon teže ozljede. Večeras je podosta i sreća pomazila splićane, no treba znati da je ova momčad tek nedavno formirana, puno je novih lica i ovo im je prva natjecateljska utakmica. Po završetku utakmice, Vaš je izvjestitelj prisustvovao i press-konferenciji, sa koje donosimo i intervju:

LNFS | Marinović zabio za remi Cartagene kod Barcelone!

Veliko iznenađenje priredila je Cartagena našeg Daria Marinovića na gostovanju kod Barcelone u sklopu 3.kola …