U prijateljskom dvoboju odigranom u Hamburgu, naša je reprezentacija slavila protiv Njemačke. Bila je to prva utakmica naše reprezentacije nakon osvajanja brončanog odličja na Europskom prvenstvu. U odnosu na momčad koja je nastupala na EURO-u, u kadru naše reprezentacije izostalo je nekoliko igrača poput Jelovčića, Gudasića i Piplice. U kadar reprezentacije su se pak vratili Rozga i Sušac, a debitantski nastup u reprezentativnom dresu upisao je Husarić.
Vrsta utakmice: Prijateljska
Datum: 14.04.2026.
Vrijeme: 19:00
Dvorana: Sporthalle Hamburg
Gledatelja: 2500
NJEMAČKA – HRVATSKA 0:2 (0:0)
Prvi sudac: Lars Van Leeuwen (NED)
Drugi sudac: Maximilian Alkofer (GER)
Treći sudac: Maximilian Luders (GER)
Četvrti sudac: Adrian Hohns (GER)
NJEMAČKA: Pavlos Wiegels, Christopher Wittig, Kim Herterich, Pedro Strickert Rodrigues, Ermin Kojić, Philipp Pless, Lucas Kruel, Carlos Neves, Lukas Dorfschmid, Gabriel Oliveira, Maximilian Grünberg, Hajrulla Redzepi, Theodoros Xydias, Siniša Alempić, trener: Marcel Loosveld
HRVATSKA: Vinko Rozga, Duje Kustura, Josip Jurlina, David Mataja, Marko Kuraja, Nikola Čizmić, Elvir Husarić, Niko Vukmir, Kristian Čekol, Luka Perić, Jakov Hrstić, Romeo Sušac, Antonio Sekulić, Vitor Hugo De Lima Da Silva, trener: Marinko Mavrović
STRIJELCI: 0:1 Kuraja (23′), 0:2 Vukmir (35′)
AKUMULIRANI PREKRŠAJI:
Njemačka 7 (2+5)
Hrvatska 3 (0+3)
ŽUTI KARTONI:
Grünberg (23′), Wiegels (35′), Oliveira (40′) – NJEMAČKA
Mataja (35′), Sekulić (40′) – HRVATSKA
IGRAČ UTAKMICE: Luka Perić (HRVATSKA)
KOMENTAR UTAKMICE:
Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 5. minuti kada je Kustura iz kornera s lijeve strane ubacio na 9-10 metara gdje Perić lijepo puca iz voleja, no Wiegels to brani. Uslijedilo je razdoblje igre bez izglednijih prilika, sve do 12. minute kada je Neves proigrao Hertericha koji je osvanuo sam pred Rozgom, no puca pored gola. U 16. minuti bilježimo po jednu priliku sa svake strane. Najprije je Jurlina iz kornera s lijeve strane ubacio za Kusturu koji krasnim volejem s 10-ak metara puca za malo pored gola. Nedugo zatim uzvratila je Njemačka lijepo odigranom akcijom gdje je Grünberg s desne strane pucao za malo pored suprotne vratnice.
U nastvak Hrvatska ulazi znatno bolje, te je u uvodne tri minute pokazala više no u cijelom prvom poluvremenu. Već u drugoj minuti Hrvatska je u dva navrata ozbiljno zaprijetila. Najprije je lijepo prošao Jurlina, a njegov udarac s 9-10 metara Wiegels sjajno brani. Nedugo zatim Kuraja je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio pred gol gdje je udarac Kusture blokiran. Minutu kasnije Hrvatska konačno dolazi do prednosti. Sekulić je na sebe navukao dvojicu igrača i odigrao na desnu stranu za Kuraju koji silovitim udarcem zabija pod gredu – 0:1! Nakon obečavajućeg otvaranja uslijedio je blagi pad, pa premda je imala inicijativu Hrvatska ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti. Sredinom nastavka Njemačka je u nekoliko navrata zaprijetila. Vrijedi izdvojiti vrlo dobar udarac Wittiga u 31. minuti koji brani Rozga. Ovu prijateljsku utakmicu obilježilo je i loše suđenje nizozemsko-njemačkog dvojca. Niz prekršaja suci nisu sudili, a susret je izmaknuo kontroli kada su njemački igrači zaoštrili s prekršajima. No ipak, agresivne Njemce smirio je drugi zgoditak naše reprezentacije. U 35. minuti Vukmir je iznenadio njemačkog vratara udarcem s 15-ak metara donijevši našoj reprezentaciji povećanje prednosti – 0:2. Taj zgoditak je umrtvio preostali tijek susreta, pa tako više nije ozbiljnijih prilika. Ostalo je 0:2, sigurna pobjeda naše reprezentacije u premijernom nastupu nakon osvajanja europske bronce.





