1.HMNLŽ | Osijek potopio Alumnus, Mirlović Zagora bolja u dalmatinskom derbiju

Jučer su odigrana dva susreta 4. kola 1.HMNL za žene. Mirlović Zagora je iznenadila na gostovanju kod Futsal Super Chiksa, dok je Osijek uvjerljivo svladao Alumnus u Sesvetama. Utakmica Radnika i Siscie je odgođena, a Meteora Futsal je bila slobodna.

4.KOLO

MNK Futsal Super chiksŽMNK Mirlović Zagora – bila je to odlična utakmica dvije vrlo dobre ekipe, u kojoj su na kraju slavile gošće. Mreže su mirovale sve do 28. minute, kada je Elizabeta Balić zabila za vodstvo Mirlović Zagore. Nina Mijoč u 31. minuti pogađa za 0-2, a samo dvije minute kasnije Elizabeta Balić svojim drugim zgoditkom na susretu vodi gošće na velikih 0-3. U 36. minuti Petra Barbir s dva brza pogotka, vraća nadu “chiksicama“, no do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata. Mirlović Zagora tako je došla do velike i važne pobjede, dok će Futsal Super chiks morati dobro “zapeti” želi li konkurirati za sam vrh ljestvice. U sljedećem kolu “chiksice” gostuju kod Meteore Futsal, dok Mirlović Zagora u Šibeniku dočekuje MC Plus.

MNK Alumnus ŽNK Osijek – iako se očekivala jedna tvrda i napeta utakmica, nije bilo tako. Dapače, Osijek je ostvario najuvjerljiviju pobjedu kola (1-9). Golijadu je već u 3. minuti otvorila Lorena Balić, a samo minutu kasnije na 0-2 povećava Izabela Lojna. Ista igračica u 10. minuti zabija za 0-3, a samo dvije minute kasnije prednost gošći povećava Mateja Bulut. Tri minute prije odlaska na odmor Valentina Stipančević smanjuje prednost Osijeka i na semaforu stoji 1-4. Jednu minutu kasnije Kristina Nevrkla pogađa za 1-5. S tim rezultatom se otišlo na predah. U 24. minuti Lorena Balić postiže svoj drugi pogodak na utakmici za 1-6. Sedam minuta kasnije Kristina Nevrkla postiže svoj drugi gol na susretu. Tri minute kasnije Izabela Lojna dolazi do hat-tricka i rezultat je 1-8. U posljednjoj minuti utakmice Valentina Stipančević ponovno zabija, no ovaj put u krivu mrežu. Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen. Osijek je ovom pobjedom istaknuo svoju kandidaturu za naslov prvaka, dok je pred “studenticama” još dosta posla. Sljedeće kolo Alumnusu donosi gostovanje u Sisku, dok će malonogometašice Osijeka biti slobodne.

O nama Dora Srzić

Dora Srzić je dio CROfutsal-tima od ljeta 2020.godine. 26-godišnja Makaranka privodi kraju studij novinarstva na Filozofskom fakultetu u Mostaru.

Online webinar za futsal-trenere Nogometne akademije HNS-a

Nogometna akademija HNS-a organizira seminar licenciranja i osvježavanja licenci za trenere s futsalskim diplomama putem …

OLMISSUM u TOP-16 | Izjave aktera, fotogalerija i video-sažetak

Pobjedom nad belgijskim prvakom Charleroi, hrvatski prvak Olmissum izborio je plasman među 16 najboljih momčadi …