spot_img
spot_img

2.HMNL-Centar | Petrinjčica slavila u nevjerojatnoj završnici

Objavljeno:

Sinoć su u prvoj utakmici 8. kola 2. HMNL – Centar igrači Petrinjčice slavili na gostovanju kod Fotex Junajteda. Vidjeli smo četrnaest pogodaka, a čak polovica pogodaka je pala u posljednje dvije minute susreta. Fotex drugim uzastopnim porazom polako posustaje u borbi za titulu prvaka. Više o sinoćnjem dvoboju u nastavku…

8. kolo:

FOTEX JUNAJTED – PETRINJČICA 6:8 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Lovrić (6′), 1:1 Bunić (7′), 1:2 Matić (12′), 1:3 Lovrić (22′), 2:3 Hlišć (32′), 3:3 Fijačko (35′), 3:4 Filipović (36′), 4:4 Hlišć (39′), 4:5 Filipović (39′), 4:6 Filipović (39′), 5:6 Fijačko (39′), 6:6 Fijačko (39′), 6:7 Lovrić (40′), 6:8 Matić (40′)

Petrinjčica je na gostovanje kod Fotexa došla s tek sedmoricom igrača, no to ih nije obeshrabrilo te su s tako skraćenim rosterom pokazali borbenost i poveli u šestoj minuti pogotkom Lovrića, no samo minutu kasnije je Bunić zabio za izjednačenje. Pet minuta kasnije Matić donosio Petrinjcima novo vodstvo s kojim su otišli i na predah. U drugoj minuti nastavka svojim drugim pogotkom Lovrić svojoj momčadi donosi udvostručenje prednosti, no “bude” se domaćini te pogocima Hlišća u 32. i Fijačka u 35. minuti vraćaju utakmicu na početak. U navedenoj 35. minuti u redovima gostiju je dva ekspresna žuta, odnosno crveni karton “zaradio” Gorup zbog opetovanog negodovanja na odluku suca te je tako njegova momčad ostala na jednoj zamjeni, no još su jednom pokazali sjajnu borbenost. Prvo je Filipović u 36. minuti goste doveo do novog vodstva, a onda kreće nevjerojatan rasplet utakmice u posljednje dvije minute susreta. U pretposljednjoj minuti dvoboja prvo Hlišć drugim pogotkom na susretu još jednom poravnava rezultat, a onda Filipović s dva pogotka kompletira hattrick i odvodi goste na dva gola prednosti, no u istoj minuti s dva pogotka odgovara Fijačko koji također dolazi do hattricka i ponovno smo na početku. Gosti su na kraju prelomili dvoboj pogocima Lovrića i Matića u posljednjoj minuti susreta te došli do četvrte pobjede, no zbog kazne oduzimanja bodova su na devet bodova i četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice, a u sljedećem kolu na svom terenu dočekuju lidera, momčad Bjelovara. Fotex Junajted je pak upisao drugi uzastopni poraz, no nalaze se na trećem mjestu, s četiri boda prednosti u odnosu na svog sinoćnjeg protivnika, te pet bodova zaostatka za vodećim Bjelovarom koji ima i utakmicu manje. U sljedećem kolu idu u goste drugoj momčadi Futsal Dinama.