spot_img
spot_img

2.HMNL-Istok | Slatina i Olimpijac upisali uvjerljive pobjede

Objavljeno:

Jučer su odigrane preostale dvije utakmice četvrtog kola 2. HMNL – Istok. Slatina je na svom terenu upisala uvjerljivu pobjedu protiv druge momčadi Osijeka, a na svom terenu je također uvjerljivu pobjedu upisao i Futsal Olimpijac protiv Vinkovaca. U nastavku opširnije…

FUTSAL OLIMPIJAC – VINKOVCI 10:4 (5:3)
STRIJELCI: 0:1 Konig (6′), 1:1 Tukara (8′), 2:1 Tukara (9′), 2:2 Barišić (11′), 3:2 Tunuković (11′), 3:3 ag-Tukara (17′), 4:3 Ćavić (17′), 5:3 Tukara (18′), 6:3 Tunuković (22′), 7:3 Tunuković (23′), 8:3 Prkić (24′), 9:3 Tukara (26′), 9:4 Japundžić (31′), 10:4 Tukara (35′)

Vinkovčani su bolje otvorili susret i poveli u šestoj minuti pogotkom Koniga, ali su Županjci u naredne tri minute preokrenuli rezultat s dva pogotka Tukare. Barišić je sredinom poluvremena zabio za izjednačenje, ali su domaćini ekspresno vratili prednost pogotkom Tunukovića. Nakon dva pogotka Tukara je tri minute prije odlaska na predah zabio i autogol, ali su prvo Ćavić, a potom i ponovno Tukara odveli Futsal Olimpijac na dva pogotka prednosti s kojima su otišli i na predah. Domaćini su odlično otvorili drugo poluvrijeme i s dva pogotka Tunukovića, koji je tako također upisao hattrick te Prkića i Tukare u 26. minuti susreta otišli na najvećih +6. U 26. minuti je isključen i gostujući igrač, Barišić. Japundžić je pet minuta kasnije smanjio zaostatak, ali je sinoć sjajni Tukara petim pogotkom postavio konačnih 10:4 i odveo svoju momčad na prvo mjesto prvenstvene ljestvice, dok su Vinkovci ostali na četvrtom mjestu. Olimpijac u sljedećem kolu gostuje kod Male Mljekare, a Vinkovci dočekuju Slatinu.

SLATINA – OSIJEK II 10:1 (5:1)
STRIJELCI: 1:0 Rupčić (18′), 2:0 Bihar (18′), 2:1 Kraljević (19′), 3:1 Bihar (20′), 4:1 Šantić (21′), 5:1 Rukavina (21′), 6:1 Dom. Bogati (24′), 7:1 Dorinka (25′), 8:1 Babić (29′), 9:1 Bihar (31′), 10:1 Dorinka (40′)

S obzirom da smo prvi pogodak na susretu vidjeli tek u 18. minuti za ni naslutiti nije bilo u kojem će se smjeru odviti utakmica između Slatine i druge momčadi Osijeka. Domaćini su poveli pogotkom Rupčića, a i ekspresno udvostručili prednost pogotkom Bihara. Minutu kasnije za goste je zabio Kraljević i to je bilo sve od njih. Pred odlazak na predah za nova dva pogotka prednosti drugi put na susretu je pogodio Bihar. Domaćini su sjajno otvorili i drugo poluvrijeme i u 25. minuti imali vodstvo rezultatom 7:1. Pogađali su redom Šantić, Rukavina, Dominik Bogati i Dorinka. Sredinom poluvremena smo vidjeli još dva pogotka i to Babića i Bihara koji je tako došao do hattricka. Konačnih 10:1 je drugim pogotkom na susretu u posljednjoj minuti postavio Dorinka. Slatina se ovom pobjedom pridružila “trokutu” momčadi na vrhu, s po devet osvojenih bodova, a zbog lošije gol-razlike od Olimpijca i bolje od Male Mljekare se nalaze na drugom mjestu. Osijek II je ostao na začelju tablice s jednim osvojenim bodom i u sljedećem kolu ih očekuje domaća utakmica protiv Jakšića, dok Slatinu čeka već spomenuta utakmica protiv Vinkovaca.